تشکیل «کمیته بزرگان اهل سنت» کشور عراق

تشکیل «کمیته بزرگان اهل سنت» عراق

مفتی اهل سنت کشور عراق از تشکیل «کمیته بزرگان اهل سنت» گزارش کرد و بر وحدت تأکید کرد.

سرزه به نقل از فارس خبر می دهد، «مهدی الصمیدعی» مفتی اهل سنت کشور عراق امروز دوشنبه مخابره کرد حاضرین در نشست ژنو، نمایندگان اهل سنت کشور عراق نبوده اند و در ذیل از راه اندازی «کمیته بزرگان اهل سنت کشور عراق» گزارش کرد.

به اعلان سرزه و به نقل از وبگاه «موسوعه العراق»، الصمیدعی در کنفرانسی مطبوعاتی که «دار الافتاء» آن را به انجام رساند، ملت کشور عراق را به وحدت فرا خواند و نقل کرد: هیچ کسی قادر نیست «اهل سنت» در کشور عراق را به عنوان «اقلیت» نمایان کند زیرا قسمتی از کشور عراق می باشند و و کشور عراق جز با اهل سنت شاهد ثبات و صلح نخواهد بود.

وی اضافه کرد: کمیته بزرگان اهل سنت کشور عراق را راه اندازی کرده ایم و باید موجودیت خودش را درمقابل همه مخابره کنند تا وظایفش را به انجام رساند؛ این کمیته از 75 نفر از جمله 25 روحانی، 25 شیخ از عشایر و 25 دانشگاهی است.

الصمیدعی تأکید کرد: ما به کسی اجازه نمی دهیم که به عراقی ها خیانت کند، ما خواهان دولتی عراقی و با تابعیتی عراقی می باشیم نه با تابعیتی اروپایی یا آمریکایی.

وی در انتها از شیعیان و سنی ها درخواست در قبال اتفاقات ، مواضعی هویدا داشته باشند.

کنفرانس گروه های اهل تسنن کشور عراق با وجود بعضی چهره های سیاسی اهل تسنن و بعضی چهره های ناحیه ای و همچنین دو پژوهشکده اروپایی و آمریکایی در ژنو کشور سوئیس به انجام رسانده شد (جزئیات بیشتر).

-------------------------------------------------******

گردآوری از: پاكناز ف.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

به رخ چو مهر فلک بی‌نظير آفاق است ««« »»» به دل دريغ که يک ذره مهربان بودیتشکیل «کمیته بزرگان اهل سنت» کشور عراق


TT / 92 --- TP / 37%گردآوری شده توسط : پاكناز ف.
تاریخ گردآوری : 2017-02-20
در دسته بندی : تشکیل
برچسب ها : کمیته , بزرگان , عراق
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :