تجهیز و توسعه بخش صوتی کتابخانه های اردبیل برای روشندلان/ عضویت 215 روشندل در کتابخانه مرکزی اردبیل

تجهیز و توسعه بخش صوتی کتابخانه های اردبیل برای روشندلان/ عضویت 215 روشندل در کتابخانه مرکزی اردبیل

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اردبیل نقل کرد: تولید و تهیه کتاب‌ها به شکل صوتی برای استفاده نابینایان نکته توجه و دقت نظر است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از اردبیل، رباب عزیزخانی عصر امروز در همایش تجلیل از داوطلبان و اعضای روشندل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بیان کرد: تولید و تهیه کتاب ها به شکل صوتی برای استفاده نابینایان نکته توجه و دقت نظر است.

وی تصریح کرد: ما مسرتم که بخشی از کتابخانه مرکزی و دیگر کتابخانه های عمومی اردبیل به روشندلان اختصاص کشف کرده تا با تدارک کتاب هایی با خط بریل و به شکل صوتی آنها بتوانند از این فضا بهره گیرند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با گرامیداشت 15 اکتبر روز جهانی نابینایان و عصای سفید نقل کرد: ما باید سعی کنیم تا در همه کتابخانه ها بخش صوتی و کتاب های بریل توسعه یابد تا با جذب مخاطبان بیشتری بتوانیم امر مطالعه را در نگاه کن نابینایان زیاد کنیم.

عزیزخانی با یادآوری این که روشندلان با توانمندی بسیار بالا و علاقه و رغبت بیشتر در این بخش حاضر شده و کتاب هایی را بنا به علاقه خود مطالعه می کنند، افزود: ما تلاش می کنیم تا بخش نابینایان کتابخانه های عمومی به مخصوص کتابخانه مرکزی را توسعه داده و با گستردگی ویژه در خدمت نابینایان باشیم، زیرا آنها علاوه بر این که با گوش جان در این عرصه حضور مییابند بلکه تمام تلاششان بر این است تا در کنار سایر افراد جامعه بتوانند امر مطالعه را مهم بشمارند.

وی بیان کرد: بسیاری از این افراد صاحب فکر و ایده هستند که با خلاقیت تمام سعی می کنند در کتابخانه ها حاضر شده و امکان مطالعه و آگاهی بیشتر را برای خود فراهم کنند.

عزیزخانی با قدردانی از افراد علاقه مندی که بدون چشم داشت مادی نسبت به ضبط کتاب ها برای نابینایان تلاش می کنند، افزود: با توجه به امکانات محدود امیدواریم با بهره گیری از این ظرفیت ها بتوانیم حرکت ها و اقدامات مثبتی را در حوزه کتاب و کتاب خوانی به انجام رسانیم.

کتابدار روشندل کتابخانه مرکزی اردبیل نیز در این نشست بیان کرد: بخش نابینایان کتابخانه مرکزی اردبیل از سال 91 شروع به کار کرده و در ابتدای کار با پنج عضو و امروزه با 215 عضو کار میکند.

احمد فداکار تصریح کرد: ما در بخش نابینایان حتی از استان های همسایه نیز عضو پذیرفتیم به طوری که 6 هزار کتاب و آرشیو صوت وجود دارد که آمادگی داریم برای علاقه مندان روشندل در این حوزه خدماتی را ارائه کنیم.

**********************************

تهیه شده توسط: سوسن چ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چو منصور از مراد آنان که بردارند بر دارند ««« »»» بدين درگاه حافظ را چو می‌خوانند می‌رانندتجهیز و توسعه بخش صوتی کتابخانه های اردبیل برای روشندلان/ عضویت 215 روشندل در کتابخانه مرکزی اردبیل


TT / 49 --- TP / 12%

گردآوری شده توسط : سوسن چ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : عضویت
برچسب ها : صوتی , روشندلان , تجهیز

مطالب مرتبط