کم سن ترین شهید کشور متعلق به جیرفت است

کم سن ترین شهید کشور متعلق به جیرفت است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جیرفت با تأکید بر این که کم سن و سال‌ترین شهید کشور متعلق به این منطقه است، عنوان کرد: شهید حمیدرضا رهبری‎فرد یکی از 24 شهیدی است که امشب چهارمین یادواره آن‎ها در حال برگزاری است.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از جیرفت، امشب با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان چهارمین یادواره 24 شهید محله مسجد ابوالفضل(ع) جیرفت به انجام رسانده شد.

حمیدرضا محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جیرفت در حاشیه این مهمانی در مکالمه با خبرنگار فارس بیان داشت: یادواره شهدا با هدف گسترش فرهنگ ایثار و شهادت در نگاه کن مردمان و به مخصوص جوانان به انجام رسانده میشود.

وی بیان داشت: تلاش می‎کنیم تا جوانان با روحیات و نحوه عملکرد شهدا در زندگی شان آشنایی پیدا کنند.

محمدی با اشاره به ولایتمدار بودن شهدا تصریح کرد: شهدا ولایتمداری را مانند یاران امام حسین(ع) ثابت کردند، بنابراین جوانان هم باید مانند شهدا ولایتمدار باشند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان جیرفت ادامه داد: آنچه که امروزه در جامعه از یاد برده شده، امر به معروف و نهی از منکر است بر همین اساس به جوانان پیشنهاد می‎شود که این فرایض الهی را احیا کرده و مانند شهدا ساده‎زندگی کردی و قناعت در زندگی را پیشه کنند.

محمدی با تأکید بر این که کم سن و سال ترین شهید کشور متعلق به این منطقه است، عنوان کرد: شهید حمیدرضا رهبری‎فرد یکی از 24 شهیدی است که امشب چهارمین یادواره آن‎ها در حال برگزاری است.

وی اضافه کرد: شهید رهبری 12 سال و 9 ماه داشت که در 19 دی ماه سال 1365 در منطقه کانل ماهی شلمچه به شهادت رسید.

محمدی با اشاره به نحوه شهادت این شهید خاطرنشان کرد: شهید رهبری‎فرد ابتدا مجروح شد و سپس توسط عراقی‎ها به شهادت رسید.

انتهای پیام /80003/پ/ج30

- ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا نظرات خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد -

نگارش : رويا ذ.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

زاهد از ما به سلامت بگذر کاين می لعل ««« »»» دل و دين می‌برد از دست بدان سان که مپرسکم سن ترین شهید کشور متعلق به جیرفت است


TT / 47 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : رويا ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : شهید
برچسب ها : متعلق

مطالب مرتبط