تظاهرات پلیس های خشمگین فرانسوی در اعتراض به بی توجهی دولت+تصاویر

تظاهرات پلیس های خشمگین فرانسوی در اعتراض به بی توجهی دولت+تصاویر

نیروهای خشمگین پلیس فرانسه در اعتراض به بی‌توجهی دولت و نداشتن آزادی عمل اقدام به برگزاری تظاهرات در شهرهای گوناگون این کشور کردند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، ده ها نیروی پلیس فرانسوی شب گذشته در اعتراض به نداشتن آزادی عمل و بی توجهی مقامات فرانسوی اقدام به برگزاری تظاهرات در شهرهای پاریس، مارسی و اوری کردند.

تظاهرات پلیس های فرانسوی 10 روز بعد از حمله به همکارانشان در حومه پاریس، آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، تظاهرات شب گذشته پلیس های خشمگین فرانسوی در حالی به انجام رسانده شد که آنها دوشنبه شب نیز تظاهرات مشابهی را با هدف دستیابی به آزادی عمل بیشتر در خیابان شانزه لیزه پاریس ترتیب داده بودند.

شب گذشته حدود 400 پلیس فرانسوی در شهر اوری واقع در حومه پاریس یعنی مکانی که «ژان برند فالکون» مدیر کل پلیس ملی فرانسه با رؤسای پلیس منطقه اسون تشکیل نشست داده بود، گردهم آمدند و وقتی که وی با خودرو یش قصد ترک محل نشست را داشت، تظاهرات کنندگان خلال هو کردن مدیرکل پلیس ملی فرانسه با سردادن شعارهایی خواستار استعفای وی شدند.

این تظاهرات در حالی به انجام رسانده شد که حدود شصت پلیس دیگر نیز شب گذشته مقابل بیمارستان «سن لویی» پاریس که همکار آنها به خاطر جراحات ناشی از هجومی کوکتل مولوتوفی طی روز 8 اکتبر در آن بستری است، تجمع کردند و حدود یکصد پلیس نیز با ماشین های پلیس در بندر کهنه شهر مارسی واقع در جنوب شرقی فرانسه تجمع اعتراض آمیز به انجام رساندند.

تظاهرات دو روز پیش نیروهای پلیس خشمگین فرانسوی در حالی صورت گرفت که یک اتحادیه پلیس این کشور امروز چهارشنبه طی دعوتی خواستار برگزاری تظاهرات نیروهای پلیس فرانسه طی روز چهارشنبه هفته آینده 26 اکتبر شد.

این در حالیست که همزمان با این خواست، دو اتحادیه دیگر پلیس فرانسه نیز امروز خواستار برگزاری نشست سه سوته و اضطراری با «برنار کازونوو» و «ژان جک اوروآس» وزرای کشور و دادگستری فرانسه شدند.

******************

تهیه کننده : شراره ز.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گفتمش زلف به خون که شکستی گفتا ««« »»» حافظ اين قصه دراز است به قرآن که مپرستظاهرات پلیس های خشمگین فرانسوی در اعتراض به بی توجهی دولت+تصاویر


TT / 42 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : شراره ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تظاهرات
برچسب ها : اعتراض , فرانسوی , پلیس

مطالب مرتبط