تسریع فرآیند تک نرخی کردن ارز به نفع کشور است/ فقدان صراحت در لغو تحریم ها

تسریع فرآیند تک نرخی کردن ارز به نفع کشور است/ فقدان صراحت در لغو تحریم ها

مدیرعامل بانک پارسیان تسریع در فرآیند تک نرخی شدن ارزش دار را مورد تاکید گذاشت و گفت: نرخ‌های متعدد از شفافیت اقتصاد می‌کاهد.

کوروش پرویزیان در مکالمه با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان این که تک نرخی کردن ارزش دار یک ضرورت در اقتصاد ملی است، گفت: طی کردن هر چه با سرعت تر فرآیند تک نرخی شدن ارزش دار به مصلحت کشور است.

مدیرعامل بانک پارسیان با تأکید بر این که بانک مرکزی نسبت به تک نرخی کردن ارزش دار مصمم است،اضافه کرد: جهت حرکت بانک مرکزی به سمت تک نرخی شدن ارزش دار است.

وی تصریح کرد: چنانچه مسائلی که در رابطه با محیط اقتصادی بین الملل شکل گرفته و همچنین مسائلی که حدس زده شده بود را به عنوان نتایج برجام مورد توجه گذاریم،حتما تک نرخی کردن ارزش دار قادر میبود یکی از موضوعات مورد توجه اقتصاد ملی ما باشد.

پرویزیان در پاسخ به این پرسش که آیا قول دولت برای تک نرخی کردن ارزش دار تا پایان سال با توجه به شرایط اقتصادی موجود محقق می شود، گفت: در این مورد دولت باید پاسخگو باشد.

مدیرعامل بانک پارسیان در رابطه با تأثیر تک نرخی کردن ارزش دار بر تجارت بیان داشت: تک نرخی کردن ارزش دار به شفافیت محیط بین فعالان اقتصادی -صادرکنندگان و واردکنندگان- یاری میرساند.

پرویزیان گفت: نرخ های متعدد ارزش دار شفافیت اقتصادی را کاهش میدهد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا علیرغم انتظار پس از برجام هنوز تبادلات مالی با بانک های بزرگ بوجود نیامده است، بیان داشت: تحریم ها به یکباره شکل نگرفت، تا مسائل مربوط به آن هم یکباره حل شود، حل مسائل مربوط به تحریم ها و برقراری اعتماد مجدد بین بنگاه های مالی وقت بر است.

مدیرعامل بانک پارسیان تصریح کرد: بخش سیاسی تحریم ها هنوز برقرار است و وضع کنندگان تحریم ها باید به صریحگویی اعلام کنند که این تحریم ها را برداشته اند.

پرویزیان تصریح کرد: برای برقراری تبادلات بانک نیازمند ایجاد زیرساخت هایی از جمله مدیریت ریسک و رعایت برخی از مقررات هستیم.

وی گفت: برخی از مقررات عوض شده و استانداردها عوض شده و باید در بخش تعلیم و تطابق استانداردها اقداماتی را برای برقراری تبادلات بانکی انجام شود.

--همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد--

گردآورنده : شهرناز ق.

اقتصادی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

عفت الدار بعد عافيه ««« »»» فاسالوا حالها عن الاطلالتسریع فرآیند تک نرخی کردن ارز به نفع کشور است/ فقدان صراحت در لغو تحریم ها


TT / 69 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : شهرناز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تحریم
برچسب ها : فرآیند , نرخی , صراحت

مطالب مرتبط