تلاش گلستانی ها برای ارتقای آمار رتبه سرشماری

تلاش گلستانی ها برای ارتقای آمار رتبه سرشماری

تمدید دوباره مهلت ثبت‌نام آنلاین سرشماری نفوس و مسکن فرصت دوباره‌ای برای گلستانی‌ها مهیا کرد تا با شرکت فعالانه در این طرح ملی رتبه استان را در کشور بهبود ببخشند.

سرزه به نقل از خبر گزاری فارس خبر می دهد از استان گرگان، رتبه گلستان در بین دیگر استان های کشور دایم بین رده 10 تا هشتم دچار نوسان است، اما افزایش چندین روزه مهلت نام نویسی زمان عالی ای بوجود مییاورد تا گلستانی ها با توجه به شرایطی کنونی با جهشی مناسب به پنج رتبه اول کشور دست کشف کند، امری که ناممکن نیست.

گلستان از بسترهای خوب آنلاین برخوردار است و حداقل در بسیاری از عرصه های اجتماعی همچون رای گیری قادر بوده، نقل کنی سبقت را از دیگر نقاط کشور بدزدد و رتبه اول را در بحث مشارکت مردمی متوجه خود سازد که این موضوع امتیاز اهمیتی می داری است.

نکته جالب آن است که با توجه به تصور متداول، تحقق اینچنین برنامه هایی در مناطق روستایی به خاطر شرایط محیطی و مسافتی سخت و دشوار به چشم میخورد، اما خوشبختانه جامعه روستایی گلستان به واسط تلاش دهیاران و مشارکت مردمان این مناطق از جایگاه عالی ای در این حوزه برخوردار شده است.

شرایط رو به رشد نام نویسی در روستاها به نسبت شهرهای گلستان، گویای آن است که ظرفیت مناسب شهری آماده است تا با یک تدبیر مناسب، تبلیغات فراگیر، نقشهای تشویقی و برنامه ریزی نافذ و جهادی شرایط را برای جهشی گیرا در بحث مشارکت مردمی در گلستان رقم زد.

بهره گیری از صدا و سیمای استان، رسانه های آن لاین خبری و حتی اجتماعی، تشویق کارکنان سیستم های دولتی، تبلیغات متمرکز درون شهری و مدارس قادر هست موجب یک حرکت جدی برای گلستانی ها در این عرصه شود تا ثابت کنند که به عنوان یک سرمایه اجتماعی همیشه قادر هست پیشتاز حرکت های اجتماعی باشند.

به چشم مییاید، سرشماری نفوس و مسکن در گلستان، استانی که طی این سال ها توسعه نیافتگی را مزه مزه می کند و به دنبال حرکت های جدی تغییر آمیز و رو به رشد در این منطقه در بر می داری ظرفیت اما عاری از توسعه است یک ضرورت عقلانی است. موضوعی که استاندار گلستان نیز به آن اعتقاد و باور دارد، طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن به عنوان یک آمایش انسانی، پیش نیازهای توسعه استان گلستان را تدوین می کند.

*آمار اهرمی موثر بر توسعه گلستان

به گزارش خبرگزاری فارس از استان گرگان، حسن صادقلو در مکالمه با خبرنگاران استان بیان کرد: سرشماری، آمایش انسانی استان است و آمار، اهرمی موثر برای راستی تجربه کنی تصمیمات و نتایج حاصل از تصمیمات است.

وی با تاکید بر این که آمار پیش نیاز، جلو گیری و پیش نگاه کنی است، گفت: حقیقت این است که تبدیل این سه موضوع به اعداد و ارقام نتایج مثبتی در مدیریت جامعه دارد.

صادقلو اضافه کرد: برای مدیریت باید پیش نیازهای خود را آگاهی بداریم و آمار به عنوان اهرمی توانا، افق و نگاه عمیق را در جامعه بوجود مییاورد.

وی با اشاره به تمدید مهلت وقتی برای سرشماری آنلاین تصریح کرد: در مهلت باقی مانده انتظار می رود فرمانداران، بخشداران و دهیاران برای سرشماری نفوس و مسکن وقت بیشتری قرار بدهند تا بتوانند رتبه استان را در کشور بهبود ببخشند.

همچنین قائم مقام مدیر اجرایی ستاد سرشماری استان گلستان گفت: خوشبختانه با توجه به تمدید زمان سرشماری آنلاین، انتظار می رود گلستان بتواند در این فرآیند، رشد عالی ای از مشارکت مردمی را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از استان گرگان، مهدی ملاغلامعلی در مکالمه با خبرنگار فارس در استان گرگان بیان کرد: اکنون رتبه گلستان در موضوع سرشماری نفوس و مسکن 9 است و با توجه به تلاش بیشتر مسوولان استان و شهرستان ها انتظار می رود این تعداد شرکت کننده افزایش کشف کند.

وی خاطرنشان کرد: با مشارکت بیش از 40 درصد گلستانی ها در این طرح، می توان گفت کار مردمان استان تاکنون قابل تقدیر است، اما انتظار می رود این روند به شکل جدی تری دنبال شود.

ملاغلامعلی اذعان کرد: آمار دقیق قادر هست زمینه ساز رشد و توسعه و تخصیص عادلانه خدمات به مردمان باشد و پاسخ به هر کدام از سوالات آماری قادر هست گره از کار یک نهاد، وزارتخانه و یا حوزه بر آن شوی را گشاید.

وی یادآور شد: کاهش مخارجهای ناشی از سرشماری حضوری و ترویج فرهنگ نام نویسی غیر حضوری از برکات طرح ملی سرشماری نفوس و مسکن است.

*مهلت وقتی نام نویسی آنلاین سرشماری دیگر تمدید نمی شود

قائم مقام مدیر اجرایی ستاد سرشماری استان گلستان با اشاره به دومین مهلت زمان سرشماری آنلاین نفوس و مسکن ادامه داد: زمان سرشماری آنلاین نفوس و مسکن در سر تا سر کشور تا 30 مهر تمدید شده که به عنوان آخرین زمان برای نام نویسی کنندگان گلستانی باید نکته توجه قرار گیرد.

ملاغلامعلی یادآور شد: این زمان سه روزه به هیچ عنوان دیگر تمدید نمی شود و باید از این فرصت به خوب ترین وجه بهره گرفت تا قادر باش رتبه استان را در جدول رقابت با دیگر استان ها بهبود بخشید.

سرشماری آنلاین در فاصله وقتی سوم تا 30 مهر و با مراجعه خانوار به سایت سرشماری (www://Sarshomari95.ir) و تکمیل اطلاعات و دریافت و حفظ کد آماری انجام می شود. مراجعه مستقیم مأمور از 31 مهر انجام خواهد شد که در این مرحله مأمور آمارگیر کد آماری خانوارهای که آنلاین اطلاعات را تکمیل کرده اند را دریافت و در غیر این صورت اطلاعات خانوار را با تبلت دریافت و تکمیل می کنند.

در پنج روز آخر سرشماری که با هدف دسترسی به خانوارهای غایب انتخاب شده است، مراجعه مأمور و اینترنت وجود دارد از طرفی مأمور تلفنی در شهرستان برای پاسخگویی انتخاب میشود.

--- براى بالا بردن سطح کيفى سايت سرزه لطفا نظرات سازنده خود را در انتهاى صفحه براى ما بنويسيد ---

نگارش توسط : پاكبانو ک.

استان ها در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

دارم عجب ز نقش خيالش که چون نرفت ««« »»» از ديده‌ام که دم به دمش کار شست و شوستتلاش گلستانی ها برای ارتقای آمار رتبه سرشماری


TT / 138 --- TP / 15%گردآوری شده توسط : پاكبانو ک.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : سرشماری
برچسب ها : رتبه , ارتقای
مطالب مرتبط

نظرات

لطفا نظرات خود را در مورد فیلم و مطلب بالا بنویسید :