تجلیل از برگزیدگان فستیوال «فکرهای عالی» در هفته تحقیق

تجلیل از برگزیدگان جشنواره «ایده های برتر» در هفته پژوهش

سیناپرس: دوازدهمین فستیوال ملی ایده‌های برتر در سال جاری برگزار و از برگزیدگان این فستیوال، طی مهمانی ای در هفته پژوهش و تکنولوژی تجلیل می‌شود.

 دکتر خسرو سالخوردگی، مدیرکل امور تکنولوژی وزارت علوم در نشست مشترک مسؤولان ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی با دبیران مناطق ده گانه پژوهش و تکنولوژی دانشگاه‌ها و مراکز تعلیم مناسب کشور با اشاره به برگزاری یازده دوره فستیوال ملی ایده‌های برتر توسط پارک علم و تکنولوژی یزد بیان کرد: تاکنون بیش از 10 هزار ایده فناورانه در بانک اطلاعاتی این فستیوال به تصویب رسانده شده است.

وی تاکید کرد: اصلی ترین هدف از برگزاری این فستیوال معرفی ایده‌های برتری است که بتوانند به محصولی اختراعی و نیمه صنعتی و در نهایت  محصول تجاری نکته نیاز کشور مبدل شوند و در قالب شرکت فناور بتوانند در بازار آزاد مسابقه دهند.

سالخوردگی افزود: تمام ایده‌های ارائه شده به این فستیوال، بر اساس معیارهای نوآوری، درجه پختگی، امکان تولید، ارزش اضافه کرده اقتصادی، فراگیری استفاده در جامعه، درجه رفع معضلات جامعه و امکان ارائه در صحنه جهانی نکته ارزیابی، نظرسنجی و رتبه‌بندی داوران فستیوال قرار می‌گیرند و تعدادی از آنها به عنوان ایده‌های برتر شناخته می‌شوند که  صاحبان ایده‌های منتخب از حمایت مادی و معنوی در جهت توسعه و اجرایی کردن ایده خود برخوردار خواهند شد.

دبیر فستیوال ملی ایده‌های برتر  و استارت آپ‌های دانشگاهی ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی نقل کرد: این فستیوال در سه مرحله برگزار می‌شود  و بعد از دریافت ایده‌های ارسالی به فستیوال و داوری طرح‌ها، طرح‌های واجد شرایط علمی و فنی انتخاب می‌شود و وارد یک مرحله دیگر رقابت می‌شوند و در نهایت حدود 30 تیم صاحب ایده‌های برتر می‌توانند طرح‌های خودرا در نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی ارائه کنند و  با امتیازدهی داوران و حاضران، منتخبان نهایی معرفی می‌شوند.

سالخوردگی نقل کرد: فرصت ثبت ایده‌های برتر تا 30 آبان ماه است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به نشانی آنلاین http://www.best-idea.ir/ فرآیند ثبت ایده خود را به انجام رسانند.

                               مهلت نام نویسی در نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی تا 20 آبان ماه

دکتر مجید متقی طلب، دبیر فن بازار ایران نیز در این نشست نقل کرد: ثبت‌نام در نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی تا 20 آبان ماه ادامه دارد و مالکان تکنولوژی می‌توانند محصولات خودرا از طریق سامانه ارزیابی تکنولوژی ایران (سافا)  به نشانی www.irantechhub.ir برای حضور در فن بازار این نمایشگاه نام نویسی کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در نشست مشترک مسئولان ستاد ملی هفته پژوهش و تکنولوژی و دبیران مناطق ده گانه پژوهش و تکنولوژی کشور بیان داشت: تنها محصولاتی در نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی امکان حاضر خواهند بود که در سامانه سافا نام نویسی کرده و مراحل داوری را گذرانده باشند.

وی تاکید کرد: بعد از نام نویسی  محصولات تکنولوژی  در سامانه سافا، اطلاعات تکمیل شده توسط متقاضیان، عینا در اختیار  داوران قرار داده می‌شود تا ارزیابی نهایی را به انجام رسانند و مسؤولان برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش و تکنولوژی دخالتی در تعیین سطح محصولات ندارند.

دبیر نمایشگاه دستاوردهای هفته پژوهش و تکنولوژی تاکید کرد: سامانه ارزیابی تکنولوژی ایران (سافا)  بر اساس استانداردهای مراکز علمی معتبر جهان دیزاین شده است و سطح آمادگی محصولات دانش‌بنیان را از نظر میزان آمادگی تجاری شدن و ارائه به بازار ارزیابی می‌کند و بعد از ارزیابی در این سامانه، یک گواهی و تاییدیه معتبر از طرف وزارت علوم در اختیار ثبت‌نام کنندگان قرار می‌گیرد.

رییس پارک علم و تکنولوژی گیلان در خصوص برنامه‌های امسال فن‌بازار ایران نقل کرد: ایجاد غرفه اکران محصولات کشورهای اروپایی و آسیایی، برگزاری تورهای علمی بازدید اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و ارائه نیازهای پژوهشی تمام دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله این برنامه‌ها در هفته پژوهش و تکنولوژی است.

میزان ارجاع مقالات پژوهشی و داشتن نقش پژوهشی ملاک اصلی انتخاب پژوهشگر برتر است

دکتر محسن شریفی، دبیر هفدهمین فستیوال تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر نیز نقل کرد: میزان ارجاع مقالات پژوهشی بر اساس شاخص اچ ایندیکس و داشتن نقش پژوهشی ملاک اصلی انتخاب پژوهشگر برتر در این دوره از فستیوال است.

وی با اشاره به نقش پررنگ مقاله در انتخاب پژوهشگر برتر بیان کرد: با محور قراردادن شاخص اچ ایندیکس و میزان ارجاع به مقالات بنا داریم به کیفیت دقت داریم و خوب ترین  پژوهشگر را در هر حوزه تخصصی برگزیم.

مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی پژوهشی وزارت علوم افزود: ملاک امتیازدهی به مقالات علمی و پژوهشی، آیین‌نامه ارتقای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات تعلیم مناسب است و  در این دوره از فستیوال چنانچه مقاله‌ای از اعضای هیات علمی در لیست مشکی نشریات نامعتبر باشد، از رقابت در فستیوال محروم می‌شود.

دبیر هفدهمین فستیوال تجلیل از پژوهشگران  و فناوران برتر تاکید کرد: فرصت دانشگاه‌ها برای معرفی پژوهشگر برتر تا هفدهم مهرماه بود؛  ولی فرصت ارسال مدارک توسط سامانه الکترونیکی تا نخست آبان ماه تمدید شده است.

بر اساس این گزارش، هفدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و تکنولوژی از تاریخ 24 تا 28 آبان ماه امسال در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

*با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، يارى رسانيد*

گردآوری توسط: فرشته ق.

تازه های علمی در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ز دست کوته خود زير بارم ««« »»» که از بالابلندان شرمسارمتجلیل از برگزیدگان فستیوال «فکرهای عالی» در هفته تحقیق


TT / 121 --- TP / 15%

گردآوری شده توسط : فرشته ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : پژوهش
برچسب ها : تجلیل , ایده , جشنواره

مطالب مرتبط