تخصیص 400 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

تخصیص 400 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار

مدیر دفتر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت آب و فاضلاب کشور از تخصیص 400 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح‌های آبرسانی کشور گزارش کرد و نقل کرد:برای تکمیل 110 طرح آبرسانی نیاز به 22 هزار میلیارد تومان اعتبار است تا بتوانند 300 شهر را تحت پوشش گذارند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، امیر حسین رقیمی با بیان این مطلب که 3 الی 4 طرح بسیار تٲثیرگذار در تأمین آب شرب شهری و روستایی وجود دارد که توسط شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و شرکت های زیرمجموعه پیگیری می شود نقل کرد: این طرح ها شامل، بهره گیری از ظرفیت های بخش خصوصی در اجرای نقشهای آبرسانی کشور بخصوص تاسیسات نمک پاک کنی، خطوط انتقال، تصفیه خانه های آب و ارتقای کیفی خواهد بود که حجم وسیعی از سرمایه گذاری در این بخش در حال اجرا است.
وی در خصوص تأمین آب شرب بهداشتی مناطق شهری با اشاره به این که 110 طرح آبرسانی در پیوست یک قانون بودجه، برای وزارت نیرو و شرکت های آب و فاضلاب و آب منطقه ای استانی حدس زده شده است، نقل کرد: برای تکمیل این 110 طرح آبرسانی نیاز به 22 هزار میلیارد تومان اعتبار است تا بتوانند حدود 300 شهر را تحت پوشش خود گذارند.
رقیمی با اشاره به این که امسال در قانون بودجه برای اجرای این طرح ها حدود 1800 میلیارد تومان حدس زده شده است که حدود 370 میلیارد تومان آن در قالب تهیه کرد تضمینی خواهد بود، افزود: تکمیل این طرح ها قادر هست تا افق 1405، 1415 و 1420 نیاز آبی جمعیت شهری و روستایی کشور را مرتفع کند و ما را به اهداف حدس زده شده برساند.
او در ادامه به ردیف های تهیه کرد تضمینی اشاره کرد و افزود: سال گذشته 374 میلیارد تومان در قالب مددهای فنی اعتباری برای پروژه های تأمین و انتقال آب و پساب و حدود 195 میلیارد تومان نیز به صورت مخارجی برای بخش خصوصی انتخاب شده است.
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به روند رو به رشد همکاری بخش خصوصی با بخش دولتی نقل کرد: بالغ بر 5 هزار و 500 میلیارد تومان به ارزش قراردادی و بیش از 8 هزار میلیارد تومان به ارزش بروز شده از سرمایه گذاری بخش خصوصی بهره گرفته ایم که معضلات بسیاری از شهرهای کشور و مناطق جنوبی، با تأمین سرمایه از سوی بخش خصوصی مرتفع شده است.
وی با اشاره به اتفاق مثبت دیگری که در سال گذشته رقم خورد، از فاینانس تأمین مالی بانک های سپه و پارسیان یاد کرد و بیان داشت: از این طریق در تأمین دو هزار میلیارد تومان منابع عمرانی برای تأمین لوله های فولادی نکته نیاز با بانک های مذکور به توافق رسیدیم و نیاز این طرح ها بصورت کامل از بین برده شد و شاهد روند رو به پیشرفت اجرای این طرح ها هستیم.
رقیمی با بیان این که در مجموع، مشکلاتی که برای تأمین آب شرب شهرها و روستاها با توجه به خشکسالی های اخیر ایجاد و باعث شد تا بیشترین اتکا به منابع آب زیرزمینی به صورت 70 درصد منابع آب زیرزمینی و 30 درصد آب سطحی باشد، بیان داشت: اکنون به سمت نقشهای انتقال آب گام برداشته ایم تا پایداری منابع آب زیرزمینی را به ثبات منتقل بکنیم و در این خصوص از همه ظرفیت های خود از جمله اوراق مشارکت و اسناد خزانه اسلامی بهره میگیریم.
وی افزود: تا وقت حاضر حدود 600 میلیارد تومان اوراق مشارکت تهیه شده که به محض اعلام، در بحث نقشهای آبرسانی آمپول زده خواهد شد و حدود 400 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی نیز به نقشهای آبرسانی تخصیص کشف کرده که پیمانکاران، مشاوران و سازندگان تجهیزات برای دریافت اسناد خزانه اسلامی به شرکت فرابورس کشورمان شناسانده خواهند شد.
مدیر دفتر برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تاکید کرد: کمبود اعتبارات عمرانی در سال های اخیر باعث شد تا بسیاری از طرح ها متوقف شوند و یا به کندی اجرا شوند.

***براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بفرستيد***

نگارنده: رامين ژ.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در مجلس ما عطر مياميز که ما را ««« »»» هر لحظه ز گيسوی تو خوش بوی مشام استتخصیص 400 میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی به طرح های آبرسانی کشور/۱۱۰ طرح آبرسانی منتظر ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار


TT / 89 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : رامين ژ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اسناد
برچسب ها : اعتبار , منتظر , خزانه , تخصیص

مطالب مرتبط