تلاش نیروهای خارجی برای ایجاد تفرقه میان مسلمین

تلاش نیروهای خارجی برای ایجاد تفرقه میان مسلمین

معاون نخست اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه گفت: متأسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می‌کنند که میان مسلمانان تفرقه بیندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آنها بدهیم.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد به نقل از روابط عمومی گردهمایی جهانی تقریب مذاهب اسلامی، گردهمایی آغازین موزه نسخ خطی در مسجد جامع مسکو با حضور آیت الله محسن اراکی دبیرکل گردهمایی جهانی تقریب مذاهب اسلامی و دمیر محی الدینوف معاون نخست اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه، عصر روز پیش (سه شنبه ۲۷ مهر) به انجام رسانده شد.

دمیر محی الدینوف در این مراسم بیان داشت: متأسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می کنند که میان مسلمانان تفرقه بیندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آنها بدهیم.

وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در مسکو با همکاری گردهمایی جهانی تقریب و شورای مفتیان روسیه گفت: ما با برگزاری اینشکلی نشست ها تلاش می کنیم که صلح و آرامش در میان کشورهای اسلامی بیشتر شود.

معاون شورای مفتیان روسیه اضافه کرد: وظیفه ما از برگزاری اینشکلی نشست ها، اشاعه صلح و آرامش بین مسلمانان است و امیدواریم نتیجه بخش و تاثیرگذار باشد.

* خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک آگاهی میدارد

آیت الله اراکی نیز طی سخنانی در با بیان این که خدای متعال تفرقه را مساوی با شرک آگاهی میدارد، گفت: همه انسان های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان ها آمدند.

وی با بیان این که کسانی که بذر تفرقه را انتشار میدهند نابودی مسلمانان را می خواهند، اضافه کرد: متأسفانه تفرقه انگیزها در برخی از کشورهای اسلامی کامیاب به ایجاد جنگ و چالش شدند و ما با برگزاری جلسه های وحدت دست در دست هم دهیم و قرار ندهیم وحدت مسلمین نابود بشود.

اراکی تأکید کرد: همه ما یک رسول، یک قبله، یک عید قربان و یک قرآن کریم داریم و ما باید در غم ها و نشاطهای همدیگر شریک باشیم و با یمن و کشور سوریه و کشور عراق همدردی کنیم.

دبیر کل گردهمایی جهانی تقریب در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی «وحدت اسلامی ـ وحدت مسلمین: اساس صحبت» در مسکو بیان داشت: امیدواریم با برگزاری هرچه بیشتر این قبیل کنفرانس ها بتوانیم شر دشمنان را از سر امت اسلامی کوتاه و وحدت و یکدلی بین مسلمین را بیشتر کنیم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند نقش تاثیر می داری در ایجاد وحدت در دنیا اسلام ایفا کند.

--- نظر يا پيشنهاد خود را با ما در ميان گذاريد ---

نگارش توسط : بيتا ر.

فرهنگی هنری در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

بوی جان از لب خندان قدح می‌شنوم ««« »»» بشنو ای خواجه اگر زان که مشامی داریتلاش نیروهای خارجی برای ایجاد تفرقه میان مسلمین


TT / 63 --- TP / 16%

گردآوری شده توسط : بيتا ر.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : مسلمین
برچسب ها : تفرقه

مطالب مرتبط