تبلیغات ابتکار آمیز؛ چمدان ها نیز خشمگین میشوند

تبلیغات خلاقانه؛ چمدان ها هم عصبانی می شوند

ارائه ایده‌های خلاقانه و دل چسب که پیام‌های قابل توجهی را در خود نهفته باشند، ذهن مخاطبان را به چالش کشیده، باعث توجه بیشتر نگاه کننده شده و در نهایت یک نام تجاری ویژه را برای او برجسته خواهند کرد.

وبسایت شنبه: ارائه فکرهای خلاقانه و دل چسب که پیغام های قابل توجهی را در خود نهفته باشند، ذهن مخاطبان را به چالش کشیده، باعث توجه بیشتر نگاه کننده شده و در نهایت یک نام تجاری ویژه را برای او برجسته خواهند کرد، به این سبب هم ساده الوصول نبودن یک تریلر در وهله نخست، اگه به گونه ای خلاقانه و دل چسب در اختیار قرار داده شود، باعث مکث مخاطب شده و تأمل بیشتر او را بر می انگیزد و در نهایت همین درنگ و تأمل، باعث حک شدن نام تجاری مربوطه در ذهن نگاه کننده می شود.

به این منظور در اینجا عزم داریم به یکی از تبلیغات خلاقانه و تأمل برانگیز یکی از کمپانیهای سرشناس جابجایی هوایی کشور فرانسه به اسم Paris Aéroport بپردازیم. این تبلیغ که به وسیله آژانس تبلیغاتی Human to Human در سال ۲۰۱۷ میلادی دیزاین و در اختیار قرار داده شده، از جمله فکرهای ابتکار آمیزی به حساب مییاید که در سبکی معقول اجرا شده است.این تبلیغ که در قالب یک آگهی چاپی در اختیار قرار داده شده ، مفاهیمی مثل وقت شناسی، احترام به وقت مشتریان، نظم و ترتیب معقول شرکت و ... را در خود گنجانده است،

اما مخاطب در وهله نخست تنها سه عکس متفاوت از چمدان ها و کیف های مسافرتی را نگاه میکند که خیلی نامرتب و عصابی می باشند. مطمئنا دیزاین یک چمدان و کیف با چهره ای عصبانی، نظر هر نگاه کننده ای را به خود جلب میکند، پس میشود نقل کرد این آگهی در قدم نخست، پیروز شده است که یک عکس خلاقانه و دل چسب را ارائه دهد، سبکی از یک چمدان که هم به هم ریخته است و هم عصبانی! در ذیل مخاطب با نگاه کردن عنوان Paris Aéroport در گوشه انتهاای عکس مفهوم سفر هوایی را هم درک کرده و در نهایت با خواندن شعار کوتاه این تبلیغ نیرومند به درک علامت های تصویری و کلامی این آگهی میشود.

«تنها چمدان ها نمی باشند که عصابی میشوند، تأخیر، وقفه و حتی یک ساک چک نشده و نامرتب ۲۰۰۰ مسافر را به تأخیر می اندازد»، این واژه که در ذیل عکس ها و تصاویر عصبانی چمدان ها نگاشته شده است، ذهن مخاطبان را به چالش واداشته و در نهایت مفهوم این تبلیغ را میگیرند: شما با Paris Aéroport هرگز تأخیر نداشته و عصبانی نخواهید شد. در حقیقت آن چه که در این آگهی چاپی چشمگیر است، مفهومی است که برعکس فهمیده می شود، به این معنا که از طریق نمایان کردن بی نظمی و خشم، عدم این مفاهیم به نگاه کننده گوشزد می شود، عکس ها و تصاویر هم به گونه ای دیزاین شده اند

که به درستی مفاهیمی مثل خستگی، خشم و معطلی ناشی از مسافرت های طولانی را نمایان میکنند و در نهایت این اطمینان خاطر به نگاه کننده داده می شود که با پرواز های این شرکت، خستگی، معطلی و خشم نخواهید داشت. در پایان بد نیست به این مورد هم توجه کنیم که دیزاینر ها و طراحان این تبلیغ با جانشین کردن شیء عوض آدم و دادن خصایص انسانی مثل خستگی و خشم به این اشیا، به گونه ای خلاقانه عمل کرده و یک عکس متفاوت از خستگی مسافرت های هوایی را شناسایی کردند، به این معنا که چمدان ها هم خسته میشوند و با ارائه چنین تصویری مخاطبان را به تفکر واداشته و تأثیرگذاری ماندگاتری را رقم زده اند.

-ضمن تشکر از انتخاب شما، لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد-

نگارنده: فريبا آ.

کار و زندگی در بخش خانه و خانواده سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو پرده دار به شمشير می‌زند همه را ««« »»» کسی مقيم حريم حرم نخواهد ماندتبلیغات ابتکار آمیز؛ چمدان ها نیز خشمگین میشوند


TT / 167 --- TP / 29%

گردآوری شده توسط : فريبا آ.
تاریخ گردآوری : 2018-04-11
در دسته بندی : چمدان
برچسب ها : خلاقانه , تبلیغات

مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :