بیماری سرطان های زمان خردسالی، عواقب آن در بزرگسالی

بزرگسالانی که از بیماری سرطان زمان خردسالی جان سلامت به در برده اند، بیشتر در خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی و سکته هستند.
دانشمندان آلمانی از سلامت طولانی مدت کسانی که در زمان خردسالی خود از بیماری سرطان جان سلامت به در برده اند در قیاس با بقیه جمعیت پژوهش کرده اند. این مطالعه نمایان کرد که بازماندگان از این بیماری، به عنوان بزرگسالان، در قیاس با جمعیت عموم، بیشتر در معرض خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی بودند.
این مطالعه بهبودهای پزشکی، بهبود معالجه و مقدار بقا برای کسانی که در معرض بیماری سرطان در زمان خردسالی بودند را نمایان می کند . اما این نتایج به آن معناست که توجه زیاد تری به تأثیرات جانبی ناخوشایند در بازماندگان انجام شده است.
تحقیقات از اکتبر ۲۰۱۳ تا فوریه ۲۰۱۶ بر روی ۹۵۱ جنگ جو آلمانی بازنشسته که در زمان خردسالی بیماری سرطان داشته اند، انجام شده است. اشخاصی که بین ۲۳ تا ۴۸ سال داشتند.در قسمتی از مطالعه به بررسی عواقب مریضیهای عروق و قلب در بازماندگان بزرگسال که در زمان خردسالی مبتلا به بیماری سرطان بودند توجه شده است. دانشمندان سابقه پزشکی حاضرین را چک کردند و پرداختند که آیا واقعا آن ها دخانیاتی بوده اند یا نه و یا یک عضو دخانیاتی در خانواده داشته اند و آیا واقعا سابقه معضلات قلبی داشتند. نتایج با بیشتر از ۱۵۰۰۰ نفر از جمعیت عمومی قیاس شد.
"نتایج ما نمایان میکند که بازماندگان بیماری سرطان زمان خردسالی بیشتر در خطر مبتلا شدن به مریضیهای عروقی قلبی هستند”، همچنین پروفسور جرگ فابر عضو دانشگاه جوهانس گوتنبرگ منز کشور آلمان بر روی این نکات مطالعاتی به انجام رسانده است.
نتایج نمایان می کند خطر فراتر رفتن بیماری عروقی قلبی به طور معمول در بازماندگان بیماری سرطان زمان خردسالی افزایش پیدا میکند. دستاوردهای این پژوهش نمایان میکند که بازماندگان بیماری سرطان زمان خردسالی خطر زیاد تری در ارتباط با افراد عادی دارند که امکان می دارد منتهی به مرگ زودرس شود.
بیماری فشارخون بالا و اختلالات چربی خون به عنوان عوامل با اهمیتی که سبب ایجاد مریضیهای قلبی و سکته مغزی شده اند تشخیص داده شدند. این علایم بیشتر در حاضرین به چشم میامد، در صورتیکه در جمعیت عمومی، ۲۳ در صد شناسایی شد و در این افراد ۲۸ در صد شناسایی شد.
"ما همچنین دریافتیم که شمار قابل توجهی از بازماندگان بیماری سرطان زمان خردسالی در معاینه بالینی خود برای شناخت عوامل مریضی های عروقی قلبی حضور داشتند. برای مثال، تنها ۶۲ نفر از ۲۶۹ نفر دچار آشفتگی دوپامین بوده اند، بنابراین ۲۰۷ مورد که تقریبا ۸۰ در صد هستند دچار بیماری فشارخون بالا بودند.
دیس لیپیدمی بیماری است که با مقادیر غیرعادی کلسترول و چربی ها (لیپیدها) در خون معلوم می شود که احتمال انسداد رگ در قلب را زیاد میکند. اما علائم نخستین این بیماری در بیماران امکان می دارد نابود بشود. در برخی نکات پیگیر نبودن در بلند مدت بیشتر به بر گشت بیماری سرطان یاری میرساند.
پروفسور فابر اضافه کرد: "معمولا بازماندگان تنها ۵ تا ۱۰ سال بعد از اتمام معالجه دنبال میشوند و این خطر بر گشت بیماری سرطان و پیامد جانبی آن ها را بیشتر میکند. "در دستور کار های فعلی ارزیابی های عروقی قلبی تنها برای گروهی از افراد زیر شناخته شده است که در معرض خطرند، مثل بیمارانی که تحت معالجه با آنتراسیکلین و یا پرتودرمانی هستند.”
شیمی درمانی و پرتودرمانی که برای معالجه بیماری سرطان در خردسالان بهره گرفته میشود، بر روی سلولهای عروق و قلب خونی اثر میگذارد. بنا بر اقدامات پیشگیرانه، پروفسور وایلد، پیش از آغاز غربالگری سیستماتیک، بر سنجش بیماری فشارخون و چربی تصریح میشود.
وی نقل کرد: ” اصلاح طریقه حیات و معالجه بیماری فشارخون بالا امکان می دارد از مبتلا شدن به مریضیهای عروقی قلبی در طولانی مدت، یاری رساند.”

- براى بالا بردن سطح کيفى، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد -

گردآوری توسط : پوريا س.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می باقی بده تا مست و خوشدل ««« »»» به ياران برفشانم عمر باقیبیماری سرطان های زمان خردسالی، عواقب آن در بزرگسالی


TT / 251 --- TP / 40%گردآوری شده توسط : پوريا س.
تاریخ گردآوری : 2018-04-28
در دسته بندی : سرطان
برچسب ها : کودکی
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :