با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: توانایی نمایی آمازون با الکسا! (15 عکس)

با بهترین های CES 2017 آشنا شوید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

نمایشگاه CES 2017 هم به انتها رسید و اکنون زمان عالی ای است تا به خوب ترین محصولات شناسانده شده در هر بخش نگاهی بیندازیم. با جی‌اس‌ام همراهی کنید.

عکس شماره 1 ⇩

نمایشگاه CES سال جاری هم به انجام رسانده شد و برای دومین سال متوالی می توان گفت که غافل گیری هیجان انگیزی نداشت. مثل سال پیش، سال جاری هم کمپانیهای تولیدکننده محصولات برقی محصولات چندان گیراای معرفی نکردند، مارک ها آنطور که انتظار می رفت عمل نکردند و در مجموع نمایشگاه چندان هیجان انگیزی را مشاهده نکردیم. حقیقت آن است که فناوری، یعنی موبایلهای هوشمند، تلویزیون ها و رایانه ها در دوره تکامل به سر میبرند و سرعت تغییرات به طرز قابل توجهی کاهش یافته است.

با این حال CES شاهد حرکت هایی رو به جلو هم بود. فناوری ماشین ها خودران چندین قدم به جلو حرکت کرد و محصولات مرتبط با منزل هوشمند هم ارتقاهای خوبی داشتند. حتی رایانه ها که به چشم مییاید کهنه شدند هم توانستند دقت علاقه مندان را به سوی خود کشند، لپ تاپ های ویندوزی بسیار باریک با باتری های توانا معرفی شدند، مانیتورها بزرگتر و نازک تر شدند و پیکسل های آن ها ازدیاد یافت و گوگل کروم بوک ها هم دوره جدیدی از زندگی خود را آغاز کردند.

گرچه دستیار هوشمند آمازون، الکسا، همه جا از ماشین ها گرفته تا تلویزیون ها و ساعت های هوشمند نگاه میشد، اما نمی توان یک محصول را به عنوان ستاره بی چون و چرای نمایشگاه سال جاری شناساند. در ذیل مطلب خوب ترین محصولات شناسانده شده در نمایشگاه سال جاری از نظر وب سایت معتبر The Verge را برایتان میشناسانیم. اگه در طول نمایشگاه اخبار آن را دنبال نکرده اید، این مطلب قادر هست جمع بندی خوبی برایتان باشد.

خوب ترین در نمایشگاه: الکسای آمازون

عکس شماره 2 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

در نمایشگاه سال جاری بیش از هر چیز دیگری نام «الکسا» دستیار هوشمند صوتی آمازون به گوش می خورد که همه جا از آن بهره گرفته شده بود: در بلندگوها، روبات ها، یخچال فریزرها و ماشین ها. گرچه یکپارچگی و هماهنگی این دستیار صوتی با محصولات یاد شده در خوب ترین وضعیت امکان نداشت، اما توانست پتانسیل خود را به درستی نمایان کند. پتانسیل این که قادر هست همه جا باشد، همه چیز را مهار کند و هر کاری را به انجام رساند. آمازون هنوز برای جا انداختن دستیار صوتی اش راه دشواری در جلو رو دارد اما CES 2017 مکانی بود که الکسا بیش از هر زمان دیگری توانست شایستگی هایش را ثابت کند. باید دید در آینده این دستیار صوتی تا چه اندازه قادر هست به دنیای روزمره مردمان وارد شود و بر آن اثر بگذارد.

خوب ترین تلویزیون: LG Wallpaper OLED

عکس شماره 3 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

برای این که بین این محصول و تلوزیون OLED سونی یکی را بر گزینیم، بسیار با خودمان کلنجار رفتیم. البته که کیفیت تصویر تلویزیون سونی و فناوری Acoustic Sound Surface که خود سونی آن را پیشرفته کرده و سبب می شود صدا از داخل پنل تلویزیون انتشار شود، بسیار بهتر از آن چیزی عمل می کند که به چشم میخورد، اما اگه بخواهیم نقل بکنیم کدام محصول همه ما را انگشت به دهان گذارد، باید به سری جدید تلویزیون های Signature شرکت ال جی اشاره داریم. ضخامت این تلویزیون به اندازه ضخامت دو سکه ی روی هم قرار گرفته هم نیست. در رابطه با این تلویزیون بیشتر خوانید.

خوب ترین روبات: LG Hub Robot

عکس شماره 4 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

در نمایشگاه سال جاری چندین روبات معرفی شدند که از الکسا برای رابطه با کاربران بهره میگرفتند. اما شرکت ال جی افزون بر این خصوصیت، روباتش را با لوازم خانگی محصولی اش متحد کرده که می توان به عنوان یک فرمانده، مهار امور منزل را به آن واگذار کرد. از این ربات قادر هستید بخواهید که سری به یخچالتان بزند و به شما نقل بکند چه چیزی داخل آن است، درجه سیستم گرمایشی منزل را کم کند یا حتی روبات چمن زنی تان را روشن کند. Hub از بین محصولاتی که به الکسا مجهز شده بودند، خوب ترین نمونه بود که قادر بوده بود خوب ترین استفاده را از این دستیار صوتی ببرد.

قابل لمس ترین: صفحه نمایش لمسی Tanvas

عکس شماره 5 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

فکرها و نمونه های مفهومی زیادی در نمایشگاه سال جاری موجود بودند، اما هیچ کدام به اندازه تبلت تانواس قادر نبودند دقت ما را به خود جلب کنند. تمام کسانی که از غرفه به تصویر کشنده این محصول می گذشتند، زمانی توقف می کردند تا نگاه بکنند لمس فیزیکی اشیای داخل صفحه نمایش چه احساسی دارد. گرچه این ایده یک ایده جدید به حساب نمییاید، اما تانواس قادر بوده آن را یک قدم به جلو ببرد و بازخورد لرزشی را به طرز قابل توجهی پیشرفت دهد. تصور این که پیش از خرید آنلاین یک لباس یا پارچه بتوان جنس آن را زیر دست خود حس کرد، بسیار هیجان انگیز است و تصور ما را از لمس سه بعدی به چیزی بسیار فراتر از آن چیزی می برد که اپل در تاچ سه بعدی به کاربران ارائه می دهد.

خوب ترین لپ تاپ: Dell XPS 13 Convertible

عکس شماره 6 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

لپ تاپ هایی که سال جاری در CES معرفی شدند به درستی نمایان کردند که نقاط ضعف لپ تاپ های هیبریدی کاملا از بین برده شده است. دل هم با معرفی نسخه هیبریدی لپ تاپ نامدارش، XPS 13، توانست این حقیقت را ثابت کند. با این لپ تاپ هیبریدی می توان بدون ایراد گرفتن از دیزاین یا کیفیت ساخت، هم دنیای تبلت ها و هم دنیای لپ تاپ ها را آزمود. افزون بر این ادعای دل مبنی بر عمر 15 ساعته باتری این محصول، انتظارها را برای عرضه آن بیشتر کرده است.

خوب ترین محصول چهار کاره: Samsung Flexwash + Flexdry

عکس شماره 7 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

فناوری آینده همیشه به ما قول امکانات زیاد تری می دهد. لپ تاپ های هیبریدی که می توان هم به عنوان تبلت و هم به عنوان لپ تاپ از آن ها استفاده کرد یا لپ تاپ هایی با سه صفحه نمایش نمونه هایی از این بحث هستند. اما ماشین لباس شویی جدید شرکت سامسونگ سال جاری توانست این بحث را به خوب ترین شکل ممکن به نمایش در آورد. ایده مهم این ماشین لباسشویی جواب به این پرسش است: «چه می شد اگه ماشین لباس شویی و خشکان شما فی الواقع دو برابر ماشین های لباس شویی عادی بود؟». با این ماشین لباسشویی می توان دو نوع لباس گوناگون را همزمان با برنامه های شستشوی گوناگون شست و دو نوع لباس دیگر را هم با دو برنامه متفاوت خشکاند. فی الواقع این محصول شرکت سامسونگ خوب ترین محصول هیبریدی بود که در نمایشگاه سال جاری معرفی شد. درباره این محصول بیشتر خوانید.

خوب ترین صدا: دستیار هوشمند لنوو

عکس شماره 8 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

بسیاری بر این باورند که تقلید ساده ترین و آغازی ترین ترفندی بود که در نمایشگاه سال جاری شاهد آن بودیم اما تقلید همیشه بد نیست. دستیار هوشمند لنوو یکی از خوب ترین تقلیدها از Amazon Echo است که تابحال شناسانده شده است. این سیستم مثل آمازون اکو با الکسا فعالیت میکند، مثل آمازون اکو ساختاری استوانه ای شکل، شبیه جعبه های توپ پینگ پونگ، دارد و باز هم مثل آمازون اکو میکروفون هایی در بالای آن تعبیه شده است. اما فرق این دو محصول در یک چیز است: لنوو از بلندگوهای Harman Kardon در دستیار صوتی اش بهره گرفته است که مطمئنا کیفیت صدای بسیار بهتری نسبت به آمازون اکو یا گوگل هوم به کاربر ارائه می دهد. به این دلیل که این محصول مثل آمازون اکو 180 دلار نرخ گذاری شده است، قادر هست انتخاب بهتری نسبت به اسپیکر هوشمند آمازون باشد.

خوب ترین وسیله حمل و نقل برای نسل هزاره: Chrysler Portal

عکس شماره 9 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

تاکنون در رابطه با نسل هزاره یا نسل وای چه می دانید؟ نسل وای به افرادی ذکر میشود که بین سالهای 1980 و 2000 متولد شده اند. این نسل نخستین نسلی است که پدر و مادر آن ها از آن ها مدد می گیرند. مثلا پدر خانواده چشم انتظار بچه اش می ماند تا برای او کامپیوترش را افتتاح کند. این نسل بر خلاف نسل سابق به شدت به فناوری دیجیتال وابسته است. حال این نسل به سن بچه دار شدن رسیده است. کرایسلر برای فرزندان این نسل یک مینی ون پیشرفته کرده است که اثر فناوری در جای جای آن نگاه میشود. این مینی ون که «پرتال» نام دارد، از توانایی اتصال به اینترنت و یکپارچه شدن با رسانه های آنلاین و اتصال به شبکه وای فای برخوردار است و می خواهد نسل هزاره و فرزندانشان در همه جا، حتی مسافرت، به فناوری که حیاتشان با آن آمیخته شده است، دسترسی داشته باشند.

زشت ترین: Samsung Odyssey

عکس شماره 10 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

چیزهای زشت همیشه بد نیستند اما لپ تاپ جدید شرکت سامسونگ همان قدر بد است که از قیافه اش به چشم مییاید. Odyssey یک زیر برند از شرکت سامسونگ برای نوت بوک های گیمینگ است که از نظر کیفی بسیار بد عمل کرده است: پلاستیک بی کیفیت و لامپ های LED جای جای آن نگاه میشود، صفحه نمایش نه چندان هیجان انگیزی دارد و به بدترین تاچ پد موجود در دنیا مجهز شده است که حتی نمی توان توضیح داد چه مقدار بد است! برای کسب این عنوان لپ تاپ جدید شرکت سامسونگ با لپ تاپ گیمینگ شبیه لنوو، Legion، مسابقه دشواری داشت اما به دلیل کیفیت فجیع تاچ پد و نرخ بالا توانست این عنوان را از محصول جدید لنوو بدزدد.

خوب ترین گوگل کروم بوک: Samsung Chromebook Plus/Pro

عکس شماره 11 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

شرکت سامسونگ با معرفی دو محصول تازه اش جان جدیدی به دنیای گوگل کروم بوک ها بخشید. گوگل کروم بوک های جدید شرکت سامسونگ نخستین گوگل کروم بوک هایی به حساب مییایند که از قلم استایلوس حمایت می کنند. این دو محصول که حاصل همکاری نزدیک گوگل و شرکت سامسونگ هستند توانایی چرخش 360 درجه و مبدل شدن از لپ تاپ به تبلت و بالعکس را در یک چشم به هم زدن دارند و با حمایت از اپلیکیشن های اندرویدی که در گوگل پلی استور وجود می دارند، به بازار عرضه می شوند. برای مطالعه بیشتر این مطلب را بخوانید.

خوب ترین شتاب: Faraday FF91

عکس شماره 12 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

سال گذشته وب سایت The Verge لقب «پوچ ترین» محصول را به دلیل ارائه صرفا یک نمونه مدل مفهومی عوض یک محصول قابل استفاده، به ماشین فارادی فیوچر داد. اما سال جاری این استارت آپ از یک ماشین واقعی پرده برداری کرد که به اندازه کافی سریع است و دیگر خیالی نیست. در چندین ماه اخیر این استارت آپ تیزرها و تبلیعات انبوه ای انتشار داد تا نمایان کند تولیدش به اندازه فراری، بنتلی و تسلا سریع است. با اکرانی که در نمایشگاه سال جاری صورت گرفت و معلوم شد 0 تا 60 این محصول تنها 2.39 ثانیه است، کاملا اثبات شد که این ماشین بسیار سریع است. اما آیا واقعا هم اینک این ماشین با سرعتترین ماشین الکتریکی بازار به حساب مییاید؟ خیر. چون عملا هنوز به بازار نیامده است و به چشم نمییاید به این زودی ها هم به بازار عرضه شود. FF هنوز معضلات زیادی در این راه دارد تا بتواند مدعی شود تولیدش با سرعتترین ماشین الکتریکی دنیا است.

خوب ترین پیکسل: Dell 8K Monitor

عکس شماره 13 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

وقتی به CES می آیید باید انتظار داشته باشید نمایی از آینده را نگاه بکنید. مانیتور 8K دل چیزی نیست که امروز همه اشخاص به آن احتیاج داشته باشند اما قادر هست به ما آینده ای را نمایان کند که چندان هم دور نیست. آینده ای که تراکم پیکسلی شگفت انگیزی که در موبایلهای هوشمندمان داریم، قادر هست در سطح یک نمایشگر 32 اینچی گسترش پیدا کند. در رابطه با این محصول بیشتر خوانید.

خوب ترین حقیقت مجازی: HTC TPCast

عکس شماره 14 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

اچ تی سی وایو را می توان خوب ترین سیستم حقیقت مجازی حال حاضر دانست، اما آن کابل های فراوان و سنگینش بدترین نقطه ضعف آن به حساب مییاید. حال اچ تی سی با یک آداپتور وایرلس قادر بوده این مشکل را حل کند و دیگر به چه صورت می توان آن را خوب ترین محصول حقیقت مجازی ندانست؟ پیش از عرضه این محصول به چشم نمیامد که بتوان به این زودی ها به راه چاره ای بی سیم برای هدست های حقیقت مجازی رسید، اما کاری که اچ تی سی به مدد استارت آپ داخل سازمانی خود، ViveX، به انجام رسانده، همه را به تحسین وا داشته است.

خوب ترین رفیق بازی رفیق ها: Logitech G533

عکس شماره 15 ⇩
عکس با خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: قدرت نمایی آمازون با الکسا!

هدست های گیمینگ معمولا قادر نیستند کیفیت چندان بالایی را عرضه کنند و بیشتر محصولاتی میانگین هستند، اما هدست جدید لاجیتک قادر بوده مرزهای کیفیت هدست های گیمینگ را جا به جا کند. این هدست یکی از آن هدست های بی نظیری است که زمان گوش دادن به موزیک به اندازه زمان بازی کردن، خوب عمل می کند. این هدست سبک و آسان به مدد یک دانگل بی سیم قادر هست اتصال شما به سایر لوازم به مدت طولانی آن هم بدون دغدغه از قطع و آشفتگی، فراهم کند. در رابطه با این محصول بیشتر بخوانید.

از نظر شما خوب ترین محصول حاضر در نمایشگاه CES 2017 چه بود؟ نظراتتان را با سایر خوانندگان جی اس ام دربین بگذارید.****************************

نگارنده : آتوسا ظ.

تازه های فناوری در بخش دانش و فناوری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

غمزه ساقی به يغمای خرد آهخته تيغ ««« »»» زلف جانان از برای صيد دل گسترده دامبا خوب ترین های CES 2017 آشنایی پیدا کنید: توانایی نمایی آمازون با الکسا! (15 عکس)


TT / 651 --- TP / 30%

گردآوری شده توسط : آتوسا ظ.
تاریخ گردآوری : 2017-01-11
در دسته بندی : تازه های فناوری
برچسب ها : آشنا , نمایی , آمازون , الکسا

مطالب مرتبط