تقویت سیستم ایمنی مهمترین عامل مبارزه با زگیل/ افراد مبتلا به زگیل پوست خود را دستکاری نکنند

تقویت سیستم ایمنی مهمترین عامل مبارزه با زگیل/ افراد مبتلا به زگیل پوست خود را دستکاری نکنند

یک متخصص بیماری‌های پوست و مو تقویت سیستم مطمئنی بدن را اصلی ترین عامل مبارزه با ویروس زگیل آگاهی داشت و نقل کرد: افراد مبتلا به این ویروس نباید پوست خود را دستکاری کنند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، پروین منصوری، متخصص مریضیهای پوست و مو بیان کرد: زگیل نوعی از عفونت ویروسی است که امکان می دارد در پوست و مخاط انسان و بعضی از جانداران ایجاد شود که بیش از 110 نوع از این ویروس در جهان تشخیص داده شده است.

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان این که ویروس زگیل پس از تماس با بدن وارد اتم سلول ها شده و تکثیر مییابد، اضافه کرد: طی این فرآیند ویروس ها نیز تکثیر، رشد و ایجاد ضایعه می کند و چنانچه سیستم مطمئنی و پاسداری ای بدن ما توانایی کافی را نداشته باشد امکان می دارد که ویروس سال ها در آن منطقه بماند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی اصلی ترین عامل را برای برطرف کردن زگیل یا ماندگاری آن سیستم مطمئنی بدن فرد آگاهی داشت و ادامه داد: افراد مبتلا به این ویروس نباید پوست خود را دستکاری کنند در غیر این صورت ویروس از خراش های میکروسکوپی سطح پوست وارد شده و تکثیر می شود.

منصوری، با بیان این که این ویروس از پوست و مخاط سالم عبور نمی کند، تصریح کرد: ویروس زگیل قادر نیست از پوست سالم وارد شود بلکه در صورت ایجاد ترک مختصری در پوست یا مخاط وارد شده و شروع به تکثیر می کند که نابود شدن آن به سیستم مطمئنی بدن شخص بستگی دارد.

وی با اشاره به این که داروی اختصاصی به جز موارد نادر برای برطرف کردن ویروس زگیل در کشور وجود ندارد، اذعان کرد: معمولاً افراد به موقع برای درمان آن اقدام نمی کنند زیرا امکان می دارد سیستم مطمئنی بدن بتواند آن را از بین ببرد.

این متخصص مریضیهای پوست و مو تصریح کرد: اما در افرادی که زگیل ها پایدار یا در حال تکثیر هستند نمایان کننده این است که سیستم مطمئنی بدن فرد قادر به برطرف کردن آن نیست که در این وضعیت پزشکان اقدام به برطرف کردن زگیل از راه های بیرونی و با بهره گیری از روش هایی مانند سرما درمانی (کرایو تراپی)، تخریب با سیستم های لیزر و بهره گیری از پمادهای لایه بردار می کنند.

__________________________________

تهیه و تدوین: شهباز ق.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر نه دايره عشق راه بربستی ««« »»» چو نقطه حافظ سرگشته در ميان بودیتقویت سیستم ایمنی مهمترین عامل مبارزه با زگیل/ افراد مبتلا به زگیل پوست خود را دستکاری نکنند


TT / 90 --- TP / 23%

گردآوری شده توسط : شهباز ق.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نکنند
برچسب ها : دستکاری , زگیل , پوست

مطالب مرتبط