99 تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد

99 تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه گفت: از مجموع 731 تعاونی به تصویب رسانده شده در شهرستان 99 تعاونی راکد و 60 درصد مابقی غیر فعال هستند.

احمد علی خادمی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کهگیلویه رسیدگی به شکایات کارگران و ثبت شرکت های تعاونی را از وظایف اصلی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و بیان داشت: بازرسی از کارگاه های شهرستان بر اساس برنامه زمانبندی شده انجام می شود.

رئیس تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه تصریح کرد: کارخانه آجر دهدشت با 70 کارگر در حال حاضر بزرگترین واحد تولیدی و اصناف یک تا دو نفره مانند بلوک خانمی کوچولو ترین واحد تولیدی در این شهرستان تلقی میشوند.

وی با بیان این که 350 کارگاه راکد و غیر فعال در سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده وجود دارد، اضافه کرد: طی 6 ماه گذشته 9 تعاونی تازه تشکیل شده و 36 مورد تغییرات شرکت ها به ثبت رسیده است.

خادمی با اشاره به بازرسی از کارگاه ها گفت: بازرسی ادواری از کارگاه ها جهت محافظت فنی و مطمئنی، حقوق و مزایا و بیمه کارگران و بازرسی نکته ای شامل اتباع خارجه، تحقیق پرونده های شکایتی و بازرسی مجدد است.

این مسؤول اضافه کرد: طی 6 ماه گذشته 253 مورد بازرسی ادواری و 14 مورد بررسی حوادث کارگری در شهرستان انجام شد.

وی از فعالیت سه مرکز کاریابی غیر دولتی در شهرستان گزارش کرد و گفت: طی 6 ماه اول امسال 207 نفر در این کاریابی ها ثبت نام کردند که 14 نفر به کار گمارده شده و زمینه شغلی برای 23 نفر فراهم شده است.

خادمی تعداد شرکت های تعاونی به ثبت رسیده در شهرستان را 731 واحد آگاهی داشت و گفت: 99 واحد از این تعاونی ها راکد و 60 درصد مابقی نیز غیر فعال است.

رئیس تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه فعالیت شرکت های تعاونی شهرستان را در حوزه خدماتی، توزیعی، مصرف و مسکن عنوان کرد.

****************************

نگارنده : كامران ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سهو و خطای بنده گرش اعتبار نيست ««« »»» معنی عفو و رحمت آمرزگار چيست99 تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد


TT / 30 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : كامران ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : راکد
برچسب ها : کهگیلویه , تعاونی

مطالب مرتبط