تأمین نقدینگی برای خرید علوفه ارزان قیمت/ روح امید در دل دامداران فردوس دمیده شد

تأمین نقدینگی برای خرید علوفه ارزان قیمت/ روح امید در دل دامداران فردوس دمیده شد

با ورود صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به زنجیره حمایت از تهیه کرد و فروش شیر و تأمین نقدینگی برای تهیه کرد علوفه ارزان قیمت، روح امید در دل دامداران فردوس دمیده شد.

به خبرگزاری فارس از فردوس، مجتمع دامداری شهرستان فردوس با ظرفیت 2 هزار رأس دام در باغشهر اسلامیه واقع شده است و به عنوان قطب تولید شیر در خراسان جنوبی به حساب مییاید که روزانه بیش از 18 تن شیر در این مجتمع جمع آوری و به کارخانه های فرآوری شیر در شهرستان های همجوار فرستاده می شود.

تا چندی پیش به خاطر قیمت پایین شیر و عدم نقدینگی دامداران برای تهیه کرد علوفه دامی، برخی از دامداران ناچار به فروش دام های خود شده و از حالت دامداری و تولید، بسیار ناراضی و گله مند بودند تا این که از تیرماه سال جاری، صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی با اجرای نقش حمایتی تهیه کرد و فروش شیر به کمک و حمایت از دامداران شهرستان آمد و معضلات دامداران شهرستان فردوس در رابطه با فروش شیر با قیمت عالی و نیز تأمین نقدینگی برای تهیه کرد علوفه تا حدود زیادی از بین برده شد.

دولت از صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی حمایت کند

یکی از دامداران شهرستان فردوس که در بر می داری یک واحد 70 رأسی گاوشیری در مجتمع دامداری اسلامیه است، در این رابطه به خبرنگار فارس در فردوس، بیان داشت: مدت 10 سال است که کار دامداری در مجتمع را آغاز کرده ام و روزانه هزار تا هزار و 200 کیلوگرم شیر به سکوی جمع آوری شیر تحویل می دهم.

مهدی غفاری نقل کرد: تا چندین ماه گذشته تهیه کرد شیر در مجتمع توسط کارخانه هایی از شهرستان های پیرامون انجام و مبلغ آن نیز بعد از چندین ماه به دامدار توجه کرد می شد که این تاخیر در توجه کرد معضلات زیادی را برای دامداران به همراه داشت چراکه دامدار بدون نقدینگی قادر به تهیه کرد علوفه دامی عدم.

وی اضافه کرد: با ورود صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به زنجیره حمایت از تهیه کرد و فروش شیر، علاوه بر افزایش کیفیت شیر، مشکل نقدینگی برای تهیه کرد علوفه دامی نیز برطرف و در پایان هر ماه مبلغ شیر خریداری شده توسط کارخانه طرف قرارداد به حساب دامدار واریز می شود و دامدار قادر هست این مبلغ را برای تهیه کرد علوفه هزینه کند.

این دامدار فردوسی از دولت درخواست تا صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی که اقدامات اثرگذار و مثبتی برای دامداران و کشاورزان منطقه انجام می دهد را نکته حمایت گذاشته و نقش حمایتی تهیه کرد شیر ادامه کشف کند تا دامداران با دلگرمی در عرصه تولید حاضر باشند و بدون نگرانی خاطر بتوانند شیر تولیدی واحدهای دامی خود را بفروشند.

انگیزه دامداران برای تولید شیر باکیفیت افزایش کشف کرده است

یکی دیگر از دامداران فردوسی تصریح کرد: مدت چهار سال است که در عرصه دامداری با یک واحد 20 رأسی گاو شیری در مجتمع اسلامیه سرگرم به فعالیت هستم و روزانه بیش از 200 کیلوگرم شیر به سکوی جمع آوری شیر در مجتمع دامداری اسلامیه تحویل می دهم.

علی زال با اشاره به این که با حمایت صندوق توسعه بخش کشاورزی روح امید در دل دامداران شهرستان فردوس دمیده شده و انگیزه برای تولید شیر باکیفیت افزایش کشف کرده است، تصریح کرد: در سال های گذشته پول حاصل از فروش شیر تولیدی در دامداری ها بعد از تحویل به سکوی جمع آوری شیر و فروش به کارخانه های طرف قرارداد، بعد از چندماه عاید دامدار می شد که این موضوع معضلات عدیده ای را برای دامداران به دنبال داشت.

وی یادآور شد: از تیرماه سال جاری با ورود صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به موضوع تهیه کرد و فروش شیر و نیز اجرای نقش مدل ارائه خدمت تهیه کرد شیر توسط صندوق، مبلغ فروش شیر پایان هر ماه بطور منظم به حساب دامدار واریز می شود.

تهیه کرد 2 هزار تن شیر دامداران فردوس با اعتبار 2 میلیارد تومان

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی فردوس نیز در این رابطه نقل کرد: روزانه بیش از 18 تن شیر در مجتمع دامداری اسلامیه تولید می شود که از این میزان، 15 تن زیر پوشش زنجیره حمایتی صندوق توسعه بخش کشاورزی قرار دارد.

مهدی روشن اضافه کرد: ورود صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی به زنجیره تهیه کرد و فروش شیر علاوه بر تأمین نقدینگی دامدار برای تهیه کرد علوفه ارزان قیمت، تأمین خوراک عالی و ارزان قیمت، افزایش کیفیت و بهبود قیمت شیر و کاهش مخارجهای دامدار را نیز به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: شیر تولیدی در واحدهای دامداری مجتمع اسلامیه روزانه جمع آوری و مبلغ آن نیز در قالب خط اعتباری از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی پایان هر ماه توسط کارخانه طرف قرارداد به حساب دامداران واریز می شود و تاکنون نیز 2 هزار تن شیر با اعتبار 2 میلیارد تومان در نقش حمایتی تهیه کرد شیر از دامداران منطقه خریداری شده است.

مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی فردوس با اشاره به مصرف روزانه 15 تن خوراک در واحدهای دامی مجتمع اسلامیه، یادآور شد: با اجرای نقش حمایتی تهیه کرد شیر و تأمین نقدینگی برای تهیه کرد علوفه دامی، هر کیلوگرم خوراک 70 تومان کم هزینه تر شده که این کاهش قیمت، روزانه یک میلیون تومان عواید برای دامداران به دنبال داشته است.

روشن، از توزیع 3 هزار تن ذرت علوفه ای بین دامداران شهرستان فردوس گزارش کرد و نقل کرد: ذرت علوفه ای از به فروش رساننده عمده خریداری و بدون واسطه با قیمت 15 درصد زیر عرف بازار بین دامداران توزیع می شود و دامداران نیز از محل فروش شیر تحویلی در زنجیره حمایتی، مبلغ ذرت علوفه ای را به صورت اقساط با صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی تسویه می کنند.

وی اضافه کرد: با توزیع 3 هزار تن ذرت علوفه ای ارزان قیمت، دامداران شهرستان فردوس از 90 میلیون تومان تخفیف بهره مند می شوند.

____________________________________

تهیه و تدوین : ژيان ا.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر چه حافظ در رنجش زد و پيمان بشکست ««« »»» لطف او بين که به لطف از در ما بازآمدتأمین نقدینگی برای خرید علوفه ارزان قیمت/ روح امید در دل دامداران فردوس دمیده شد


TT / 130 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : ژيان ا.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فردوس
برچسب ها : دامداران , ارزان , امید , تأمین , علوفه , نقدینگی , دمیده

مطالب مرتبط