تعاملات فرهنگی و تجاری ایران و افغانستان روی میز «غیرمحرمانه»

تعاملات فرهنگی و تجاری ایران و افغانستان روی میز «غیرمحرمانه»

مستند مناظره «غیر محرمانه» در برنامه این هفته خود پنجشنبه و جمعه 29 و 30مهرماه به بررسی تعاملات فرهنگی و تجاری کشورمان و افغانستان پرداخته و در دو بخش اتاق فکر و مناظره عمده از دیدگاه های مختلف به این موضوع گریه نکرده است.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، «غیرمحرمانه» در برنامه هفته پایانی مهرماه به تاریخچه ارتباطات عمیق دو کشور همسایه و برادر کشورمان و افغانستان پرداخته و از دو زاویه فرهنگ و اقتصاد به حالت کنونی تعاملات این دو کشور دیده است.

در برنامه اتاق فکرِ «غیرمحرمانه» که پنجشنبه 29 ماه مهر ساعت ۲۱ انتشار داده میشود مظفر علیخانی؛ دبیر کل اتاق تبلیغاتی و صنعت و معدن کشورمان و افغانستان، شوکت علی محمدی شاری؛ نگارنده و پژوهشگر تاریخ و ادبیات و اسماعیل دانش؛ پژوهشگر مذهبی حضور یافته اند.

عمده موضوعات و نکات مطرح شده در اتاق فکرِ این برنامه در باب قرابت فکری و فرهنگی عمیق کشورمان و افغانستان، راهکارهای بهره گیری از پتانسیل های ارتباطات قوی نگاه کن این دو کشور و توجه به حوزه های تجاری و اقتصادی مشترک سخن به میان آمده است.

در مناظره «غیر محرمانه» که جمعه 30 ماه مهر ساعت ۲۱ از شبکه دو انتشار داده میشود، محمد افسر رهبین؛ رایزن فرهنگی افغانستان در کشورمان، محمد حنیف مسعودی؛ عضو هیات مدیره اتاق مشترک تبلیغاتی، صنایع و معادن کشورمان و افغانستان و اسماعیل کریم پور؛ مشاور اقتصادی سابق ریاست جمهوری افغانستان، به ارائه نظرات و دیدگاه های خود توجه کرده اند.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات گوناگونی را چون بررسی حالت صنعت خودروسازی، جهانگردی در کشورمان؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به حالت بنزین و ناپاکی هوا، جریانات مد و لباس در کشور، روشن کردن چندسویه حقیقت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، فرهنگ مدارا، حمایت از تولید ملی چرا و چطور، دگردیسی های زبان فارسی در محیط جایزی، نگاهی مخصوص به حاشیه نشینی، بررسی سند تغییر بنیادین نظام تعلیم و پرورش و ... نکته بحث و تبادل نظر گذاشته است.
مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی، اجرای محمود احمدی افزادی و روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:30 و یکشنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

--براى بالا بردن کيفيت سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد--

گردآورنده : گلنار ت.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

راه دل عشاق زد آن چشم خماری ««« »»» پيداست از اين شيوه که مست است شرابتتعاملات فرهنگی و تجاری ایران و افغانستان روی میز «غیرمحرمانه»


TT / 52 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : گلنار ت.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : فرهنگی
برچسب ها : تجاری , ایران , تعاملات

مطالب مرتبط