«تربیت» معماری شخصیت انسان است

«تربیت» معماری شخصیت انسان است

قائم مقام معاونت سیما گفت: کسی که در فرآیند تربیت انسان تلاش می‌کند در حال معماری شخصیت انسان است.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ رضا پورحسین در مراسم رونمایی از بزرگترین پرتال تربیت کودک و نوجوان «فرزندپرتال» اظهار کرد: به دلیل اطلاعات و آموزش کم، آشنایی چندانی با تربیت مطلوب که همان معماری انسان است، وجود ندارد.

وی افزود: این آشنایی کم در حالی است که در سینما اطلاعات تربیتی زیادی وجود دارد؛ باید به سمت شناخت منابع تربیتی اسلامی برویم و این شناخت باعث رغبت بیشتر والدین و معلمان به تربیت دینی می شود.

پورحسین با بیان اینکه دو دیدگاه در تربیت فرزندان وجود دارد، اظهار کرد: دیدگاه اول این است که انسان تازه متولد شده یک لوح سفید و بیابان بی آب و علف است و ما هر کاری که دوست داریم، می توانیم روی این لوح سفید انجام دهیم.

وی افزود: دیدگاه دوم که دیدگاهی فطری نگر است می گوید کودک یک لوح سفید نیست؛ در دیدگاه فطری نگر، فرد تازه متولد شده بالقوه یک انسان کامل بوده و وقتی در بزرگسالی به کمال نمی رسد دلیلش تربیت غلط است.

پورحسین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید به سمت تمدن ایرانی ـ اسلامی پیش برویم، گفت: تمدن ایرانی ـ اسلامی دو بال دارد؛ یکی از بالها گفتمان علمی و بال دیگر سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی است.

وی تصریح کرد: در بخش گفتمان علمی کارهای خوبی انجام شده گرچه عمق این فعالیتها به جامعه خوب معرفی نشده است.

قائم مقام معاونت سیما یادآور شد: در بحث سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی دچار یک از دست رفتگی شده ایم که باید به این مسئله کمک بسیار شود.

**نظرات شما کاربران عزيز براى ما بسيار مهم و سازنده خواهد بود**

نگارش: شايسته د.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عالم از ناله عشاق مبادا خالی ««« »»» که خوش آهنگ و فرح بخش هوايی دارد«تربیت» معماری شخصیت انسان است


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : شايسته د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اجتماعی
برچسب ها : معماری , انسان

مطالب مرتبط