خوب ترین راههای اثرگذار برای ازدیاد سرعت موبایل

بهترین راه های موثر برای افزایش سرعت گوشی

خوب ترین راههای اثرگذار برای ازدیاد سرعت گوشی 

به شما خوب ترین راهکارهایی را شناسایی میکنیم که قادر می باشد در ازدیاد سرعت کارکرد گوشی های اندویدی اثرگذار واقع گردد. به استثنای اشخاصی که هر شش ماه یک‌بار گوشی هوشمند خود را جایگزینی می‌کنند تا به نوعی پیشگام در این صنعت باشند، افت سرعت عملکرد تلفن ها بحثی طبیعی هست. در این مطلب هدف تنها گوگل اندروید یا iPhone نمی باشد،

بلکه کاربران هر دو پلتفرم درباره افت سرعت گوشی خود شکایاتی را مطرح می‌کنند و می‌خواهند بدانند که به چه دلیل گوشی انها همانند روز اولش سریع نمی باشد.در افت سرعت گوشی ها چند دلیل بالقوه وجود دارد. در ذیل عزم داریم به بررسی علل این امر و آن چه که برای تقابل با آن بایستی به انجام رسانید توجه کنیم.

توجه کرده باشید که همه حرفهای ما درباره افت عملکرد سیستم هایی هست که بیش از یک سال سرگرم فعالیت هستند. افت سرعت های کوتاه مدت نظیر نکاتی همچون نشت حافظه اغلب با افتتاح دوباره قابل حل هست.

1. وقتی که شما موبایلتان را خریداری می‌کنید، حاوی یک نسخه معلوم از Operating System هست. احتمالاً گوگل اندروید 4.4 کیت کت باشد و احتمالاً اپل آی او S7 باشد که هر دو سال 2013 میلادی عرضه شده اند. وقتی که این دو نسخه برنامه ای عرضه شده بودند، هدف از توسعه انها آلبوم واحدی از مشخصات دشوار افزاری بوده هست. در جهش با سرعتی به امروز، مشخصات دشوار افزاری پیشرفت زیادی را کسب کرده اند.

تواناییهایی به دو پلتفرم گوگل اندروید و اپل آی او اس افزوده شده هست و این پیشرفت ها طبعا مشخصات دشوار افزاری تازه تری را هم می طلبد. در این مورد کار زیادی از دست شما بر نمی‌آید. آزادانه به روز رسانی های کوچک «به طور مثال به روز رسانی از گوگل اندروید 7.0 به گوگل اندروید 7.1» را به انجام رسانید، اما از به روز رسانی های بزرگ «به طول مثال به روز رسانی از گوگل اندروید 7.1 به گوگل اندروید 8» خود داری کنید.

موبایلتان را در زمان خودش حفظ کنید و چنانچه می خواهید از امتیازات Operating System های جدیدتر سود برید، دستگاه خود را ارتقا بخشیده و آن را با یک گوشی جدیدتر جایگزینی کنید.

2. در صورتی که تمام برنامه ها همچنان به اضافه کردن قابلیت های اخیر غیرضروری محکوم هستند، اپلیکیشن های موبایل یکی از بدترین مجرمان به حساب می‌آیند. حتی اپلیکیشن های سبک و کم حجم هم می‌توانند در طول مدت اثرات خودشون را بگذارند. اما یکی از اصلیترین نکاتی که اغلب توسعه دهندگان هیچ توجهی به آن ندارند،

منابعی هست که بدست اپلیکیشن های انها مورد بهره گیری قرار می‌گیرد. درواقع هرچه که به پیش می رویم و دیوایس ها به طول کلی با بهبود دشوار افزاری همراه می‌شوند، توسعه دهندگان هم اغلب از مدیریت تغذیه کردن منابع دور می‌شوند.به طور مثال به اپلیکیشنی نظیر اسپاتیفای و مقایسه چگونگی آن با چیزی که در سال 2014 میلادی بود می‌پردازیم. نسخه سال 2014 میلادی این اپلیکیشن بر روی موبایلهای امروزی بی هرگونه اشکالی قابل اجرا هست،

اما نسخه امروزی طبیعتا برای موبایلهای تولید آن سال معضل ساز خواهدبود. هر اپلیکیشنی که اغلب از منابع شما بهره گیری می‌کند را بی خیال بشوید و یک اپلیکیشن سبک را جانشین آن کنید. این اپلیکیشن ها قادر می باشند شامل برنامه های نوشته برداری، مالتی مدیا، شبکه های مجازی و آفیس شوند. در برخی موارد، نسخه کهنه تر یک اپلیکیشن را هم می‌توانید در اینترنت پیدا بکنید.

3. یکی دیگر از دلایلی که قادر می باشد به افت سرعت گوشی شما منتهی شود، شمار اپلیکیشن های زیادی هست که شما بر روی گوشی خود نصب کرده اید. شمار زیادی از مردم فکر می‌کنند که فقط 10 اپلیکیشن یا اغلب را بر روی گوشی خود نصب شده دارند، اما وقتی می‌بینند که ناخواسته شمار آن ها به 40 یا 50 برنامه رسیده هست

متعجب می‌شوند. این معضل از آنجایی نشأت می‌گیرد که شمار زیادی از اپلیکیشن ها در پس اساس گوشی شما بی آن که بهره گیری ای از انها داشته باشید، فعال هستند.به طور مثلا برنامه های مدیریت ایمیل همه ی وقت در حال بررسی کردن ایمیل های ورودی هستند و پیام رسان ها هم پیوسته در انتظار پیام هایی اخیر برایتان هستند.

اپلیکیشن هایی که باتری گوشی شما را با حضور بیش از اندازه در پردازش های پس اساس می‌خورند را یابید. تصویر و عکس والپیپر موبایلتان را یک تصویر و عکس غیر متحرک گزینه کنید و از ویجت های زاید خود داری کنید. اپلیکیشن هایی که بهره گیری نمیکنید را کنار زنید و پردازش در پس اساس را در اپلیکیشن های غیرضروری به حالت غیرفعال درآورید.

4. همه موبایلهای هوشمند و تبلت ها بر روی یک یو اس بی فلش مموری اجرا می شوند که یک نوع حافظه جامد مدیوم به همراه قطعات بی حرکت هست. اغلب انواع مختلف این یو اس بی فلش مموری ها را NAND می نامند. در صورتی که NAND سریع و مقرون به صرفه هست، اما چند مورد هست که قادر می باشد بر روی عملکرد آن ها اثر بگذارد.

درحد اولیه حافظهNAND وقتی پر می شه، کندتر می‌شود. مکانیسم دقیق پشت این فناوری فراتر از یک نوشته کوتاه هست، اما همین قدر کافیست که نقل بکنیم هرچه شمار بلوک های خالی این حافظه اغلب باشد، عملکرد کلی مموری هم بهتر خواهدبود.

وقتی که محیط ذخیره سازی پر باشد، از دست دادن سرعت گریبان گیر شما می شه. پیشنهاد می دهیم همۀ وقت} ظرفیت خالی دستگاهتان را زیر 75 در صد نگه دارید. چنانچه حافظه داخلی گوشی شما هشت گیگا بایت هست، سعی کنید محیط خالی آن از دو گیگا بایت کمتر نباشد. همین طور شما قادر می باشید با استفاده از تکنیکی به اسم «هموارکردن کاور» در تضعیف عملکرد دستگاهتان تاخیر بوجود آورید.

-براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد-

تهیه کننده: سالار س.

تبلت و موبایل در بخش آموزش و ترفند سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سايه‌ای بر دل ريشم فکن ای گنج روان ««« »»» که من اين خانه به سودای تو ويران کردمخوب ترین راههای اثرگذار برای ازدیاد سرعت موبایل


TT / 308 --- TP / 34%

گردآوری شده توسط : سالار س.
تاریخ گردآوری : 2017-08-12
در دسته بندی : گوشی
برچسب ها :

مطالب مرتبط