تعامل نادرست با کودک و ایجاد معضلات روانی

تعامل نادرست با کودک و ایجاد مشکلات روحی

بخش خانواده ایرانی
شیوا وکیلی روان شناس و مشاور بیان داشت: از خواص ایجاد یک تعامل و مصاحبه ی صمیمانه با کودک می توان به برقراری رابطه دوستانه با والدین، کاهش لجبازی ها، بیان خواسته و معضلات وی اشاره کرد و یک تعامل نادرست با فرزند قادر هست مشکلاتی را از جمله احساس حقارت، نبود اعتماد به نفس و زیانهای روحی در وی بوجود آورد.

وی اضافه کرد: یکی از نکاتی که والدین در ایجاد تعامل با فرزند خود باید رعایت کنند، پیگیری علاقه مندانه مشکل کودک است و این که هرگز نباید این معضلات را کوچولو، پیش پا افتاده و بی ارزش بشمارند، زیرا موجب بدخلقی، لجبازی و نبود بیان این مسائل توسط وی می شود.

وکیلی بیان کرد: در برخورد و رابطه گفتاری با کودک سعی کنید مشتاقانه به او بینید و هر چندین لحظه با نقل کردن جملاتی مانند حق با تو است و راست می گویی، به بچه تان احساس دلگرمی و تایید بدهید و از وی بخواهید عقاید خود را راجع به مشکل رقم خورده بازگو کند.

وی تصریح کرد: صبور باشید و اجازه دهید خردسالتان نقل کرده هایش را تا آخر به پایان رساند و به رفتارهایی مانند درهم کردن انگشتان، ناخن گاز زدن، مشت کردن پنجه وی هنگام حرف زدن توجه داشته باشید، زیرا نشانگر حالات درونی وی از جمله استرس، خشم وعصبانیت است.

این روان شناس در پایان گفت: والدین به یاد داشته باشند که از سوالات امری، بهره گیری از عبارات سخت و غیر قابل فهم به کودک خود بپرهیزند و گفت و گو را در وقت عالی، به سادگی و با زبان خودش به انجام رسانند تا تاًثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

---ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کاربر عزيز، کمک کنيد---

گردآوری توسط : غنچه ث.

کودک و خانواده در بخش بارداری و کودک یاری سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

شاه بيدار بخت را هر شب ««« »»» ما نگهبان افسر و کلهيمتعامل نادرست با کودک و ایجاد معضلات روانی


TT / 50 --- TP / 18%

گردآوری شده توسط : غنچه ث.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : تعامل
برچسب ها : روحی , کودک

مطالب مرتبط