تسلط کامل رزمندگان یمنی بر استان صعده؛ ورود تروریست ها کذب محض است

تسلط کامل رزمندگان یمنی بر استان صعده؛ ورود تروریست ها کذب محض است

خبرگزاری فارس: تسلط کامل رزمندگان یمنی بر استان صعده؛ ورود تروریست‌ها کذب محض است

حملات موشکی و توپخانه‌ای رزمندگان یمنی به سایت‌های ارتشی عربستان در جنوب، تسلط کامل رزمندگان یمنی بر استان صعده، هلاکت یک سرکرده القاعده و حملات هوایی سعودی به صرواح در مأرب از جمله تازه‌ترین تحولات میدانی یمن است.

عضو شورای استانی صعده در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در یمن ورود شبه نظامیان تروریست به این استان را انکار کرد و گفت: نیروهای یمنی همه استان را تحت سیطره خود دارند و امنیت استان در حالت خوبی قرار دارد.

وی بابیان این که رسانه های دروغ توجه کن وابسته به سعودی خلاف حقیقت یمن را انتشار میدهند. اضافه کرد: القاعده و نیروهای ائتلاف سعودی قصد ورود به صعده را داشتند اما نیروهای یمنی نقشه های آنها را ناکام قرار داده و پیش از اجرا خنثی کردند.

هلاکت یک سرکرده القاعده نزدیک مرز یمن با عربستان

در همین حال یک منبع میدانی یمن از هلاکت عدنان القروی، یکی از سرکرده های القاعده در چالشهای ارتشی با یگان های ارتش یمن و کمیته های مردمی در نزدیکی گذرگاه البقع در استان صعده در مرز با عربستان گزارش کرد.

این منبع اضافه کرد: نیروهای ائتلاف سعودی و شبه نظامیان منصور هادی قصد پیشروی به سوی این گذرگاه را داشتند که با پاسداری جانانه رزمندگان یمنی روبرو شدند .

شهر صرواح 9 مرتبه بمباران شد

پرواز هواپیماهای ائتلاف سعودی بر فراز مناطق شهر صرواح در غرب استان مأرب ادامه دارد.

یک منبع میدانی گزارش کرد: مناطق وادی رحب، فرودگاه،بازار صرواح و منطقه المخدره 9 مرتبه توسط جنگنده های سعودی بمباران شد که با خسارات سنگین به خانه ها و کشتزارهای شهروندان منطقه همراه بود.

در همین حال پیروزی های میدانی ارتش و کمیته های مردمی یمن در جبهه های گوناگون نبرد در این کشور و همچنین در استان های جیزان، نجران و عسیر در جنوب عربستان ادامه دارد.

یک منبع یمنی گفت: ارتش و کمیته های مردمی محل تجمع نظامیان سعودی را در سایت المعنق و دیگر سایت های ارتشی در منطقه الخوبه در شمال جیزان را هدف هجوم توپخانه ای گرفتند.

وی اضافه کرد: یک ارتشی سعودی نیز در سایت ارتشی الدخان هدف شلیک تک تیراندازهای یمنی قرار گرفت و یک ماشین ارتشی سعودی نیز در همین سایت به آتش کشیده شد.

توپخانه ارتش و کمیته های مردمی همچنین محل تجمع نظامیان ارتش سعودی در گردهمایی المصفق و سایت های الخشل، المعنق و برج الدخان در جیزان را هدف آتش توپخانه خود گرفتند و یک ماشین زرهی سعودی را با سرنشینانش در نزدیکی سایت برج الدخان منهدم کردند

این منبع گفت: محل تجمع نظامیان ارتش سعودی در پادگان النقیحه ،صله و خباش در نجران موشک باران شد و در همین حال محل تجمع ارتش سعودی در سایت های نهوقه و الحمر نیز هدف حملات موشکی و توپخانه ای رزمندگان یمنی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: سایت ارتشی الفواز نیز هدف هجوم توپخانه ای شدید یمنی ها بود و یک ماشین زرهی هامر و 2 ماشین ارتشی دیگر سعودی ها در پادگان رجلا در نجران نیز منهدم شد.

این منبع گفت: رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی تلاش مزدوران سعودی برای پیشروی به سوی منطقه سائلة الأحکوم در شهر حیفان استان تعز را دفع کردند که با کشته وزخمی شدن شماری از مزدوران همراه بود.

یگان موشکی یمن همچنین مزدوران سعودی را در منطقه الجر در شرق شهر الحزم در استان الجوف نشانه رفت.

یک فروند موشک بومی زلزال 2 نیز به محل تجمع مزدوران سعودی در وادی الربیعه در شرق صرواح در مأرب شلیک شد و رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی 2 نفربر سعودی ها را که حامل مهمات بود نزدیک منطقه سوم ارتشی در مأرب هدف گرفتندکه با کشته و جراحتی شدن شماری از مزدوران سعودی همراه شد که قصد پیشروی به سوی منطقه النجد در صرواح را داشتند.

*************************

مسئول متن : آمي‌تيس ط.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من آن نيم که دهم نقد دل به هر شوخی
««« »»»
در خزانه به مهر تو و نشانه توست

تسلط کامل رزمندگان یمنی بر استان صعده؛ ورود تروریست ها کذب محض است

TT / 48 — TP / 7%

نظر دهید