پیش بینی تولید میانگین 42 تن چغندر قند در مهاباد

پیش بینی تولید میانگین 42 تن چغندر قند در مهاباد

مدیر جهادکشاورزی مهاباد گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود به طور میانگین 42 تن چغندر قند در مهاباد تولید شود.

عبدالرحمن کلیجی امروز در مصاحبه با خبرنگار فارس در ارومیه بیان داشت: برداشت چغندرقند از 15 برج شهریور هر سال شروع و تاپایان نیمه دوم آذرماه ادامه دارد.

وی با اشاره به سطح زیر کشت چغندر قند در مهاباد، تصریح کرد: 2 هزار و 273 هکتار از اراضی کشاورزی مهاباد زیر کشت چغندر قند رفته است.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد اذعان کرد: امسال با توجه به رعایت نکات فنی و رعایت پیشنهادهای کارشناسی حدس زده میشود به طور میانگین در این شهرستان 42 تن چغندرقند تولید شود.

این مسؤول با اشاره به برداشت چغندرقند، اعلام کرد: امسال حدس زده میشود 95 هزار تن چغندرقند در شهرستان مهاباد استخراج شود.

کلیجی با بیان این که نسبت به سال گذشته سطح زیر کشت چغندرقند 273 هکتار افزایش داشته، اضافه کرد: در نتیجه امسال نسبت به سال گذشته 11 هزار و 500 تن افزایش تولید خواهیم داشت.

وی با اشاره به تهیه کرد این محصول، خاطرنشان کرد: چغندر قند تولیدی شهرستان مهاباد را کارخانه های استان خریداری می کنند.

مدیر جهاد کشاورزی مهاباد بیان داشت: برنامه ابلاغی چغندر قند در سال زراعی 94-95 دو هزار هکتار بوده که در مجموع 2 هزار و 273 هکتار کشت شده است و چغندرقند به صورت آزاد کار در این منطقه کشت نشده است.

این مسؤول با اشاره به کشت چغندر قند در مهاباد، تصریح کرد: کشت این محصول از 15 اسفند ماه شروع و تا پایان ماه فروردین ادامه دارد.

کلیجی با اشاره به اقدامات انجام شده برای کاهش میزان بهره گیری از سموم کشاورزی، اذعان کرد: برگزاری کلاس های تعلیمی برای کلینیک های گیاه پزشکی، شرکت در برنامه های رادیویی و توصیه به کشاورزان در خصوص رعایت تناوب زراعی و به تبع آن مهار علف های هرز که در نتیجه آن مصرف کمتر سموم شیمیایی در مزارع است.

وی اعلام کرد: صدور اطلاعیه های پیش آگاهی و اعلام در صدا و سیما در خصوص مهار به موقع آفات و مریضیها به منظور پیش گیری از تکرار سمپاشی های بی رویه از اقدامات انجام شده برای کاهش بهره گیری از سموم شیمیایی در مهاباد است.

کلیجی با اشاره به بیمه محصولات زراعی، اضافه کرد: 5 هزار و 278 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان تحت پوشش بیمه کشاورزی است.

-- نظر يادتان نرود --

نگارش : تورانبانو ض.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گذار بر ظلمات است خضر راهی کو ««« »»» مباد کتش محرومی آب ما ببردپیش بینی تولید میانگین 42 تن چغندر قند در مهاباد


TT / 36 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : تورانبانو ض.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مهاباد
برچسب ها : چغندر

مطالب مرتبط