تحقیقات تازه نمایان کرد؛ نیروی جسم مشکی در کیهان جدی می باشد

تحقیقات جدید نشان داد؛ نیروی جسم سیاه در کیهان جدی است

سرزه به نقل از سینا پرس: تحقیقات تازه ای انجام شده که امکان وجود پدیده ای باورنکردنی در کیهان را بیشتر از پیش جدی کرده می باشد. اینجا حرف از «نیروی جسم سیاه» می باشد.

مدتهاست در رابطه با پدیده ای باورنکردنی در عالم بنام «نیروی جسم سیاه» حرف میشه. این پدیده تمجید جالب توجهی دارد: اثر پرتوهای ذراتی که پیرامون اجسام عظیم الجثه را احاطه کرده اند به دست فضایی که آنها را در خود گرفته اند مغناطیسی میشه.

این یافته جدید قادر هست به ایجاد تغییرات گسترده در درک ما از ستارگان و سیارات منتهی شود.

فی الواقع کیهان شناسان ذکر میکنند بنا بر این مطالعه و نتایج آن، مدلسازی ما از بوجود آیی ستارگان و سیارات دگرگون شده و حتی به ما یاری میرساند که نهایتا شکل تئوریکی از پرتوهایی را یابیم که امکان تبخیر شدن سیاه چاله (Black Hole) ها را فراهم می آورند.

در سال 2013 میلادی تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفت و فیزیک شناسان به این ثمره رسیدند که پرتوهایی که از اجسامی موسوم به «اجسام سیاه» در کیهان منتشر می شوند نه تنها ذرات کوچک را به حاشیه نمی مارک بلکه آنها را به همدیگر نزدیکتر هم می کنند و باحال تر این که معلوم شد اجسامی که بسیار داغ بوده و جرم توده معدودی دارند، از نیروی رانشی به مراتب قویتری از نیروی نیروی گرانشی شان برخوردارند.

تحقیقات انجام شده نمایان میکند یک جسم سیاه نور مرئی را به سوی خود کشیده اما آن را منعکس یا منتقل نمی کند.

پیشتر هم تیمی از پژوهشگران اتریشی متوجه شده بودند که پرتوهای انتشار داده شده از یک جسم سیاه، اثر کنجکاوانه ای بر هسته های مجاورشان دارند.

مترجم : مهدی پیرگزی

منبع : sciencealert

****************************

تهیه شده توسط: آزادمهر چ.

نجوم و فضا در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بر تو گر جلوه کند شاهد ما ای زاهد ««« »»» از خدا جز می و معشوق تمنا نکنیتحقیقات تازه نمایان کرد؛ نیروی جسم مشکی در کیهان جدی می باشد


TT / 89 --- TP / 33%گردآوری شده توسط : آزادمهر چ.
تاریخ گردآوری : 2017-05-26
در دسته بندی : تحقیقات
برچسب ها : نیروی , کیهان , سیاه
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :