کانون فوق تخصصی معالجه نازایی و سقط مکر ابن سینا، کنفرانس یک روزه مروری بر داروهای تحریک تخمک گذاری را در تالار اجتماعات این کانون به انجام میرساند.

سرزه به نقل از سلامت خبر می دهد، دکتر قصه محمدزاده، عضو تیم تخصصی کانون فوق تخصصی معالجه نازایی ابن سینا و دبیر علمی این کنفرانس، در تشریح بحث داروهای تحریک تخمک گذاری، گفت: تحریک تخمک‌گذاری نوعی معالجه طبی است که در نازایی اکثر به منظور ازدیاد اقبال باروری و مقدار موفقیت معالجه، انجام می‌شود. داروهایی که برای این منظور به کار گرفته میشود تحت عنوان داروهای محرک تخمک ‌گذاری نامیده می‌شوند و با بهره گیری از این داروها می‌توان شمار و کیفیت تخمک‌ها را ارتقاء داد. به طور کلی هدف از تحریک تخمک گذاری در معالجه نازایی، اصلاح تخمک گذاری در بانوان گرفتار به آشفتگی تخمک گذاری و ازدیاد شمار و کیفیت تخمک جهت انجام روش‌های مدد بارروری (ART) است.

وی تاکید کرد: بطور یقین واکاوی نوع داروهای تحریک تخمک گذاری،چگونگی تجویز داروها، واکاوی پروتکل های و دستور کار های موجود، واکاوی پیامد و شیوه برخورد با پیامد این داروها از جمله محورها و اهداف مهم برگزاری این کنفرانس علمی به شمار   می روند.

محمدزاده در ذیل با اظهار اینکه این کنفرانس از ۵ امتیاز اموزش مستمر جامعه پزشکی برخوردار است، اضافه کرد: کارشناسان بانوان و وضع حمل،داروسازی، پزشکان عمومی، بهداشت باروری و ماماها، از جمله گروه های هدف در این کنفرانس علمی هستند.

شایان ذکر است، این کنفرانس علمی، روز پنجشنبه ۲۶ ماه مرداد ۱۳۹۶، ساعت۸:۳۰ بامداد الی ۱۳در تالار اجتماعات کانون فوق تخصصی معالجه نازایی و سقط مکرر ابن سینا، به آدرس خیابان شریعتی، نبش خیابان یخچال به انجام رسانده خواهد شد.

شایان ذکر است، کلیه علاقه‌مندان به حضور در این کنفرانس، قادر هستند جهت نام نویسی، کسب اطلاعات بیشتر و یا هماهنگی رزرو نام نویسی با شماره ۲۳۵۱۹ داخلی ۶۰۷ ، واحد اموزش، تماس ثمره نمایند.