تحصیل 2300 دانشجو در سال تحصیلی جاری در دانشگاه صنعتی قم

تحصیل 2300 دانشجو در سال تحصیلی جاری در دانشگاه صنعتی قم

رئیس دانشگاه صنعتی قم نقل کرد: 2 هزار و 300 دانشجو در این کلکسیون در حال تحصیل هستند که بخش قابل توجهی از رتبه‌های برتر دانشگاه‌های کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از قم، بهرام خوشنویسان ظهر امروز در نشست خبری که در تالار جلسات دفتر ریاست دانشگاه صنعتی قم به انجام رسانده شد، با بیان این که این دانشگاه در شهر قم مهجور واقع شده است، بیان کرد: دانشگاه صنعتی قم به عنوان متولی رشته های فنی و مهندسی قادر بوده توان علمی استان را به جایگاه مطلوبی برساند.

وی از آغاز فعالیت دانشگاه صنعتی قم در سال 87 یاد کرد و افزود: آپارتمان دانشگاه صنعتی قم برای یک کلکسیون دانشگاهی مطلوب نیست به همین دلیل امیدواریم با حمایت مستمر دولت بتوانیم طی 6 سال آینده سازه های مطابق با معیارهای دانشگاهی را در زمین تازه این دانشگاه بوجود آوریم.

رئیس دانشگاه صنعتی قم با تاکید بر این که دانشجویان این دانشگاه در 12 رشته کارشناسی و 10 رشته کارشناسی ارشد درس میخوانند، تصریح کرد: 2 هزار و 300 دانشجو در این کلکسیون در حال فعالیت هستند که بخش قابل توجهی از رتبه های برتر دانشگاه های کشور را به خود اختصاص داده اند.

وی به فعالیت 53 نفر در هیأت علمی دانشگاه صنعتی قم اشاره و خاطرنشان کرد: 30 درصد خروجی های این دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شده اند و ایجاد دو رشته برای مقطع دکتری و رشته های میان رشته ای در مقطع کارشناسی ارشد در دستور کار قرار گرفته است.

خوشنویسان با بیان این که سال گذشته این دانشگاه رتبه یک پژوهش شرکت های دانش بنیان استان را به خود اختصاص داد، افزود: این دانشگاه به عنوان مروج صنعت سبز و فناوری زندگی کرد سازگار شناسانده میشود به همین دلیل تاکنون تفاهمنامه هایی را با سازمان محافظت محیط زندگی کرد منعقد کرده است.

وی از توسعه فعالیت های پژوهشی در حوزه تکنولوژیهای زندگی کرد سازگار یاد کرد و ادامه داد: دبیری کارگروه راهبردی نانو فناوری از دو هفته گذشته در استان به دانشگاه صنعتی قم واگذار شده است تا این دانشگاه ترویج و توسعه مباحث مرتبط با نانوفناوری را دنبال کند.

رئیس دانشگاه صنعتی قم برگزاری کنفرانس ملی عمران، آب و خاک را از دیگر دستاوردهای این دانشگاه برشمرد و خاطرنشان کرد: علاوه بر تجهیز آزمایشگاه ها، مرکز نوآوری را بوجود مییاوریم تا بتوانیم رابطه خود را با شرکت های دانش بنیان و واحدهای صنعتی زیاد کنیم.

وی چابک سازی رشته های تحصیلی را از اولویت های دانشگاه صنعتی قم آگاهی داشت و ادامه داد: این دانشگاه به دنبال رقابت با دانشگاه های مادر نیست به همین دلیل برای افزایش کمیت رشته ها تلاش نمی کند بلکه به سمت افزایش کیفی سازی آنها حرکت می کند.

خوشنویسان با تاکید بر این که بهینه سازی انرژی یکی از برنامه های محوری دانشگاه صنعتی قم است، افزود: صنعت قم به سمت کارگاه های کوچولو حرکت کرده به همین دلیل نسبت به سرمایه گذاری بلندمدت که مباحث علمی ویژه را به خود اختصاص می دهد، بی توجه است.

وی یادآور شد: شخصیت های برجسته حوزوی استان قم تاکنون در راستای توسعه رشته های فنی و مهندسی تاکید مطلوبی داشته اند اما این تشویق ها نباید جایگاه عمده قم در بعد فرهنگی و مذهبی را در حاشیه گذارد.

رئیس دانشگاه صنعتی قم از حمایت های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مسؤولان اجرایی استان قم برای پیشبرد اهداف این دانشگاه تقدیر کرد و نقل کرد: کمیسیون 215 هیأت دولت باید نسبت به ایجاد آپارتمان تازه دانشگاه صنعتی قم نگاه مخصوص داشته باشد.

وی با اشاره به این که گسترش رشته های اصیل مورد تایید وزارتخانه نیست، بیان کرد: هر ساله این دانشگاه 340 تا 360 دانشجو پذیریش دارد که غالب این جمعیت را دانشجویان تهرانی و البرزی تشکیل می دهند.

خوشنویسان از اختلاف میان دانشگاه صنعتی قم و اداره کل بهزیستی استان قم در رابطه با مالکیت آپارتمان کنونی این دانشگاه یاد کرد و افزود: این امر یک موضوع داخلی است که با بر آن شوی نماینده مناسب دولت در قم از بین برده میشود.

وی با تاکید بر این که نخستین کنفرانس فیزیک ریاضی به همت دانشگاه صنعتی قم به انجام رسانده میشود، خاطرنشان کرد: در این کنفرانس ملی جمعی از دانشمندان برجسته جهانی رشته فیزیک حاضر خواهند بود.

- لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد -

نگارش : سيامك ع.

دانشگاه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

صبح اميد که بد معتکف پرده غيب ««« »»» گو برون آی که کار شب تار آخر شدتحصیل 2300 دانشجو در سال تحصیلی جاری در دانشگاه صنعتی قم


TT / 95 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : سيامك ع.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : صنعتی
برچسب ها : جاری , تحصیلی

مطالب مرتبط