پیش بینی برداشت 2 هزار تن انار از باغات شهرستان کیار

ابراهیم همتیان صبح امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در شهرکرد، بیان کرد: حدس زده میشود در سال جاری 2 هزار تن محصول انار از باغات شهرستان کیار استخراج شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کیار با تأکید بر اهمیت محصولات باغی و کشاورزی عنوان کرد: در این شهرستان حدود 150 هکتار باغ به کشت محصول انار اختصاص دارد.

وی با اشاره به برنامه ریزی های صورت گرفته برای توسعه باغات و بهبود کیفیت تولید این محصول بیان کرد: در راستای توسعه باغات در این شهرستان نقشهای انتقال آب به وسیله نصب و افتتاح سیستم های پمپاژ آب انجام خواهد شد.

همتیان با اشاره به وجود خشکسالی در سال های اخیر و لزوم تکمیل نقشهای انتقال آب بیان داشت: در سال های گذشته در برخی از نقاط شهرستان به مخصوص روستای دورک اناری طرح پمپاژ آب به مرحله اجرا درآمد اما تکمیل نشد که نیاز به اعتبار دارد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کیار تشریح کرد: در روستای آبشارسفلی در سال های گذشته پروژه پمپاژ آب اجرا شد و در حال حاضر کشاورزان از این اقدام رضایت داشته و با کمبود آب مواجه نیستند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کیار تبیین کرد: در آبشارعلیا طرح انتقال آب تعریف و در حال اجرا است که برای آن تاکنون حدود 200 میلیون تومان هزینه شده و 200 میلیون تومان اعتبار دیگر نکته نیاز است.

وی ادامه داد: در صورت اختصاص اعتبار تا پایان سال جاری طرح انتقال آب آبشارعلیا به بهره برداری خواهد رسید.

__________________________________

گردآوری از : آرتين ص.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ چه شد ار عاشق و رند است و نظرباز ««« »»» بس طور عجب لازم ايام شباب استپیش بینی برداشت 2 هزار تن انار از باغات شهرستان کیار


TT / 17 --- TP / 6%

گردآوری شده توسط : آرتين ص.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : باغات
برچسب ها : انار , کیار

مطالب مرتبط