تاجیکستان و چین رزمایش ضد تروریستی برگزار می کنند

تاجیکستان و چین رزمایش ضد تروریستی برگزار می کنند

رزمایش مشترک ارتشی تاجیکستان و چین در ناحیه «اشکاشم» استان «بدخشان» با هدف تمرین برای مبارزه با تروریسم برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، رزمایش مشترک ارتشی تاجیکستان و چین از فردا در مرکز تعلیمی «شیترو» ناحیه «اشکاشم» استان «بدخشان» با هدف مبارزه با تروریسم به انجام رسانده میشود.

«نشاط خان جمشید» رئیس استان بدخشان در مورد این رزمایش تاکتیکی نقل کرد: این تمرینات با دستور «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان که در ماه ژوئن سال جاری به تصویب رسید، به انجام رسانده میشود.

وی اضافه کرد: هدف عمده از برگزاری این رزمایش تقویت مرز تاجیکستان با افغانستان بعد از ناامنی در این کشور و همچنین پیش گیری از تهدیدات خارجی برابر «دوشنبه» می باشد.

جمشید اظهار کرد: انتخاب ناحیه اشکاشم به عنوان محل برگزاری رزمایش ضد تروریستی به خاطر داشتن مرز طولانی و مشترک با استان بدخشان افغانستان است که در آنجا تروریست های نگاه کن المللی مستقر می باشند.

در این رزمایش روسای شهرستان ها و نواحی بدخشان، مدیریت دفاتر مناطق موقعیت های اضطراری و اداره پلیس این استان نیز شرکت می کنند.

این رزمایش مشترک ضد تروریستی تاجیکستان و چین فردا آغاز می شود و در تاریخ 3 آبان ماه به پایان می رسد.

برگزاری تمرینات مشترک ضد تروریستی تاجیکستان و چین در حالی به انجام رسانده خواهد شد که پکن در مدت اخیر حضور ارتشی خود در منطقه، از جمله تاجیکستان را زیاد کرده است.

به عنوان مثال، چین چندی پیش توافق نامه را با دوشنبه به امضا رساند که بر اساس آن «پکن» متعهد می شود در مناطق مرزی تاجیکستان، 3 کمیساریای ارتشی، 4 واحد ارتشی، 4 مقر دیدبانی مرزی و یک پایگاه تعلیمی برای نیروهای مرزبانی تاجیک احداث و مورد بهره برداری گذارد.

---انتها---

تهیه کننده : سپيده ز.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

يوسف عزيزم رفت ای برادران رحمی ««« »»» کز غمش عجب بينم حال پير کنعانیتاجیکستان و چین رزمایش ضد تروریستی برگزار می کنند


TT / 41 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : سپيده ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تاجیکستان
برچسب ها : تروریستی , برگزار , رزمایش

مطالب مرتبط