تاسیس 5 دفتر استانداردسازی در ادارات و نهادهای استان زنجان

تاسیس 5 دفتر استانداردسازی در ادارات و نهادهای استان زنجان

مدیرکل سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان زنجان از تاسیس 5 دفتر استانداردسازی در ادارات و نهادهای استان گزارش کرد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از زنجان، داوود کارگر زاده پس از ظهر امروز در آیین تجلیل از واحدهای نمونه استاندارد استان زنجان در محل تالار همایش اتاق تبلیغاتی استان زنجان، بیان کرد: اهمیت استاندارد به اندازه ای است که رابطه تنگاتنگی در پیوستن کشورها به سازمان تجارت جهانی دارد.

وی تصریح کرد: کشورهایی که از استاندارد ملی و نگاه کن المللی برخوردار بوده، با سرعتتر قادر هستند به این اصلی دست یابند.

مدیرکل سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان زنجان با تاکید بر این که استانداردها ابزاری برای حصول اطمینان از کیفیت، اثر بخشی و رشد است، گفت: رهبر فرزانه انقلاب سال گذشته در سخنان خود ستون مهره ها اقتصاد مقاومتی را تقویت تولید داخلی عنوان کردند.

کارگرزاده ادامه داد: چنانچه شجاعت اجرایی کردن استاندارد موجود موجود باشد، به یقین توان تولیدی داخل کشور افزایش و محیط کسب و کار بهبود کشف کرده و رونق در بازار حاکم می شود.

وی با بیان این که مردمان کشورمان کمال گرا هستند، افزود: چنانچه در کشور کالای با کیفیت تولید شود، قطعا مردمان از آن استقبال خواهند کرد.

مدیرکل سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان زنجان ابراز کرد: در بند 24 از سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی بر پوشش استاندارد برای کالاهای ساخت داخل تاکید شده و با آن رابطه مستقیم دارد.

کارگر زاده با اشاره به این که همه کالاها و خدمات باید در بر می داری استاندارد باشند، افزود: در حال حاضر 800 قلم کالا در بر می داری استاندارد اجباری در کشور است که در رویکردهای نوین سازمانی ملی استاندارد، تولیدکننده باید یا از استاندار ملی یا منطقه ای و یا از استاندارد نگاه کن المللی بهره گیرد.

وی با تاکید بر این که در رویکرد نوین سازمانی ملی استاندارد نقش مردمان فعال تر از گذشته انتخاب شده است، افزود: از جمله برنامه هایی که توسط اداره کل استاندارد استان زنجان در سال جاری پیگیری شده بحث توسعه دفاتر استانداردسازی در ادارات و نهادها است.

مدیرکل سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان زنجان بیان کرد: در همین راستا سال گذشته دو دفتر استاندارد و در سال جاری نیز پنج دفتر در اتاق اصناف استان، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، سازمان نظام مهندسی آپارتمان، دانشگاه هیدج و اجلاس مدیران مهار کیفیت تاسیس شده است.

کارگرزاده وظیفه این دفاتر را بهره گیری از ظرفیت خود در راستای استانداردسازی و مشارکت نگاه کن المللی و آگاهی بخشی مردمان عنوان کرد و افزود: در دانشگاه ها نیز بهره گیری از مباحث استانداردسازی در پایان نامه مقطع دکترا و ارشد مدنظر اهداف این دفاتر است.

وی توسعه و ترویج استاندارد و تعلیم در این راستا را از اهداف دیگر تاسیس دفاتر آگاهی داشت و بیان کرد: سال جاری همچنین یک لوگو دیزاین شده است که در درون نشانه سازمان ملی، استانداردهای اجباری برای آگاهی مردمان گفته شده است.

مدیرکل سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی استان زنجان در پایان بیان کرد: این اصلی برای نخستین بار در استان زنجان اجرا شده که امید است تا به اهداف نکته نظر خود دست یابد.

براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد*

گردآوری توسط: ارجمند ش.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

کنون که می‌دمد از بوستان نسيم بهشت ««« »»» من و شراب فرح بخش و يار حورسرشتتاسیس 5 دفتر استانداردسازی در ادارات و نهادهای استان زنجان


TT / 91 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : ارجمند ش.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تاسیس
برچسب ها : دفتر , ادارات

مطالب مرتبط