پیش بینی هواشناسی جاده ای در گیلان

پیش بینی هواشناسی جاده ای در گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور پیش‌بینی هواشناسی جاده‌ای برای نخستین مرتبه در این استان گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از رشت، بهمن کمانگر عصر امروز در جمع مدیران سیستم های اجرایی گیلان با اشاره به صدور اطلاعیه ها و اخطاریه های اثرگذار هواشناسی در استان بیان کرد: توسعه روش های خبر دهی پیش نگاه کنی هواشناسی در گیلان را پیگیری می کنیم.

وی از صدور پیش نگاه کنی هواشناسی جاده ای برای نخستین مرتبه در گیلان گزارش کرد و اضافه کرد: تفکیک پیش نگاه کنی های 24 ساعته به دو پیش نگاه کنی 12 ساعته انجام شده است.

این مسؤول، با بیان این که اداره کل هواشناسی گیلان رتبه هفتم ارزیابی عملکرد در شاخص های عمومی و اختصاصی سیستم های اجرایی استان در سال 91 را کسب کرده است، خاطرنشان کرد: 30 رتبه نسبت به آخرین ارزیابی انجام شده، ارتقا داشتیم.

مدیرکل هواشناسی گیلان، افتتاح رادار نسل سوم در بندر کیاشهر را از اقدام های این اداره کل در سال گذشته خواند و بیان کرد: گواهینامه ایزو 2001 را توسط هواشناسی فرودگاهی گرفتیم.

کمانگر به خودکارسازی ایستگاه سینوپتیک بندر انزلی اشاره کرد و نقل کرد: خودکارسازی ایستگاه های سینوپتیک در لاهیجان، تالش و دیلمان انجام شده است.

وی با اشاره به نصب و افتتاح سامانه جامع خودکار هواشناسی در فرودگاه رشت، تصریح کرد: فاز اول نقش مذکور به اتمام رسیده و سنسورها برای نصب در فاز دوم خریداری شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان به برقراری رابطه بین هفت ایستگاه هواشناسی استان اشاره کرد و یادآور شد: مرکز سوئیچ دوم در اداره کل هواشناسی گیلان افتتاح شده است.

کمانگر با بیان این که سامانه توسعه هواشناسی کاربردی گیلان افتتاح شده است، بیان کرد: فرآیندهای داده و اطلاعات هواشناسی عالی از طریق سامانه مذکور تهیه و پردازش می شود.

وی به اقتصاد کشاورزی گیلان اشاره کرد و اضافه کرد: امسال به 32 هزار نفر از کشاورزان و صیادان به عنوان کاربر نهایی در بخش کشاورزی تعلیمهای ضروری ارائه می شود.

مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به ارائه خدمات رایگان به کشاورزان، بیان کرد: پیشنهادهای تخصصی و عمومی به کشاورزان و صیادان گیلانی ارائه می شود.

کمانگر به تاثیر کاهش خسارت ها و افزایش بهره برداری کشاورزان با ارائه تعلیمهای مذکور در استان اشاره کرد و نقل کرد: ارتقا و مطلوبیت پیش نگاه کنی های حالت جوی از دستاوردهای اداره کل هواشناسی گیلان به حساب مییاید.

--------------------------------------------------

نگارنده : توانا ق.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

از آن به دير مغانم عزيز می‌دارند ««« »»» که آتشی که نميرد هميشه در دل ماستپیش بینی هواشناسی جاده ای در گیلان


TT / 62 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : توانا ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : هواشناسی
برچسب ها :

مطالب مرتبط