تلفات سنگین تروریست ها در مأرب/ عربستان فرودگاه الحدیده را 8 مرتبه بمباران کرد

تلفات سنگین تروریست ها در مأرب/ عربستان فرودگاه الحدیده را 8 مرتبه بمباران کرد

فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن از تلفات سنگین تروریست‌ها در چند محور نبرد در استان مأرب گزارش کرد و گفت: عربستان فرودگاه الحدیده و چند منطقه غیرنظامی دیگر الحدیده را بمباران کرد.

«علی الحوثی» یک فرمانده کمیته های انقلابی یمن در مکالمه با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا بیان داشت: در پی تلفات سنگین شبه نظامیان تروریست در استان مأرب، رزمندگان یمنی قادر بودند چند هجوم تروریستی دیگر را نیز در چند محور این استان ناکام قرار بدهند.

وی با تاکید بر تسلط کامل نیروهای ارتشی یمن بر غرب استان مأرب گفت: نیروهای یمنی ده ها تروریست مزدور منصور هادی را از پای درآوردند.

از سوی دیگر هشام عبدالله یک منبع ارتش یمن در مکالمه با خبرنگار فارس از کشته و جراحتی شدن شماری از نیروهای ائتلاف سعودی در شمال مأرب طی عملیات کمین رزمندگان ارتش یمن گزارش کرد و گفت: تانک هایی متعلق به ائتلاف سعودی نیز در این عملیات منهدم شدند

وی اضافه کرد: اوضاع کنونی نمایان میکند نیروهای یمنی و کمیته های انقلابی با دستیابی به اهداف مد نظر خود دشمن سعودی را سرکوب کردند.

عبدالله همچنین از انهدام یک انبار مواد منفجره متعلق به ائتلاف سعودی در شمال استان مأرب گزارش کرد.

عربستان فرودگاه الحدیده را 8 بار بمباران کرد

در همین حال استان الحدیده در غرب یمن نیز شاهد پرواز جنگنده های سعودی بر فراز خود بود.

یک منبع یمنی گفت: در ورودی فرودگاه غیرنظامی شهر الحدیده در سه نوبت و تالار انتظار و گمرک فرودگاه هر کدام 2 بار هدف بمباران قرار گرفت و به دنبال آن تالار اجتماعات بزرگ الحدیده و دانشکده پزشکی نیز نکته هجوم هوایی قرار گرفت اما از آمار تلفات این حملات گزارشی گرفته نشده است.

این در حالی است که به نقل کرده حسین الحوثی، عملیات ارتشی نیروهای یمنی به سوی غرب استان تعز از سه محور ادامه دارد تا مناطق بیشتری را که تحت سیطره شبه نظامیان تروریست در غرب و جنوب این استان است بازپس گرفته شود.

الحوثی با اشاره به هجوم رزمندگان یمنی به پایگاه های تروریست ها در غرب تعز گفت: در این عملیات ده ها تن از تروریست ها کشته و جراحتی شدند و جنگنده های سعودی به تلافی آن پایگاه رزمندگان یمنی را نشانه رفته و پنج تن آنها را به شهادت رساند.

*******************

مسئول متن : كيانا ی.

بین المللی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

اگر گفتم دعای می فروشان ««« »»» چه باشد حق نعمت می‌گزارمتلفات سنگین تروریست ها در مأرب/ عربستان فرودگاه الحدیده را 8 مرتبه بمباران کرد


TT / 35 --- TP / 9%

گردآوری شده توسط : كيانا ی.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : بمباران
برچسب ها : تلفات , تروریست , فرودگاه , مأرب

مطالب مرتبط