تفکرات اشتباه و معمول در قشنگی و آرایش و میکاپ

باورهای غلط و رایج در زیبایی و آرایش

باورهای غلط عامیانه

میکاپ و آرایش و خوشگلی سن و سال معلومی نمی خواهد.اینکه تبلیغات خوشگلی قیمتی قیمت، بیشتر با افراد جوان نمایان شده به این معنی نیست که درست بوده و دیگران قادر نیستند از آن بهره گیرند . هر مجله یا کتابی در رابطه با خوشگلی بخوانید شامل اصولی است که پیشنهاد داده شده از آنها پیروی کنید. اگه به پیشخوان یک فروشگاه بزرگ مراجعه کنید، علل فراوانی می شنوید که چرا باید هزینه نسبتا زیادی برای کرم دورچشم با فلان مارک یا کرم ضدچروک با برندی دیگر توجه بکنید و سعی دارند متقاعدتان کنند که برای کرمی که ده سال صورت تان را جوان تر می کند، این اصلا هزینه زیادی نیست.

یا مثلا مادرتان اصرار دارد قبول کنید که موهای به این بلندی عالی سن و سال تان نیست. دختر نوجوان تان هم احتمالا التماس تان می کند که موهای خاکستری تان را رنگ کنید.

تصویر و عکس باورهای غلط و شایع در خوشگلی و میکاپ و آرایش

من چندان هوادار قوانین و اصول نیستم، در حقیقت همیشه دنبال دلایلی هستم تا این اصول را بشکنم. پس چهارده قانون خوشگلی را که بهتر است نادیده بگیرید با دلیل برای تان نقل میکنیم. اجازه دهید با کرم ضدچروک اعجاز گریه کن شروع کنم که دارید خودتان را برای خریدنش می کُشید!

1:این کرم گرانقیمت، چروک های تان را از بین خواهد برد

ظاهرا هر خانمی یکی از این کرم ها دارد. به یک فروشگاه می روید و به فروش رساننده تلاش می کند به شما کرم دورچشم، کرم ضدچروک، سرِم و شیرپاک کن و انواع محصولاتش را به فروش برساند تا بتوانید چندین سال از سن چهره تان کاهش دهید. اما حقیقت این است که هیچ لوسیون یا معجونی جوان تان نخواهد کرد، بجز احتمالا ویتامین آ، که البته اگه واقعا می خواهید نتیجه بگیرید باید از نسخه های فرمولی قوی بهره گیرید.

اگه می خواهید این چروک ها را بردارید، از پیشخوان فروشگاه ها دورشوید و به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. لیزر، پرکننده های صورت، بوتاکس و لیفتینگ واقعا می توانند این ترفندها را اجرا نمایند اما این روش ها هم تهاجمی هستند و هم پرهزینه.

2:اگه سن تان بالا رفت دیگر موهای تان را بلند نگه ندارید

این قانونی است که شکستنش را خیلی دوست دارم. هیچ علتی ندارد که چون فلان کارشناس خوشگلی نقل میکنید ناچار شوید پس از سن ویژه ای موهای تان را کوتاه کنید.

درست است که با زیاد شدن سن، موهای مان شکننده تر شده و به انبوهی وقتی که 25 یا حتی 35 سال داشتیم نیست، اما بسیاری از خانم ها در سن 50، 60 و 70 سالگی هم می توانند موهای خوب و خوشگلی داشته باشند. اگه موهای شما فرم و وضعیت خوشگلی دارد و متناسب با صورت تان است، قادر هستید تا هراندازه که دوست دارید بلند نگهش دارید.

3:هرگز موهای بالای ابروهای تان را بر ندارید

یک باور کهنه وجود دارد که نباید هیچ وقت موهای بالای ابرو را برداشت. معنی ندارد، بچینیدشان! اگه این کار را نکنید ابروهای شما آن طور که باید پاک و مرتب به چشم نخواهند آمد.

به هر فرد خبره ای در این زمینه مراجعه کنید، تمام زیرو بالای ابروهای تان را پاک خواهد کرد و خودتان می نگاه کنید که چه تاثیری در چهره تان دارد.

4:موهای تان را هر روز نشویید

احتمالا شنیده اید که شستن هر روزه موها درست نیست و اگه چنین کنید، موهای چرب تان را هر روز بشویید دیگر شفاف و براق نخواهند بود. من که باور نمی کنم، خودم به عنوان کسی که موهای چرب دارد، هرگز قادر نبوده ام بیشتر از دو روز موهایم را نشسته نگه دارم یا پودربچه به موهایم نپاشم تا چربی را به سوی خود کشد( و چه مقدار هم این ترفند را دوست دارم!). اگه این کار را نکنم موهایم ظاهری چرب و ناخوشایند خواهند داشت. ترسناک!

امروزه فرمولاسیون شامپوها جوری است که قادر هستید روزانه از آنها بهره گیرید. چیزی که به موهای تان زیان می زند، وضعیت دهنده های گرمایشی هستند. اگه امکانش هست اجازه دهیدموهای تان با هوا خشک شود و کمی دور از این ابزار خوابد، قرار بدهید وضعیت طبیعی خودش را داشته باشد.

5:بافتن موها برای زنهای بالای 30 سال عالی نیست

اگه احساس می کنید موهای بافته شده به شما می آید، هیچ علتی وجود ندارد که نتوانید در این سن و سال موهای تان را ببافید. تردید نداشته باشید و چشمان گردشده فرزندتان را نادیده بگیرید.

6:همیشه به مژه های پلک بالای تان ریمل بزنید

من هیچ وقت به مژه های بالاییم ریمل نمی خانمم و همیشه هم خوب به چشم مییایند. به سلیقه خودتان بستگی دارد و یک انتخاب فردی است. من دوست ندارم مژه هایم با ریمل به نظر برسند. مییاندیشم بدون ریمل خیلی طبیعی تر است.؛ موضوع ساده ای که به پسند شما برمی گردد.

7:همیشه قیمتی یعنی بهتر

خیلی از بانوان بر آن میشوند که موهای شان خاکستری بماند، به علل زیاد:رنگ خاکستری موهای شان خوشکل و نورانی است، مایل به پذیرفتن گرفتاری ها و مخارجهای رنگ مو نیستند یا می خواهند زندگی را همان گونه که به جلو میرود بپذیرند، چین و چروک ها، موهای خاکستری و …

بعضی از بانوان پولدار و خیلی از آنهایی را که نسبت به خوشگلی شان حساس هستند را می شناسم که از مرطوب کننده ها و وسایل میکاپ و آرایش متداولی بهره میگیرند. این هم بسته با انتخاب و عادت شما دارد.

بنابراین چه وقتی باید پول خرج کرد و چه وقت ضروری نیست؟ عمده وجود دارد که باورش دارم:برای محصولاتی که برای مدت خیلی لغزش روی پوست می مانند زیاد پول خرج نکنید. یعنی زداینده های میکاپ و آرایش. در واقع اگه چنین محصولی گرانقیمت باشد یعنی پول تان را هدر داده اید.

محصولاتی مانند کرم پودر و سایه چشم اگه از مارک معتبرتری باشند، کیفیت بالاتری داشته و بهتر هستند.
باور اشتباه 8:لاک ناخن های دست ها و پاها باید یکجور باشند( مانیکور و پدیکور مشابه)

علتی وجود ندارد که انگشت های دست و پای تان مثل هم باشند. درواقع این روزها شایع است رنگ لاک ناخن های دست و پا کاملا فرق داشته باشد.

9:موقرمزها نباید رژلب قرمز بهره گیرند

آگاهی نمیدارم این باور از کجا آمده، اما واقعا بانمک است. اتفاقا رژلب قرمز برای موقرمزها خیلی هم خوب و معرکه است.
باور اشتباه 10:بانوان چشم آبی قادر نیستند میکاپ و آرایش آبی برای چشم های شان داشته باشند

بانوان چشم آبی می توانند رنگ آبی را برای میکاپ و آرایش چشم های شان برگزند، اگه چشمان شما آبی است اتفاقا خوب است که خط چشم آبی یا سایه ملایم فقط روی پلک های تان داشته باشید چون آبی پررنگ قادر هست چشم های تان را از مرکز توجه خارج کند.

10:عطر را فقط روی مچ های دست و پشت گوش ها اسپری کنید

در رابطه با مکان اسپری کردن عطر هرکسی قانون خودش را دارد. یک از صاحبنظران در این مورد پیشنهاد میدهد عطر را بین ترقوه و سینه های تان اسپری کنید.

بعضی ها نیز اصرار دارند که باید عطر را روی نقاط نبض دار بهره گرفت:مچ ها یا پشت گوش ها. برخی دیگر هم مییاندیشند باید عطر را در هوا اسپری کرده و از میان آن رد شویم!
واقعا قانونی وجود ندارد جز اینکه خوب ترین کار این است آن را مستقیما روی تیپ اسپری نکنیم. شما هم قادر هستید شیوه مورد علاقه تان را برگزید و راحت باشید.

11:هرچقدر جوش و چروک صورت تان بیشتر باشد، باید بیشتر میکاپ و آرایش کنید

میکاپ و آرایش تند برای هر کسی جلوه دلپذیری ندارد بجز بازیگر های تئاتر و دلقلک ها. کرم پودر و کانسیلر توسط چین و چروک ها خورده می شوند و پوششی برای آنها نیستند. سعی کنید ابتدا با کرم پودر پوست تان را یکنواخت کنید و سپس روی نقاط ناهموار و قرمز را با کرم پودر پنهان بکنید.

برای اینکه چین و چروک های تان جلب دقت ندارد چشم های تان را با مدد سایه چشم و ریمل بزرگ تر جلوه دهید، لب های تان رنگ ملایم داشته باشد و گونه های تان هم سایه ای از رنگ صورتی.

جوش را هم قادر هستید با کانسیلری که کاملا همرنگ با پوست تان است پنهان بکنید. از انگشت تان بهره گیرید و کانسیلر را مستقیما روی جوش نکشید چون امکان می دارد ناپاک به میکروب جوش تان شود.

12:هر خانمی باید از یک کرم دورچشم خیلی خوب و شیرپاک کن عالی بهره گیرد

شما لزوما به کرم دور چشم نیاز ندارید، در رابطه با شیرپاک کن هم فقط آنهایی که پوست شان چرب بوده و مستعد میکروبی شدن است به آن نیاز دارند. اهمیتی نمی دارد که آرایشگر به شما چه نقل کرده است.

یعنی اگه کرم دور چشم و شیرپاک کنی دارید که به پوست شما حس و جلوه خوبی می دهد همان را نگه دارید. عمده که به آن معتقدم این است که خوشگلی واقعی از درون نشات می گیرد، از حسی که به خود داریم. بنابراین اگه لوسیون ها و کرم های خودتان احساس بهتری به شما می دهند از همان ها بهره گیرید.

13:موهای خاکستری شما را نامرتب جلوه می دهد

احتمالا این برچسب ها را در رابطه با موهای خاکستری شنیده اید اینکه مثلا موی خاکستری شما را سالخورده نمایان میکند، یا مانند آنهایی می شوید که اهمیتی به سرووضع شان نمی دهند. درست نیست! اینکه رنگ خاکستری موها، سن تان را بیشتر جلوه می دهد حقیقت ندارد، این فقط یک عقیده است که فردی می باشد.

و ازآنجایی که در بعضی خانم ها در دهه سی زندگی شان موها شروع می کنند به خاکستری شدن، پس ربطی به سن و سال ندارد. بانوان زیبا و نامداری هستند که موهای گیرا و خاکستری رنگ دارند.

خیلی از بانوان بر آن میشوند که موهای شان خاکستری بماند، به علل زیاد:رنگ خاکستری موهای شان خوشکل و نورانی است، مایل به پذیرفتن گرفتاری ها و مخارجهای رنگ مو نیستند یا می خواهند زندگی را همان گونه که به جلو میرود بپذیرند، چین و چروک ها، موهای خاکستری و … .

14:هرگز قرار ندهید ریشه موهای رنگ شده تان نگاه شود

یکی از بزرگ ترین اصول خوشگلی که سالهاست رواج دارد این است که هرگز اجازه ندهید ریشه موهای رنگ شده تان مشخص شود. چون هم نشانه احتمال حاملگی است( ممنوعیت رنگ کردن موها در سه ماهه اول حاملگی) و هم نشانه تنبلی! اما سایه های زاویه داری از رنگ روی موها امروزه واقعا باکلاس است.

باورهای غلط و شایع در خوشگلی و میکاپ و آرایش

****نظر يادتان نرود****

نگارش توسط: فرناز ح.

آرایش و زیبایی در بخش دنیای مد و زیبایی سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

روزها رفت که دست من مسکين نگرفت
««« »»»
زلف شمشادقدی ساعد سيم اندامی

تفکرات اشتباه و معمول در قشنگی و آرایش و میکاپ

TT / 285 — TP / 17%

نظر دهید