پیش بینی کشت 2 هزار هکتار کلزا در استان زنجان

پیش بینی کشت 2 هزار هکتار کلزا در استان زنجان

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با پیش‌بینی کشت 2 هزار هکتار کلزا در استان زنجان بر لزوم رعایت اصول «به زراعی» به منظور دستبابی به عملکرد مطلوب در مزارع کلزا تاکید کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، حسین عامری قبل از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: در حال حاضر توسعه کشت دانه روغنی کلزا در مناطق گوناگون استان زنجان به منظور تامین روغن مورد نیاز کشور به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.

وی نقل کرد: در این راستا برنامه های تعلیمی و ترویجی ضروری به طرق گوناگون به بهره برداران بخش کشاورزی استان ارائه می شود.

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان تصریح کرد: وقت کشت کلزا در مناطق گوناگون استان زنجان فرق می دارد و کشت این محصول امسال از اواسط ماه شهریور در استان آغاز شده و تا اواسط آبان ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به قبل نگاه کنی کشت 2 هزار هکتار کلزا طی سال جاری در استان زنجان عنوان کرد: تاکنون حدود یک هزار و 749 هکتار از این سطح محقق شده است.

عامری سطح زیر کشت کلزا طی سال زراعی گذشته در استان زنجان را 600 هکتار اعلام و تصریح کرد: با تحقق کشت 2 هزار هکتاری کلزا طی سال جاری، سطح زیر کشت این محصول در استان افزایش بیش از سه برابری خواهد داشت.

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اوکاپی، نپتون، گابریلا و هایولا را از جمله ارقام کلزای کشت شده در استان زنجان برشمرد و خاطرنشان کرد: امسال حدود 10 تن بذر کلزا در بین کشاورزان استان توزیع شده است.

وی با تاکید بر این که هدف عمده در راستای کشت کلزا در استان زنجان علاوه بر افزایش سطح زیر کشت، افزایش عملکرد در واحد سطح است، بیان داشت: سال زراعی گذشته به ازای هر هکتار از مزارع کلزا در استان یک تن و 100 کیلوگرم محصول استخراج شد و امسال تمام توان خود را مورد استفاده قرار خواهیم داد تا عملکرد کلزا در هر هکتار به بیش از دو تن برسد.

عامری تصریح کرد: به منظور دستیابی به عملکرد مورد نظر در محصول کلزا، انجام به موقع و اصولی «عملیات داشت» بسیار حائز اهمیت است چراکه عملکرد مطلوب این محصول در گرو رعایت مسائل فنی و اصول به زراعی است.

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در بخش نظر بنويسيد*

گردآوری توسط: خدايار ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ای دل ريش مرا با لب تو حق نمک ««« »»» حق نگه دار که من می‌روم الله معکپیش بینی کشت 2 هزار هکتار کلزا در استان زنجان


TT / 38 --- TP / 10%

گردآوری شده توسط : خدايار ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کلزا
برچسب ها :

مطالب مرتبط