تصویر رضا کیانیان در میان تاجیک ها / حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره دیدار تاجیکستان (2 عکس)

تصویر رضا کیانیان در میان تاجیک ها / حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره دیدار تاجیکستان

سینما - هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم دیدار تاجیکستان در شهر دوشنبه تاجیکستان در حال برگزاری است.

عکس شماره 1 ⇩

به گزارش سرزه به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، براساس اعلام ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر در این جشنواره، سینمای کشورمان حضور گیراای دارد و علاوه بر حضور رضا کیانیان به عنوان داور، چندین فیلم ایرانی کوتاه و بلند نیز در جشنواره حضور می دارند.

فیلم های «فرزند» سیدرضا میرکریمی، «کفشهایم کو» کیومرث پوراحمد، «رخ دیوانه» ابوالحسن داودی، «بدون مرز» امیرحسین عسگری، «یحیی سکوت نکرد» کاوه ابراهیم پور، «آتلان» معین کریم الدینی، «وداع طولانی» فرزاد موتمن، «در جهان توساعت چندین است» صفی یزدانیان و «مواظبت از ژوناس» قصیده گلمکانی از جمله فیلم های حاضر در جشنواره اند.

«چندین متر مکعب عشق» جمشید محمودی تولید مشترک افغانستان و کشورمان نیز در بخش مسابقه فیلم های سینمایی جشنواره به اکران درآمده است.

عکس شماره 2 ⇩
عکس عکس و تصویر رضا کیانیان در میان تاجیک ها / حضور پررنگ سینمای کشورمان در جشنواره دیدار تاجیکستان

فیلم «آتلان» با توجه به آشنایی نسبی تاجیک ها به زبان ترکمنی نکته توجه قرار گرفت و فیلم های فرزند و مواظبت از ژوناس نیز از جمله فیلم های نکته استقبال تاجیک ها بودند.

همچنین در این جشنواره تاکنون فیلم های کوتاه «نگاه کردن» سهیل امیرشریفی، «کچ» مهرداد حسنی، «کودکان ابری» رضا فهیمی و «هستی» کمال پرناک از تولیدات اجلاس سینمای جوانان کشورمان به اکران درآمده اند.

هفتمین جشنواره نگاه کن المللی فیلم «دیدار» از 16 تا 20 اکتبر(25 تا 29 مهرماه) در شهر دوشنبه در حال برگزاری است.

از آنجا که سیاست جدید جشنواره جهانی فجر، همکاری نزدیک با فستیوالهای منطقه و حمایت از آن هاست، این دوره جشنواره دیدار تاجیکستان با حمایت سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر به انجام رسانده میشود.

5858

*لطفا نظر خود را در مورد سايت سرزه در انتهاي صفحه بنويسيد*

گردآوری توسط: شكيبا ن.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

می خواه و گل افشان کن از دهر چه می‌جويی ««« »»» اين گفت سحرگه گل بلبل تو چه می‌گويیتصویر رضا کیانیان در میان تاجیک ها / حضور پررنگ سینمای ایران در جشنواره دیدار تاجیکستان (2 عکس)


TT / 55 --- TP / 20%

گردآوری شده توسط : شكيبا ن.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تاجیکستان
برچسب ها : پررنگ , کیانیان , ایران , جشنواره

مطالب مرتبط