هر کسی سخن از صلح بگوید ما دست دوستی به او می دهیم/ در ایران مذاهب و ادیان دوستانه در کنار هم زندگی می کنند

هر کسی سخن از صلح بگوید ما دست دوستی به او می دهیم/ در ایران مذاهب و ادیان دوستانه در کنار هم زندگی می کنند

در کشورمان مذاهب و ادیان گوناگون با صلح در کنار هم میزیند و با هم اختلافی ندارند و کشورمان همیشه هوادار صلح بوده و هست و هر کسی سخن از صلح نقل بکنید ما دست دوستی به او می دهیم در این مسئله هیچ شکی نداشته باشید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه»، حضرت آیت الله مکارم شیرازی عصر امروز در دیدار رئیس دهکده صلح جهانی قبرس که در مدرسه امام سجاد(ع) قم به انجام رسانده شد با اظهار این که صلح،اصلی ترین مسئله است نقل کردند: اگه صلح در جهان باشد دیگر خون ریزی موجود نخواهد بود و همه سرمایه که برای تهیه کرد جنگ افزار بکار گرفته می شود در جا های خوب تر مانند عمران و آبادی شهرها مخارج می شود.

معظم له اظهار داشتند: هرعاقلی باید هوادار صلح باشد، این حرف تنها اختصاص به مسلمانان ندارد و اسلام هم اهمیت ویژه و دستور به رعایت صلح داده است، ولی کسانی که از دامن زدن به جنگ بهره میبرند، طفداران صلح از جمله کشورمان اسلامی را که هوادار صلح است متهم می کنند.

ایشان اضافه کردند: یکی از دستورات اسلام این است هر کسی در هر نقطه از جهان خواست یاری رساند، وظیفه دیگر افراد است به او یاری رسانند.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی نقل کردند: ما با تکفیری ها شدیدا مخالفت می کنیم؛ زیرا آنها هوادار جنگ هستند و ما هوادار صلح. در کشورمان دو کنگره برای برقراری صلح به انجام رساندیم و نقل کردیم که اسلام هوادار صلح است و موافق خون و خونریزی نیست.

این مرجع تقلید اظهار داشتند: دشمنان علیه کشورمان تبلیغ می کنند چون به دنبال منافع خود هستند؛ اما واقعیت این است که در کشورمان مذاهب و ادیان گوناگون با صلح در کنار هم میزیند و با هم اختلافی ندارند و کشورمان همیشه هوادار صلح بوده و هست و هر کسی سخن از صلح نقل بکنید ما دست دوستی به او می دهیم در این مسئله هیچ شکی نداشته باشید.

**ضمن تشكر از حسن انتخاب شما ،لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد**

نگارنده: پويا ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

نه رازش می‌توانم گفت با کس ««« »»» نه کس را می‌توانم ديد با ویهر کسی سخن از صلح بگوید ما دست دوستی به او می دهیم/ در ایران مذاهب و ادیان دوستانه در کنار هم زندگی می کنند


TT / 76 --- TP / 24%

گردآوری شده توسط : پويا ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : حوزه
برچسب ها : ادیان , بگوید , ایران , مذاهب

مطالب مرتبط