بوفون: بعضی ها سعی کردند برایم مراسم خاکسپاری بگیرند

بوفون: بعضی ها سعی کردند برایم مراسم خاکسپاری بگیرند

سنگربان کهنه‌کار یوونتوس پس از ارائه یکی از بهترین نمایش‌های دوران بازیگری‌اش در بازی برابر لیون به منتقدانش پاسخ داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، اشتباهات یکی دو هفته اخیر جان لوئیجی بوفون از جمله در بازی تیم ملی ایتالیا برابر اسپانیا و نیز بازی شنبه این هفته یوونتوس برابر اودینزه در سری A، سبب شد که موج از انتقادات علیه این دروازه بان 38 ساله شکل بگیرد و برخی از تمام شدن دوران بازیگری او حرف بزنند.

بوفون اما شب گذشته (سه شنبه) در بازی خارج از خانه یوونتوس برابر لیون در مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا یکی از بهترین نمایش های دوران بازیگری اش را انجام داد. او نه تنها پنالتی الکساندر لاکازته را مهار کرد تا لیون در نیمه اول پیش نیفتد بلکه در ادامه بازی ها چند موقعیت مسلم گلزنی دیگر را از حریف گرفت که یکی از آنها حتی آنتونی لوپس، دروازه بان لیون را هم وادار به تشویق کاپیتان یوونتوس کرد.

بوفون بعد از این از این بازی خطاب به آنهایی که او را به خاطر اشتباهات اخیرش به شدت تحت فشار قرار داده بودند، گفت: مردم می توانند مراسم خاکسپاری برگزار کنند اما مُرده ای در کار نیست. من بارها بدون غرور گفته ام که منتقد خودم هستم و به انتقاد سایرین، انتقاد آنهایی که دنبال فرصتی برای بی احترامی و بی انصافی در حق مردم هستند، نیازی ندارم. من چیزهای احمقانه زیادی در هفته های گذشته شنیده ام که تنها یکی از آنها درست بوده است: «من از بوفون انتظار بیشتری دارم». این یکی درست است و از صمیم قلب با آن موافقم.

او درباره اینکه چرا به حرکات درخشانش برای مهار حملات حریف هیچ واکنش خاصی نشان نمی داد، گفت: من بعد از واکنش هایم خوشحالی نکردم چون 10 نفره شده بودیم و نمی خواستم انرژی ام را هدر دهم. می خواستم تمرکزم را روی کاری که دارم انجام می دهم حفظ کنم. خودم را مدیون هم تیمی هایم، باشگاه و آن دسته از هوادارانی می دانم که همیشه حامی بوده اند.

کاپیتان بانوی پیر در ادامه اعتراف کرد که از بازی تیمش برابر لیون راضی نبوده است. بوفون گفت: بازی یووه باید بهتر از اینها باشد چون به نظر من کاری که ما در این بازی انجام دادیم کافی نبود. به شیوه ای متناقض، از زمانی که 10 نفره شدیم بهتر بازی کردیم و به یک تیم شباهت بیشتری داشتیم. توانستیم زیر فشار حریف دوام بیاوریم اما به گرفتن یک امتیاز هم قانع نبودیم و این روحیه ما را نشان می دهد. این فرصت را داریم که بهتر از اینها بازی کنیم و واقعاً جای تأسف است اگر از فرصتی که داریم برای چند سطح بالا بردن بازی مان جهت حضور در مرحله بعدی رقابت ها استفاده نکنیم.

بوفون تأکید کرد: لیون به خاطر 15 سال حضورش در رقابت های اروپایی تجربه خوبی از بازی در این تورنمنت دارد و به همین دلیل این بازی برای ما محک بسیاری سختی بود و با پیروزی در این بازی می توانستیم یک پای خود را در مرحله بعد بگذاریم. به جز پنالتی، زمانی که 11 به 11 بودیم، هرگز احساس نکردم که ممکن است بازی را ببازیم. بعد از 10 نفره شدن مان اما این احتمال را می دادم که نتیجه نگیریم. در زمینه ارائه فوتبال زیبا باید گام های بلندی برداریم.

____________________________________

تهیه و تدوین: رامتين م.

ورزشی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز خاک کوی تو هر گه که دم زند حافظ ««« »»» نسيم گلشن جان در مشام ما افتدبوفون: بعضی ها سعی کردند برایم مراسم خاکسپاری بگیرند


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رامتين م.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : ورزشی
برچسب ها : بوفون , خاکسپاری

مطالب مرتبط