نرخ بیکاری در چهارمحال وبختیاری نسبت به سایر استان ها بالاتر است

نرخ بیکاری در چهارمحال وبختیاری نسبت به سایر استان ها بالاتر است

استاندار چهارمحال‌وبختیاری نقل کرد: نرخ بیکاری در این استان نسبت به سایر استان‌ها بالاتر است، باید تلاش کنیم و دست در دست هم دهیم تا این نقصان از بین برده شود.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از شهرکرد، قاسم سلیمانی دشتکی امشب در ستاد ساماندهی امور جوانان در چهارمحال و بختیاری بیان کرد: ورزش باعث تندرستی و شادمانی مردمان و جامعه است، با ورزش می توان به جنگ با اعتیاد رفته و هزینه های گزاف درمان را کم کرد.

استاندار چهارمحال وبختیاری با اشاره به این که ساماندهی امور جوانان شامل ایجاد اشتغال، فراهم سازی شرایط ازدواج، تأمین مسکن و همه مسائلی که ضرورت زندگی جوانان است نقل کرد: متأسفانه وقتی که دو موضوع ورزش و جوانان در قالب یک وزارتخانه با هم ادغام شدند مسئله ورزش در اولویت قرار گرفت.

این مسؤول با بیان این که حین مدد به اجرایی شدن امور مربوط به جوانان باید نگاه بکنیم چه اقدامات و کارهایی برای این قشر از جامعه انجام شده است، خاطرنشان کرد: نرخ بیکاری جوانان چهارمحال وبختیاری خیلی مطلوب نیست و این استان در رده های آخر اشتغال جوانانش در کشور قرار دارد اگرچه آمار بیکاری به میزان 4.2 درصد کمتر شده است ولی اغلب کارها فصلی هستند.

سلیمانی دشتکی با تأکید بر این که زمینه اشتغال جوانان در کشور پس از سرشماری و اطلاع از آمار دقیق بیکاران و معضلات موجود در این زمینه خوب تر خواهد شد و چشم انداز عالیتری در برابر مسؤولان بوجود مییاورد، اضافه کرد: تلاش زیادی در حوزه مسائل اقتصادی انجام شده و مشاغل عینی و بیمه شده های تازه زیادی در این استان ایجاد شده است که البته نمی شود از تعطیلی هایی که در کارخانه ها و کارگاه ها صورت گرفته صرف نظر کرد.

استاندار چهارمحال وبختیاری تعداد کارگاه های عمرانی که در دو سال گذشته در این استان تعطیل شدند را چشم گیر آگاهی داشت و تأکید کرد: در سال 93 حالت به مراتب خوب تر بود و این استان در حوزه عمرانی شرایط مطلوب تری داشت، اما با همه این تفاسیر سعی شد در قسمت آب منتقل کنی و گازرسانی اقدامات عمرانی تعطیل نشود و منابع مالی نکته نیاز آن ها تأمین شود.

وی با اشاره به این که بخشی از کاهش اشتغال در چهارمحال و بختیاری به واسطه تعطیلی در کارگاه های عمرانی و در این صنعت بوده است تصریح کرد: سیستم های نظارتی و بازرسی در دو سال گذشته قادر بودند از تخلفات زیادی جلو گیری کنند ولی تقاضا دارم حتی الامکان در فازهای اجرایی ورود نکنند.

استاندار چهارمحال وبختیاری به نرخ بالای بیکاری این استان نسبت به سایر استان ها به عنوان یک نقیصه و اشکال اشاره و خاطرنشان کرد: ضروری است تلاش کنیم و دست در دست هم دهیم تا این نقصان از بین برده شود، درحال حاضر نرخ بیکاری در این استان بالای 10 درصد است که امید است تا پایان سال 95 و پس از اجرای برنامه ریزی های صورت گرفته این رقم به زیر 10 درصد برسد.

سلیمانی دشتکی توجه کرد تسهیلات ازدواج به 13 هزار و 500 نفر در سال 94 را عملکردی خوب و مناسب عنوان کرد و ادامه داد: تلاش می کنیم مسکن مهر تا پایان سال مالی امسال تکمیل شود حین این که هنوز مشکلاتی در زیرساخت های سایت های مسکن مهر نگاه کرده می شود که باید از بین برده شوند.

وی در ادامه بیان داشت: شهرستان لردگان در سال های اخیر تحولات خوبی داشته تحولاتی چون ساخت بیمارستان، توسعه جاده ها و گسترش و بهبود مسائل رفاهی ولی همین توسعه مشکلاتی را نیز به وجود آورده است.

استاندار چهارمحال وبختیاری تأکید کرد: هر کجا از قدرتمندی مردمان بهره گرفتیم کامیاب شدیم و NGOها نمود بارز مشارکت مردمان با دولت هستند، کارها و اقدامات مثبت سازمان های مردمان نهاد بسیار بیشتر از انتقادات بعضاً مخرب آن ها است لذا باید این سازمان ها را تقویت کنیم.

______________________

گردآوری از : پری خ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ نه حد ماست چنين لاف‌ها زدن ««« »»» پای از گليم خويش چرا بيشتر کشيمنرخ بیکاری در چهارمحال وبختیاری نسبت به سایر استان ها بالاتر است


TT / 91 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : پری خ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-18
در دسته بندی : چهارمحال
برچسب ها : سایر , بیکاری , وبختیاری

مطالب مرتبط