ترشحات مهبل یا واژن و حاملگی، بانوان بدانند

ترشحات (مخاط یا موکوس) سرویکس از جمله چیزهایی است که خانم‌ها بسیار به آن اهمیت نمی‌دهند اما خصوصا وقتی که برای حاملگی حرکت می‌نمایند، حقیقتا چیز با اهمیتی است. بافت، رنگ و حجم موکوس سرویکس (دهانه رحم) حاوی اطلاعات با اهمیتی در رابطه با باروری است و می‌تواند برای زمانبندی رابطه و نزدیکی جنسی و حداکثر شدن احتمال باردار شدن به شما یاری رساند.

ترشحات سرویکس (دهانه رحم) چیه؟
ترشحات دهانه رحم شامل مایعاتی است که برای مرطوب نگهداشتن و حفاظت از دهانه رحم تراوش می‌شود. غلظت این مایعات در چرخه عادت ماهانه از رقیق و چسبناک تا غلیظ و خمیری شکل، تحول می‌کند. عامل این تغییرات ماهانه مانند بسیار از تغییرات دیگر بدن، هورمون‌ها می باشند. در طول چرخه عادت ماهانه، تخمدان‌ها مقدار استروژن آزاد شده را افزایش می‌دهند تا پیامی فرستاده شود که غلظت ترشحات سرویکس بایستی تحول یابد. بنابراین این اتفاق آمادگی سرویکس برای پذیرش اسپرم افزایش می‌یابد.

تغییرات موکوس در حاملگی، چه چیزی را نشان می‎‌دهد؟
الآن که باردار شده‌اید بایستی بسیار حواستان را برای معرفی تغییرات ترشحات بدن جمع کنید. وقتی که لقاح اتفاق می‌افتد نقش موکوس‌های سرویکس پر رنگتر شده و حفاظت و تغذیه تخمک اخیراً بارور شده را به عهده می‌گیرند. شواهدی یافت می شود که نشان می‌دهد در ذیل حاملگی، ترشحات دهانه رحم برای تقویت ایمنی بدن و پیش گیری از ابتلای جنین به عفونت استفاده می‌شوند.

آیا واقعا به وسیله تغییرات ترشحات سرویکس می‌توان متوجه باروری و حاملگی شد؟
احتمالاً بررسی کردن تغییرات ترشحات به صورت روزمره کاری خسته کننده باشد اما راهی معقول برای تعیین مقدار باروری بدن شماست. اما به وسیله آن نمیتوان احتمال باردار شدن را به طور دقیق حدس زد. در هر حال، این کار برایتان هزینه‌ای ندارد، در منزل و بدست خود شما قابل انجام است و لازم به کم دیگران ندارد. بایستی آنرا به صورت یک عادت در بیاورید. پس از مدتی به راحتی می‌توانید تغییرات ترشحات بدن را متوجه شوید. به همین منظور، می‌بایست با جدیت الگوهای ماهانه تغییرات را زیر نظر بگیرید. این تغییرات به صورت حجم، مقدار چسبناکی و یا لزج بون، رنگ و غلظت نمایان می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد خانم‌ها با بررسی الگوهای تغییرات موکوس، می‌تواتند اقبال حاملگی خود را زیاد کنند.

چه چیزی سبب تغییرات موکوس پیش و در ضمن حاملگی می‌شود؟
بسیاری از هورمون‌هایی که عادت ماهیانه را منظم می‌کنند، (استروژن و پروژسترون)، مسئول تغییرات ماهانه ترشحات دهانه رحم پیش و در ضمن حاملگی می باشند.

چه چیزهای دیگری سبب تغییرات ترشحات می‌شود؟
برای منظم خوب تر زمانبندی روابط رمانتیک خود به منظور باردار شدن، از دوش واژنی و لوبریکانت‌ها بهره نگیرید چون این محصولات غلظت ترشحات را تحول می‌دهند و شما نمی‌توانید روند تغییرات را متوجه شوید.
چیزهای دیگری هم یافت می شود که می‌تواند تحلیل تغییرات موکوس را خدشه‌دار کند. دارو های باروری کلومید و گنادوتروپین، آنتی هیستامین، آنتی بیوتیک‌ها‌، دیورتیک، ویتامین‌ها و دارو های ضد سرفه از جمله این نکات می باشند. اثر قرص‌های پیش گیری از حاملگی، اضافه وزن و بیماری‌های مقاربتی و عفونت واژن هم می‌تواند بر ترشحات واژن اثر بگذارد.

وقتی که ترشحات واژن تحول می‌کند آیا واقعا بایستی به دکتر آگاهی داد؟
ترشحات سرویکس پیش موزیک تندرستی شما پیش و در ضمن حاملگی است. اگه ترشحات بدبو، به همراه بوی زُهم ماهی و رنگ سبز است این علامت عفونت است که بلافاصله بایستی به دکتر خود آگاهی دهید.

****لطفا نظرات خود را در بخش نظر بنويسيد****

نگارش از: مرواريد ض.

پیش از بارداری در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

برو ای زاهد و بر دردکشان خرده مگير ««« »»» که ندادند جز اين تحفه به ما روز الستترشحات مهبل یا واژن و حاملگی، بانوان بدانند


TT / 149 --- TP / 27%گردآوری شده توسط : مرواريد ض.
تاریخ گردآوری : 2018-03-20
در دسته بندی : بدانند
برچسب ها : زنان , ترشحات , واژن , بارداری
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :