تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

خبرگزاری فارس: تخصیص 400 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح‌های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور از تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح‌های آبرسانی کشور گزارش کرد و نقل کرد:برای تکمیل ۱۱۰ طرح آبرسانی نیاز به ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است تا بتوانند ۳۰۰ شهر را تحت پوشش گذارند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، امیر حسین رقیمی با بیان این مطلب که ۳ الی ۴ طرح بسیار تٲثیرگذار در تأمین آب شرب شهری و روستایی وجود دارد که توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت های زیرمجموعه پیگیری می شود نقل کرد: این طرح ها شامل، بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در اجرای نقشهای آبرسانی کشور بخصوص تاسیسات نمک پاک کنی، خطوط انتقال، تصفیه خانه های آب و ارتقای کیفی خواهد بود که حجم وسیعی از سرمایه گذاری در این بخش در حال اجرا است.
وی در خصوص تأمین آب شرب بهداشتی مناطق شهری با اشاره به این که ۱۱۰ طرح آبرسانی در پیوست یک قانون بودجه، برای وزارت نیرو و شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه ای استانی حدس زده شده است، نقل کرد: برای تکمیل این ۱۱۰ طرح آبرسانی نیاز به ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار است تا بتوانند حدود ۳۰۰ شهر را تحت پوشش خود گذارند.
رقیمی با اشاره به این که امسال در قانون بودجه برای اجرای این طرح ها حدود ۱۸۰۰ میلیارد تومان حدس زده شده است که حدود ۳۷۰ میلیارد تومان آن در قالب تهیه کرد تضمینی خواهد بود، افزود: تکمیل این طرح ها قادر هست تا افق ۱۴۰۵، ۱۴۱۵ و ۱۴۲۰ نیاز آبی جمعیت شهری و روستایی کشور را مرتفع کند و ما را به اهداف حدس زده شده برساند.
او در ادامه به ردیف های تهیه کرد تضمینی اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۳۷۴ میلیارد تومان در قالب مددهای فنی اعتباری برای پروژه های تأمین و انتقال آب و پساب و حدود ۱۹۵ میلیارد تومان نیز به صورت مخارجی برای بخش خصوصی انتخاب شده است.
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به روند رو به رشد همکاری بخش خصوصی با بخش دولتی نقل کرد: بالغ بر ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به ارزش قراردادی و بیش از ۸ هزار میلیارد تومان به ارزش بروز شده از سرمایه گذاری بخش خصوصی بهره گرفته ایم که معضلات بسیاری از شهرهای کشور و مناطق جنوبی، با تأمین سرمایه از سوی بخش خصوصی مرتفع شده است.
وی با اشاره به اتفاق مثبت دیگری که در سال گذشته رقم خورد، از فاینانس تأمین مالی بانک های سپه و پارسیان یاد کرد و بیان داشت: از این طریق در تأمین دو هزار میلیارد تومان منابع عمرانی برای تأمین لوله های فولادی نکته نیاز با بانک های مذکور به توافق رسیدیم و نیاز این طرح ها بصورت کامل از بین برده شد و شاهد روند رو به پیشرفت اجرای این طرح ها هستیم.
رقیمی با بیان این که در مجموع، مشکلاتی که برای تأمین آب شرب شهرها و روستاها با توجه به خشکسالی های اخیر ایجاد و باعث شد تا بیشترین اتکا به منابع آب زیرزمینی به صورت ۷۰ درصد منابع آب زیرزمینی و ۳۰ درصد آب سطحی باشد، بیان داشت: اکنون به سمت نقشهای انتقال آب گام برداشته ایم تا پایداری منابع آب زیرزمینی را به ثبات منتقل بکنیم و در این خصوص از همه ظرفیت های خود از جمله اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی بهره میگیریم.
وی افزود: تا وقت حاضر حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت تهیه شده که به محض اعلام، در بحث نقشهای آبرسانی آمپول زده خواهد شد و حدود ۴۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی نیز به نقشهای آبرسانی تخصیص کشف کرده که پیمانکاران، مشاوران و سازندگان تجهیزات برای دریافت اسناد خزانه اسلامی به شرکت فرابورس کشورمان شناسانده خواهند شد.
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: کمبود اعتبارات عمرانی در سال های اخیر باعث شد تا بسیاری از طرح ها متوقف شوند و یا به کندی اجرا شوند.

***براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: رامين ژ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در مجلس ما عطر مياميز که ما را
««« »»»
هر لحظه ز گيسوی تو خوش بوی مشام است

تخصیص ۴۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

TT / 89 — TP / 13%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *