تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد

تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد

معاون تهذیب حوزۀ علمیۀ قزوین گفت: دین اسلام نهاد خانواده را ارزشمندترین نهاد ها آگاهی میدارد و تقدس خاصی برای آن قائل است.

حجت الاسلام احمد نباتی در مکالمه با خبرگزاری «حوزه» در قزوین با اشاره به نقش مهم نهاد خانواده گفت: هدف از ارزشمند شمردن بنیان خانواده تنها تشویق به ازدواج و تشکیل این بنیان نیست، بلکه هدف اصلی تر، حفظ و حراست این مؤسسه آسمانی است.

وی خلال توجه کردن به ویژگی های برجستۀ این نهاد اظهار داشت: تقدس و آسمانی بودن نهاد خانواده، نه در گفتار، که در رفتار ما هم باید خودنمایی کند. برخی از افراد به مکان آنکه نهاد خانواده را مقدس آگاهی بدارند و خویشتن را ملزم به حفظ و حراست از این نهاد کنند، خود و اهداف شخصی خود را مقدس آگاهی میدارند و خانواده را فدای خواسته ها و سلایق خویشتن می کنند.

حجت الاسلام نباتی با تاکید بر این که تقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد،خاطرنشان کرد: ثمرۀ عملی مقدس شمردن بنیان خانواده، کم کردن خواسته ها و سلایق شخصی و اهتمام ویژه به حفظ و حراست از این نهاد آسمانی و ارزشمند است.

محقق حوزوی توجه ویژه به نهاد خانواده از سوی طلاب را نکته تاکید گذاشت و اظهارکرد: تبیین این حقیقت برای طلاب جوان ضرورتی ویژه دارد. درست است که "تحصیل"، "تدریس" و "تبلیغ" از وظایف مهم جامعۀ طلبگی است، اما این وظایف آسمانی و ارزشمند هم نباید عامل کم توجهی به مؤسسه مقدس خانواده شود و نباید بهانه ای برای لغزش در ادای حقوق خانواده باشد.

---ضمن تشکر از حسن انتخاب شما، لطفا با نظرات خود به ما در پيشرفت خدمات به شما کمک کنيد---

گردآوری توسط : فرداد ط.

حوزه در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

تشبيه دهانت نتوان کرد به غنچه ««« »»» هرگز نبود غنچه بدين تنگ دهانیتقویت کیان خانواده در جامعه از گسترش ناهنجاری ها می کاهد


TT / 29 --- TP / 11%

گردآوری شده توسط : فرداد ط.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : جامعه
برچسب ها : کیان , ناهنجاری , کاهد

مطالب مرتبط