خوش بینی نسبت به توافق اوپک در نوامبر/ اوپک در تعیین سقف تولید برای ایران انعطاف خواهد داشت

خوش بینی نسبت به توافق اوپک در نوامبر/ اوپک در تعیین سقف تولید برای ایران انعطاف خواهد داشت

دبیرکل اوپک گفت این سازمان ماه آینده بدون اختلافات در رابطه با سطح تولید هر کشور به توافق دست کشف خواهد کرد و بر اساس توافق الجزایر در تعیین سقف تولید برای کشورمان انعطاف خواهیم داشت.

به گزارش گروه اقتصاد نگاه کن الملل فارس به نقل از رویترز، دبیرکل اوپک گفت اوپک ماه آینده برای محدود کردن سطح تولید بدون اختلافات بسیار در رابطه با سطح تولید هر کشور به توافق خواهد رسید.

محمد بارکیندو همچنین به خبرنگاران در حاشیه کنفرانس نفت و پول گفت: درصورتی که اوپک در نشست آتی خود در 30 نوامبر به توافق برسد، روسیه که عضو اوپک نیست به تعهد خود برای محدود کردن سطح تولید عمل می کند.

بارکیندو ادامه داد: «ما انتظار داریم که تمام آجرهای این آپارتمان به صورت بهنگام و به موقع برای اجرایی شدن در مکان خود قرار خواهد گرفت »

وی تاکید کرد: «من خوش نگاه کن هستم که به تصمیمی دست کشف خواهیم کرد.»

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک در الجزایر بر سر کاهش تولید از 33 میلیون بشکه در روز به 32.50 میلیون بشکه توافق کردند. این توافق قیمت نفت را تا 54 دلار بالا برد.

بارکیندو موضوع منابع ثانویه را معضلی بر سر رسیدن به توافق آگاهی نمیدارد و افزود در توافق الجزایر «معافیتی» موجود نبود و کمیته حالت کشورها را انتخاب خواهد کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، مدیرعامل شرکت ملی نفت روز دوشنبه نسبت به آمار ارائه شده توسط دبیرخانه اوپک در رابطه با میزان تولید نفت کشورمان بر اساس اطلاعات منابع ثانویه اعتراض کرده و نقل کرده بود اوپک میزان تولید نفت کشورمان را 250 هزار بشکه نفت در روز کمتر اعلام کرده است.

وی ادامه داد: «توافق الجزایر همه چیز را شامل می شود. تمامی 14 عضو بر سر این سقف توافق کردند که این امر به ما برای اجرایی کردن این توافق و انتخاب کردن شرایط ویژه برخی از کشورها نظیر کشورمان انعطاف پذیری می دهد.»

وی در رابطه با این که اوپک سقف تولید خود را کمتر خواهد کرد و یا به همین محدوده وفادار خواهد ماند، از اظهارنظر خودداری کرد.

وی توضیح داد: «این محدوده انعطاف پذیری بوجود مییاورد. انعطاف پذیری در یک تصمیم جامع 14 عضو و همچنین انعطاف پذیری در اجرای این تصمیم.»

«این یک کنفرانس تصمیم سازی است. انچه این کمیته به انجام میرساند، دیزاین چارچوب برای اجرای این محدوده است.»

-- ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد --

نگارنده : سيما ف.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تو کز سرای طبيعت نمی‌روی بيرون ««« »»» کجا به کوی طريقت گذر توانی کردخوش بینی نسبت به توافق اوپک در نوامبر/ اوپک در تعیین سقف تولید برای ایران انعطاف خواهد داشت


TT / 63 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : سيما ف.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تعیین
برچسب ها : انعطاف , توافق , ایران , نوامبر , اوپک

مطالب مرتبط