ترامپ: با داعش می جنگم نه با اسد/ با پوتین به زودی گفت وگوی تلفنی می کنم

ترامپ: با داعش می جنگم نه با اسد/ با پوتین به زودی گفت وگوی تلفنی می کنم

رئیس‌جمهوری گلچین آمریکا با اعلام این که به‌زودی با رئیس‌جمهوری کشور روسیه تماس تلفنی برقرار می‌کند، متذکر شد جنگ آمریکا علیه نظام دمشق به چالش با کشور روسیه منجر خواهد شد.

سرزه به نقل از خبر گزاری تسنیم خبر می دهد، «جناب دونالد ترامپ» رئیس دولت گلچین آمریکا در گفت وگو با روزنامه «وال استریت ژورنال» اعلام کرد که پیامی «شگفت انگیز» از «ولادیمیر پوتین» رئیس دولت کشور روسیه گرفته و به زودی با پوتین تماس تلفنی برقرار خواهد کرد.

ترامپ درخصوص موضعش درقبال کشور سوریه نیز گفت: «من دیدگاه فرق می داری نسبت به بسیاری درقبال اوضاع کشور سوریه دارم؛ کشور سوریه با گروهک تروریستی داعش می جنگد و ما خواهان رهایی از گروهک تروریستی داعش هستیم. کشور روسیه در حال حاضر متحد نزدیک کشور سوریه است... کشورمان نیز است که به فضل ما(!) تواناییش بالا برده شده است، آن نیز همپیمان کشور سوریه است... الآن از شورشیان علیه کشور سوریه حمایت می کنیم بدون این که بفهمیم آنها چه کسانی هستند! اگه آمریکا به (نظام) اسد هجوم کند این امر به چالش با کشور روسیه می انجامد».

قبل از این نیز روزنامه انگلیسی «گاردین» نگاشت: پیروزی جناب دونالد ترامپ در رای گیری رئیس جمهور آمریکا امیدهای معارضان سوری به پیروزی در جنگ داخلی علیه نظام کشور سوریه را بر باد داد.

گاردین با اشاره به این که ترامپ به پشتیبانیهای آمریکا از معارضان سوری انتها خواهد داد، متذکر شد: «بثینه ماه شعبان» مشاور سیاسی و رسانه ای اسد از آمادگی دمشق برای همکاری با رئیس دولت تازه آمریکا گزارش کرده است مشروط بر این که سیاست های آن با سیاست ها و اهداف دمشق همخوانی داشته باشد.

*****************************

گردآوری از: زری ع.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اين همه شهد و شکر کز سخنم می‌ريزد ««« »»» اجر صبريست کز آن شاخ نباتم دادندترامپ: با داعش می جنگم نه با اسد/ با پوتین به زودی گفت وگوی تلفنی می کنم


TT / 107 --- TP / 44%گردآوری شده توسط : زری ع.
تاریخ گردآوری : 2016-11-12
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : ترامپ , پوتین , جنگم , داعش
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :