عکس ها و تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

تصاویر ماندگار و تاثیرگذار که در طول تاریخ گرفته شده اند

عکس شماره 1 ⇩

تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند 

بعضی از صحنه ها در تاریخ دنیا به یاد ماندنی میشوند و هم اینک تصاویر و عکسهایی از دنیا وجود دارند که بسیار مؤثر هستند و آینه ی تمام نمای تاریخ هستند. تاریخ سرشاراز رمز و رازهای انبوه می باشد و بعضی اوقات صحنه های هیجان انگیزی از تاریخ بوسیله دوربین ها ثبت میشه. بعضی اوقات یکی از این صحنه های به ثبت رسیده خودبخود جریانی را به راه خواهد انداخت.

معدنچی و نگهبان

عکس شماره 2 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

بعد از مشاجره لفظی یک معدنچی و یک نگهبان در معدن سرا پلادا (Serra Pelada) در کشور برزیل چالش بزرگی بین طرفین رخ داد. در این عکس معدنچی بی پروا عوض اینکه کوتاه بیاید لوله سلاح نگهبان را گرفته و آن را به طرف خود میکشد چنان که تصور میشه در نظر دارد جنگ جو را ترغیب کند که به وی پرتاب کند.

احترام ارتشی پسر کودک جان اف کندی به تابوت پدر

عکس شماره 3 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

بعد از آنکه جان اف کندی رییس جمهور ایالات متحده در شهر دالاس ایالت تگزاس ترور شد دنیا به اندوه مرگ نابهنگام وی و خانواده به جا مانده از او نشست. در طول مهمانی تدفین، یک ارابه که بوسیله اسب کشیده می شد تابوت وی را جابجا میکرد. در عکس نگاه میکنیم که پسر ۳ ساله جان اف کندی در صورتیکه جلوتر از مادر خود ایستاده می باشد به تابوت پدر درگذشته خود ادای احترام میکند.

ناهار در نوک یک آسمانخراش

عکس شماره 4 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

در صورتیکه در سال ۱۹۳۲ آپارتمان آر سی ای (RCA) در خیابان ۳۰ ام راکفلر سنتر (Rockefeller Center) در شهر نیویورک در حال ساخته شدن بود، کارگران ساختمانی برای اینکه تبلیغی برای این آپارتمان بکنند به صورت دسته جمعی در طبقه ۶۹ ام عکس گرفتند.

نازی نافرمان

عکس شماره 5 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

آقاای که در عکس معلوم شده می باشد آگوست لندمسر (August Landmesser) نام دارد. وی در سال ۱۹۳۲ از اعضای حزب نازی بود که بعدها با یک زن یهودی به اسم ایرما اِکلر (Irma Eckler) مزدوج شد. در صورتیکه جمعیت زیادی برای تماشای مهمانی به آب انداختن یک زیردریایی آلمانی جمع شده بودند

وی از ارج نهادن به نحوه نازی ها امتناع کرده و به این سبب بعلت ” بی احترامی به نژاد خود” دستگیر شد. بعدها هم شریک زندگی وی دستگیر و هر دو برای مدتی زندانی شده و فرزندان آنها هم به یتیم منزل سپرده شدند. در سال ۱۹۴۱ آگوست آزاد شد اما بلافاصله وی را به جنگ فرستادند. سپس که رسماً مخابره شد که در خلال عملیات مفقود شده همه به این حاصل رسیدند که در جنگ کشته شده می باشد.

دختری سیاه پوست به اسم لیتل راک ناین (The Little Rock Nine)

عکس شماره 6 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

وقتی که الیزابت اکفورد (Elizabeth Eckford) 15 سال داشت یکی از دانش آموزانی بود که در دبیرستان لیتل راک (Little Rock) ایالت آرکانزاس تاریخ ساز شد. الیزابت که بعدها به “لیتل راک ناین” شهرت یافت یکی از ۹ دانش آموز سیاهپوستی بود که در دبیرستان لیتل راک در جوار دانش آموزان سفیدپوست دیگر تحصیل میکردند.

در این عکس الیزابت به همراه دیگر دانش آموزان در حال وارد شدن به مدرسه می باشد و گروهی از پدر و مادر و جمعیت عصبانی در تعقیب او و در حال جیغ کشیدن و دادخواهی به این بحث هستند. در عکس الیزابت را نگاه میکنید که دفتر نوشته خود را در دست داشته و زنی در حال ناسزا کردن به وی نگاه کرده میشه.

عمل جراحی روی خود

عکس شماره 7 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

یک دکتر روسیه ای به اسم لئونید روگوزوف (Leonid Rogozov) در صورتیکه در قطب جنوب در ماموریت به سر می برد مبتلا آپاندیس شد. از آن جا که هیچ دکتر دیگری در پایگاه موجود نبود دکتر روگوزوف ناگزیر بود که عمل برداشتن زائده آپاندیس را روی خود به انجام رساند.

من رویایی دارم (مارتین لوتر کینگ)

عکس شماره 8 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

نطق مارتین لوتر کینگ با عنوان ” من رویایی دارم” (I Have A Dream) در ۲۸ آگوست سال ۱۹۶۳ ایراد شد. این نطق در یک پیاده روی که برای برابری در قانون کار و آزادی سیاهپوستان به انجام رسانده شده بود صورت گرفت، پیاده روی که بیشتر از ۲۵۰٫۰۰۰ نفر در واشنگتن برای پشتیبانی از انتها زمان نژادپرستی و برقراری حقوق مدنی برای تمام اشخاص جامعه ترتیب داده بودند.

نطق سرشناس مارتین لوتر کینگ به عنوان یکی از فراموش نشدنیترین نطق های تاریخ ایالات متحده و یک زمان سرنوشت ساز در تاریخ جریانات خواستار حقوق مدنی شناخته میشه.

حرکات آکروباتیک بر فراز آپارتمان امپایر استیت (Empire State Building )

عکس شماره 9 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

 به اعلان سرزه و به نقل از پارس ناز در سال ۱۹۳۴ بود که جارلی اسمیت (Jarley Smith)، جِول وادک (Jewell Waddeck) و جیمی کریگان (Jimmy Kerrigan) با حبس کردن نفس تماشاگران در سینه، حرکات آکروباتیک متهورانه ای را در طبقه ۸۶ ام آپارتمان “امپایر استیت” در شهر نیویورک به انجام رساندند.

اعجوبه لهستانی شطرنج

عکس شماره 10 ⇩
عکس تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند

اعجوبه لهستانی شطرنج ساموئل رِشِفسکی (Samuel Reshevsky) متبحر خود در بازی شطرنج بزرگان این بازی فکری را متعجب کرده بود. در این عکس که در سال ۱۹۲۰ گرفته شده می باشد ساموئل ۸ ساله از میزی به میز دیگر میرود و استادان شطرنجی که مقابل او ایستاده اند را یکی بعد از دیگری مقهور خود میکند. اگرچه او هیچگاه به طور حرفه ای به این بازی فکری توجه نکرده بود اما موفق شد به عنوان استاد بزرگی شطرنج در ایالات متحده رسد.

--نظر يادتان نرود--

نگارنده: فرهاد ر.

عکس های گوناگون در بخش گالری عکس سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

پيام داد که خواهم نشست با رندان ««« »»» بشد به رندی و دردی کشيم نام و نشدعکس ها و تصاویر به یاد ماندنی و مؤثر که در طول تاریخ گرفته شده اند


TT / 286 --- TP / 32%

گردآوری شده توسط : فرهاد ر.
تاریخ گردآوری : 2017-08-15
Notice: Undefined offset: 1 in /www/serze/index.php on line 141

در دسته بندی :
برچسب ها :

مطالب مرتبط