تاجیکستان در نشست رؤسای گمرک کشورهای عضو «اکو» در تهران شرکت می کند

تاجیکستان در نشست رؤسای گمرک کشورهای عضو «اکو» در تهران شرکت می کند

معاون نخست اداره گمرک تاجیکستان در هفتمین نشست رؤسای گمرک کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی «اکو» در تهران شرکت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، هفتمین نشست 10 کشور عضو سازمان همکاری های اقتصادی «اکو» در تهران به انجام رسانده میشود و «خورشید کریم زاده» معاون نخست اداره گمرک تاجیکستان به نمایندگی از این کشور در این انجمن شرکت می کند.

این نشست با هدف ارتقای همکاری های گمرکی، تسهیل و توسعه تجارت و مبارزه با تخلفات و قاچاق نگاه کن کشورهای عضو سازمان همکاری های اقتصادی به انجام رسانده میشود.

بر اساس این گزارش، در این انجمن همچنین نقشهای تازه و ابتکاری در جهت ارتقای همکاری های گمرکی و توصیه تبادل الکترونیکی اطلاعات نگاه کن کشورهای عضو اکو نکته بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت و درباره تسهیل و توسعه تجارت و مبارزه با تخلفات و قاچاق، بر آن شوی خواهد شد.

در این نشست همراه با مقامات با نفوذ نهادهای گمرکی کشورهای عضو اکو، نمایندگان گمرک جهانی و سازمان های حمل و نقل نگاه کن اللملی نیز شرکت می کنند.

بر اساس برنامه های اعلام شده قرار است در چارچوب این نشست، یک سمینار تعلیمی با مشارکت «سرخیو موخیکا» معاون رئیس گمرک سازمان جهانی برگزار گردد و همچنین مقامات گمرکی کشورهای عضو اکو دیدارهای دوجانبه ای با یکدیگر داشته باشند.

کشورمان، کشور ترکیه، کشور پاکستان، افغانستان، آذربایجان، ترکمنستان، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان اعضای سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) هستند.

سازمان اکو یک سازمان اقتصادی منطقه ای است که 3 کشور کشورمان، کشور پاکستان و کشور ترکیه در سال 1343 (1964) نخستین بار آن را پایه ریزی کردند.

این سازمان در ابتدا با نام «آر.سی.دی» که نام اختصاری سازمان همکاری عمران منطقه ای است، آغاز به فعالیت کرد. بعد از انقلاب اسلامی 1357 در کشورمان، کار سازمان با وقفه مواجه شد و در سال 1364 با نام اکو حیات خود را از سر گرفت.

______________________

تهیه و تدوین : آرمين غ.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بردم از ره دل حافظ به دف و چنگ و غزل ««« »»» تا جزای من بدنام چه خواهد بودنتاجیکستان در نشست رؤسای گمرک کشورهای عضو «اکو» در تهران شرکت می کند


TT / 41 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : آرمين غ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : گمرک
برچسب ها : تاجیکستان , رؤسای

مطالب مرتبط