تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد

تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد

معاون تهذیب حوزۀ علمیۀ قزوین گفت: دین اسلام نهاد خانواده را ارزشمندترین نهاد ها آگاهی میدارد و تقدس خاصی برای آن قائل است.

حجت الاسلام احمد نباتی در مکالمه با خبرگزاری «حوزه» در قزوین با اشاره به نقش مهم نهاد خانواده گفت: هدف از ارزشمند شمردن بنیان خانواده تنها تشویق به ازدواج و تشکیل این بنیان نیست، بلکه هدف اصلی تر، حفظ و حراست این مؤسسه آسمانی است.

وی خلال توجه کردن به ویژگی های برجستۀ این نهاد اظهار داشت: تقدس و آسمانی بودن نهاد خانواده، نه در گفتار، که در رفتار ما هم باید خودنمایی کند. برخی از افراد به مکان آنکه نهاد خانواده را مقدس آگاهی بدارند و خویشتن را ملزم به حفظ و حراست از این نهاد کنند، خود و اهداف شخصی خود را مقدس آگاهی میدارند و خانواده را فدای خواسته ها و سلایق خویشتن می کنند.

حجت الاسلام نباتی با تاکید بر این که تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد،خاطرنشان کرد: ثمرۀ عملی مقدس شمردن بنیان خانواده، کم کردن خواسته ها و سلایق شخصی و اهتمام ویژه به حفظ و حراست از این نهاد آسمانی و ارزشمند است.

محقق حوزوی توجه ویژه به نهاد خانواده از سوی طلاب را نکته تاکید گذاشت و اظهارکرد: تبیین این حقیقت برای طلاب جوان ضرورتی ویژه دارد. درست است که "تحصیل"، "تدریس" و "تبلیغ" از وظایف مهم جامعۀ طلبگی است، اما این وظایف آسمانی و ارزشمند هم نباید عامل کم توجهی به مؤسسه مقدس خانواده شود و نباید بهانه ای برای لغزش در ادای حقوق خانواده باشد.

—ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد—

گردآوری توسط : فرداد ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تشبيه دهانت نتوان کرد به غنچه
««« »»»
هرگز نبود غنچه بدين تنگ دهانی

تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد

TT / 29 — TP / 11%

نظر دهید