تعرفه بهره گیری از فضای مجازی در کویت با تکنولوژی نانو به نصف افت پیدا کرد

کویت با وجود جمعیت کم یکی از پرمصرف ترین کشورهای دنیا در شبکه اینترنت به حساب مییاید و بیش از 90 درصد از جمعیت بالای 15 سال این کشور به شبکه اینترنت و محیط جایزی دسترسی دارند.
شهروندان کویتی همچنین در رده اول بهره گیری از شبکه توییتر در منطقه قرار دارند.
دولت کویت نیز در همین راستا با امضای قراردادهای همکاری با شرکت های داخلی و خارجی جذب سرمایه و سرمایه گذاری گسترده ای را در این کشور آغاز کرده و شرکت اینترنت 'زین' معروفترین شرکت خدمات رابطه ای در کویت هم اکنون سرویس دهی اینترنت و تلفن همراه را به کشورهای کشور عراق اردن عربستان سعودی و در سطح جنوب خلیج فارس ارائه می کند.
دولت کویت همچنین با بهره گیری از فناوری نانو و بهره گیری از کابل های فیبر نوری، شبکه دسترسی خود به اینترنت پرسرعت را زیاد کرده و تعرفه اینترنت در این کشور 40 درصد کم هزینه شده است.
در عرصه سرمایه گذاری خارجی نیز کویت از شرکت هایی با فناوری بالا بهره می برد و شرکت 'کوالیتی نت' با مشارکت در نمایشگاه اخیر 'ایران کانکت' در تهران، آمادگی خود را برای سرمایه گذاری در صنعت ارتباطات ایران نیز اعلام کرده بود.
قبل از این شرکت وودافون انگلیس و سه شرکت مخابراتی خلیج فارس، برای پاسخگویی به افزایش تقاضا برای سرویس های باند پهن، کنسرسیومی چهارجانبه برای افتتاح شبکه فیبر نوری به طول 1400 کیلومتر تشکیل داده بودند.
سامانه زمینی خاورمیانه –اروپا ظرفیت نهان شبکه فیبر نوری را فعال کرده و به عنوان بخشی از پروژه شبکه برق یکهزار و 400 کیلومتری به وسیله سازمان میان رابطه ای شورای همکاری خلیج فارس ساخته می شود، این شبکه، کویت را از طریق عربستان، بحرین و قطر به فجیره، (منطقه ای در شرق امارات واقع در دریای امان) متصل می کند.
این کنسرسیوم یک قرارداد کرایه 15 ساله برای فعال کردن و مدیریت شبکه فیبر را نیز امضا کرده است.

--- با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما، کمک کنيد ---

نگارش توسط : درسا ز.

اینترنت و وب در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

در آن زمين که نسيمی وزد ز طره دوست ««« »»» چه جای دم زدن نافه‌های تاتاريستتعرفه بهره گیری از فضای مجازی در کویت با تکنولوژی نانو به نصف افت پیدا کرد


TT / 47 --- TP / 13%

گردآوری شده توسط : درسا ز.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : کویت
برچسب ها : نانو , اینترنت

مطالب مرتبط