تصمیم گیری درباره «موصل» بدون ترکیه امکان پذیر نیست

تصمیم گیری درباره «موصل» بدون ترکیه امکان پذیر نیست

وزیر دفاع ترکیه اعلام کرد که هرگونه تصمیم‌گیری درباره آینده موصل و تحولات مربوط به این شهر در شمال عراق، بدون ترکیه امکان‌پذیر نیست.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «آناتولی»، «فکری ایشیق» وزیر دفاع ترکیه، روز سه شنبه در کنفرانسی خبر در سفارت آنکارا در «رم» پایتخت ایتالیا، اعلام کرد که ترکیه با ائتلاف بین المللی درباره مشارکت جنگنده هایش در عملیات آزادسازی موصل از اشغال داعش، به توافق رسیده است.

ایشیق درباره نشست پاریس برای بررسی آینده موصل، که ترکیه نیز برای مشارکت در آن دعوت شده است، گفت: «طبیعی است که در نشست ها و تحولات مربوط به موصل حضور داشته باشیم. تصمیم گیری درباره آینده این شهر بدون ترکیه غیرممکن است.»

ترکیه در حالی برای مشارکت نظامی در عملیات موصل پافشاری می کند که مقام های عراقی بارها خواستار خروج نظامیان ترکیه از پایگاه «بعیشق» در موصا شده اند و تأکید کردند با این نظامیان مانند داعشی ها و اشغالگران برخورد خواهد شد. از سوی دیگر، در بحبوحه مجادلات لفظی میان بغداد و آنکارا که روز به روز تندتر می شود، صبح سه شنبه هزاران تن از شهروندان عراقی در مرکز بغداد مقابل سفارت ترکیه تجمع کردند و شعارهای اعتراضی به حضور نظامیان ترکیه در شمال عراق سردادند.

--با تشکر از انتخاب شما--

گردآورنده : ايراندخت د.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

فغان که با همه کس غايبانه باخت فلک ««« »»» که کس نبود که دستی از اين دغا ببردتصمیم گیری درباره «موصل» بدون ترکیه امکان پذیر نیست


TT / 0 --- TP / 0%

گردآوری شده توسط : ايراندخت د.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بین المللی
برچسب ها : پذیر , ترکیه , موصل

مطالب مرتبط