حفظ و تامین امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد

حفظ و تامین امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد

وزیر کشور نقل کرد: حفظ و تامین امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان با توجه به همجواری با دو کشور افغانستان و کشور پاکستان در اولویت قرار دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از سراوان، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در دیدار با معتمدان، ریش سفیدان، نخبگان و جمعی از مردمان و مسؤولان شهرستان سراوان بیان کرد: دولت تدبیر و امید به استان های مرزی به مخصوص سیستان و بلوچستان توجه مخصوص دارد.

وزیر کشور با بیان این که حفظ و تامین امنیت مرزهای این استان با توجه به همجواری با دو کشور افغانستان و کشور پاکستان در اولویت قرار دارد اضافه کرد: امنیت زمینه سرمایه گذاری را در این منطقه بیش از قبل فراهم می کند.

وی نقل کرد: با توجه به این که دشمن برای ایجاد نا امنی در داخل کشورمان همواره در تلاش است، می طلبد مردمان بیش از قبل هوشیار و با بصیرت بوده و خلال حفظ وحدت، توطئه های آنها را در هر زمینه خنثی کنند.

تاکید دولت بر بومی کردن امنیت است

این مسؤول با بیان این که امنیت پایدار استان ها در گرو امنیت مرزها است، ادامه داد: تاکید دولت بر بومی کردن امنیت است.

وزیر کشور اضافه کرد: ایالات متحده در کشور سوریه، کشور عراق، لبنان و یمن و در مجموع کشورهای منطقه درصدد ایجاد کشتار و ناامنی است اما به کمک خدا و هوشیاری و بصیرت مردمان، کشور ما از خوب ترین امنیت برخوردار است.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ایجاد اختلاف میان کشورهای منطقه هدف اصلی ایالات متحده است.

وی با اشاره به اقدامات زیرساختی که در این استان در حال انجام است، ادامه داد: پروژه های گاز، راه آهن، پتروشیمی در سیستان و بلوچستان در حال انجام است که هرکدام زمینه توسعه و اشتغال را در این منطقه فراهم می کنند.

رحمانی فضلی نقل کرد: تا دی ماه امسال ظرفیت بندر چابهار از 2.5 میلیون تن فعلی به 7.5 میلیون تن می‎رسد.

این مسؤول با اشاره به این که معضلات و معضلاتی که توسط مسؤولان این شهرستان مطرح شد را بررسی و پیگیری خواهیم کرد، نقل کرد: رفع برخی از این معضلات به مخصوص در بحث مرز نیاز به هماهنگی با کشور مقابل دارد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، وزیر کشور فردا در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و یادواره شهید شوشتری در زاهدان، حاضر خواهد بود.

**اگر پيشنهادى داريد در قسمت نظر بنويسيد**

گردآوری توسط: كامران ز.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روزه يک سو شد و عيد آمد و دل‌ها برخاست ««« »»» می ز خمخانه به جوش آمد و می بايد خواستحفظ و تامین امنیت مرزهای سیستان و بلوچستان در اولویت قرار دارد


TT / 75 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : كامران ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مرزهای
برچسب ها : بلوچستان , اولویت , تامین , سیستان

مطالب مرتبط