تلاش آمریکا برای ایجاد شکاف در صفوف متحد ملت ایران راه به جایی نبرده و نخواهد برد

تلاش آمریکا برای ایجاد شکاف در صفوف متحد ملت ایران راه به جایی نبرده و نخواهد برد

سخنگوی وزارت خارجه با اظهار این که دولت و ملت ایران هیچ اهمیتی برای گفتارهای مداخله جویانه و سیاست‌های زیاده‌خواهانه مقامات آمریکایی قائل نیست، نقل کرد: تلاش برای ایجاد شکاف در صفوف متحد ملت ایران راه به مکانی نبرده و باز هم نخواهد برد.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به توضیحات مداخله جویانه اخیر مقامات وزارت امور خارجه آمریکا این توضیحات را رد کرد و اظهار داشت: هر گونه مرتبط ساختن مسائل داخلی ایران و احکام قضایی مستقل دادگاه های ایران علیه مجرمان و جاسوسان بیگانه به محیط نگاه کن المللی کسب و کار و سرمایه گذاری در ایران نمونه تلاشی بی جا، بیهوده و بی ثمر برای موثری بر روند همکاری های جهانی با ایران است.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان این طوری تهدیدات نابخردانه را نمونه دیگری از خوی مداخله جویانه دولت کشور آمریکا برشمرد و افزود: بدون تردید تهدیدات تلویحی نا سنجیده، نه آنکه تٲثیرگذار و سازنده نیست، بلکه خشتی دیگر بر دیوار بلند بی اعتمادی ملت ایران نسبت به آمریکا اضافه خواهد کرد.

قاسمی در پایان تاکید کرد: دولت و ملت ایران هیچ اهمیتی برای گفتارهای مداخله جویانه و سیاست های زیاده خواهانه مقامات آمریکایی قائل نیست و تلاش برای ایجاد شکاف در صفوف متحد ملت ایران در مقابل سیاست های مزاحم دولتمردان آمریکایی راه به مکانی نبرده و باز هم نخواهد برد.

برند تونر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پیش بعد از حکم صادره درباره سیامک و باقر نمازی بیانیه ای مداخله جویانه صادر کرد و آزادی سه سوته آنها را خواستار شد.

وی همچنین در نشست خبری روز پیش به اشتباه بودن انتظار افزایش سرمایه گذاری خارجی در ایران در پسابرجام هم توجه کرد و برای آن دلائلی آورد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این خصوص نقل کرد: «مردم کشورمان آگاهی بدارند که با رفتار و برخی اعمال خود بر اعتماد شرکت های سرمایه گذاری نگاه کن المللی تأثیر منفی قرار میدهند و واقعیت این است.»

___________________________________

گردآوری از : بهنام ذ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

حافظ نگشتی شيدای گيتی ««« »»» گر می‌شنيدی پند اديبانتلاش آمریکا برای ایجاد شکاف در صفوف متحد ملت ایران راه به جایی نبرده و نخواهد برد


TT / 63 --- TP / 19%

گردآوری شده توسط : بهنام ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : نخواهد
برچسب ها : شکاف , متحد , ایران , صفوف

مطالب مرتبط