تراشه نیرومند هوآوی پرده برداری شد: Kirin 960 (6 عکس)

تراشه قدرتمند هوآوی رونمایی شد: Kirin 960

هوآوی از نسل جدید تراشه رده‌بالای خود رونمایی کرد؛ تراشه‌ای که احتمالا در دل میت ۹ این شرکت مکان می‌گیرد.

تازه ترین و قویترین تراشه هوآوی، Kirin 960، در چین رونمایی شد. این تراشه از معماری LITTLE با چهار اتم توانا Cortex-A73 و چهار اتم Cortex-A53 بهره می برد. تراشه جدید هوآوی به توجه کننده گرافیکی Mali-G71 MP8 مجهز است. irin 960 هوآوی نسبت به Kirin 950 بهبود ۱۵ درصدی در بخش توجه کننده عمده و بهبود ۲۰ درصدی درپردازنده گرافیکی داشته است. البته توجه کننده گرافیکی این تراشه کارایی گرافیکی بسیار خوب تری (۱۸۰ درصد) نسبت به نسل پیش دارد.

تراشه جدید هوآوی از حافظه رم LPDDR4 و مودم LTE Cat. 12/13 پشتیبانی می کند؛ یعنی این تراشه از دانلود تا سرعت ۶۰۰ مگابایت بر ثانیه و آپلود تا سرعت ۱۵۰ مگابایت بر ثانیه پشتیبانی می کند. Kirin 960 از CDMA و فرکانس های رادیویی نگاه کن ۳۳۰ مگاهرتز تا ۳.۸ گیگاهرتز پشتیبانی می کند.

نتایج بنچمارک این تراشه از خوب تری آن بر نمونه های مشابه گزارش میکند. در بنچمارک GFX، تراشه جدید هوآوی بعد از Apple A10 قرار می گیرد. در بنچمارک Geekbench نیز این تراشه در بخش تک اتم پشت سر تراشه A10 اپل قرار می گیرد اما در بخش چندین اتم، جایگاه نخست در میان تراشه ها را به خود اختصاص می دهد. در سایر تست ها نیز Kirin 960 هوآوی در صدر جدول رقابت میان تراشه های مکان می گیرد.

این تراشه احتمالا در میت ۹ هوآوی به کار گرفته میشود؛ رده بالای هوآوی که احتمالا سوم نوامبر رونمایی می شود.

**براى مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد**

نگارش: آريا خ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شرم از آن چشم سيه بادش و مژگان دراز
««« »»»
هر که دل بردن او ديد و در انکار من است

تراشه نیرومند هوآوی پرده برداری شد: Kirin 960 (6 عکس)

TT / 81 — TP / 29%

با دیگران به اشتراک بگذارید

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *