تحلیل واشنگتن پست از اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

تحلیل واشنگتن پست از اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

یک روزنامه مشهور آمریکایی ضمن اشاره به اظهارات ترامپ درباره احتمال تقلب در انتخابات ریاست جمهوری، نوشت: ترامپ در حال حمله به معادلات اساسی و دیرینه دموکراسی آمریکایی است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، روزنامه واشنگتن پست در مقاله ای یادآور شد: دونالد ترامپ در حال حمله به معادلات اساسی و دیرینه دموکراسی آمریکایی است: اینکه بازنده انتخابات در نهایت پیروز را به رسمیت می شناسد و پیروز انتخابات نیز به بازنده اجازه باقی ماندن در عرصه فعالیت های سیاسی را می دهد.

ترامپ با طرح این ادعا که شکست وی تنها در نتیجه تقلب در انتخابات خواهد بود و تهدید به زندانی کردن هیلاری کلینتون در صورت پیروزی در انتخابات، عملا یکی از اصول اساسی جمهوری ما را رد می کند.

این روزنامه آمریکایی افزود: البته این تنها ستون اصلی دموکراسی ما نیست که هدف حمله قرار می گیرد، بی تفاوتی ترامپ نسبت به حقیقت شبیه یک نوع حمله به دموکراسی است. همه سیاستمداران در برخی شرایط ممکن است واقعیت را در نظر نگیرند ولی این اقدام آنها معمولا حداقل ارتباطی با واقعیت و حقیقت دارد. بدون پذیرش اساسی این مساله که واقعیت ها و شواهد مهم است، بحث معتبر و همین طور اداره کشور غیر ممکن خواهد بود.

به عبارت ساده، هر دو طرف باید قبول کنند که دو به اضافه دو می شود چهار، پیش از آنکه درباره بودجه و ارقام آن بحث و جدل کنند. آقای ترامپ نمی تواند پیروز شود اگر به این نتیجه رسیده باشد که دو به اضافه دو می شود پنج. وی به طور متوالی در حال اختراع واقعیت های متناوبی است و از طرفداران خود نیز می خواهد به این واقعیت ها باور داشته باشند.

به عنوان مثال: هزاران مسلمان نیوجرسی حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001 را جشن گرفته اند، یا: بسیاری از مردم بمبهایی را در آپارتمان های عاملان تیراندازی سن برناردینو مشاهده کرده ولی در این خصوص گزارشی اعلام نکرده اند.

هر دو ادعای مطرح شده از سوی ترامپ نادرست است. با این حال ترامپ بارها این ادعاها را تکرار می کند و از آنها برای توجیه سیاست غیر منطقی خود از جمله در ممنوعیت مهاجرت مسلمانان به آمریکا بهره می برد.

جنگ ترامپ با واقعیت ها با انتشار نظرسنجی هایی که نشانگر افت میزان محبوبیتش است، تشدید شده است. پس از آتش سوزی ساختمان دفتر حزب جمهوریخواه در کارولینای شمالی توسط بمب آتش زا، ترامپ بلافاصله و بدون ارائه سند و مدرک، طرفداران کلینتون را مسئول اصلی این حادثه معرفی کرد. اگر مشخص شود که این اقدام هیچ ارتباطی با کلینتون نداشته، ترامپ بدون شک یک مساله دیگر را درست می کند. ادعاهای غیر واقعی وی درباره هجوم مهاجران غیر قانونی به مرزها نیز به همین اندازه قابل سرزنش است.

مایک پنس معاون ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اخیرا سعی کرد تا اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات را به شیوه دیگری اصلاح و بیان کند: پافشاری آقای ترامپ بر این مساله که در انتخابات تقلب صورت می گیرد، به پوشش رسانه ای مغرضانه ای اشاره دارد که علیه وی صورت می گیرد.

روز چهارشنبه ترامپ و کلینتون قصد دارند در آخرین مناظره پیش از انتخابات 8 نوامبر شرکت کنند. امیدواریم مذاکره و گفتگو درباره مسائل واقعی صورت گیرد. دروغ های ترامپ در آخرین مناظره با کلینتون، از میزان کسری تجاری گرفته تا موضع ترامپ درباره جنگ عراق، واقعا شگفت آور بود. با توجه به بی تفاوتی ترامپ نسبت به حقیقت و واقعیت، ما شک و تردید داریم که مناظره نهایی بتواند تفاوت چندانی نسبت به دو مناظره قبلی داشته باشد.

لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد

گردآورنده: رخشا ث.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

ناگهان پرده برانداخته‌ای يعنی چه ««« »»» مست از خانه برون تاخته‌ای يعنی چهتحلیل واشنگتن پست از اظهارات ترامپ درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : رخشا ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : ترامپ , تحلیل , تقلب , اظهارات , جمهوری , ریاست , واشنگتن

مطالب مرتبط