۹۹ تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد

۹۹ تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد

خبرگزاری فارس: 99 تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد

رئیس تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه گفت: از مجموع ۷۳۱ تعاونی به تصویب رسانده شده در شهرستان ۹۹ تعاونی راکد و ۶۰ درصد مابقی غیر فعال هستند.

احمد علی خادمی امروز در مکالمه با خبرنگار فارس در کهگیلویه رسیدگی به شکایات کارگران و ثبت شرکت های تعاونی را از وظایف اصلی اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برشمرد و بیان داشت: بازرسی از کارگاه های شهرستان بر اساس برنامه زمانبندی شده انجام می شود.

رئیس تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه تصریح کرد: کارخانه آجر دهدشت با ۷۰ کارگر در حال حاضر بزرگترین واحد تولیدی و اصناف یک تا دو نفره مانند بلوک خانمی کوچولو ترین واحد تولیدی در این شهرستان تلقی میشوند.

وی با بیان این که ۳۵۰ کارگاه راکد و غیر فعال در سه شهرستان کهگیلویه، چرام و لنده وجود دارد، اضافه کرد: طی ۶ ماه گذشته ۹ تعاونی تازه تشکیل شده و ۳۶ مورد تغییرات شرکت ها به ثبت رسیده است.

خادمی با اشاره به بازرسی از کارگاه ها گفت: بازرسی ادواری از کارگاه ها جهت محافظت فنی و مطمئنی، حقوق و مزایا و بیمه کارگران و بازرسی نکته ای شامل اتباع خارجه، تحقیق پرونده های شکایتی و بازرسی مجدد است.

این مسؤول اضافه کرد: طی ۶ ماه گذشته ۲۵۳ مورد بازرسی ادواری و ۱۴ مورد بررسی حوادث کارگری در شهرستان انجام شد.

وی از فعالیت سه مرکز کاریابی غیر دولتی در شهرستان گزارش کرد و گفت: طی ۶ ماه اول امسال ۲۰۷ نفر در این کاریابی ها ثبت نام کردند که ۱۴ نفر به کار گمارده شده و زمینه شغلی برای ۲۳ نفر فراهم شده است.

خادمی تعداد شرکت های تعاونی به ثبت رسیده در شهرستان را ۷۳۱ واحد آگاهی داشت و گفت: ۹۹ واحد از این تعاونی ها راکد و ۶۰ درصد مابقی نیز غیر فعال است.

رئیس تعاون،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه فعالیت شرکت های تعاونی شهرستان را در حوزه خدماتی، توزیعی، مصرف و مسکن عنوان کرد.

****************************

نگارنده : كامران ز.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

سهو و خطای بنده گرش اعتبار نيست
««« »»»
معنی عفو و رحمت آمرزگار چيست

۹۹ تعاونی راکد در کهگیلویه وجود دارد

TT / 30 — TP / 9%

نظر دهید

لطفا جواب سئوال زیر را بدهید *