آیا تلویزیون ها و تلفن همراه های آینده به نازکی کاغذ می شوند

آیا تلویزیون ها و گوشی های آینده به نازکی کاغذ می شوند

محققان کامیاب به ابداع 'کاغذ' الکترونیکی شده اند که ضخامتی کمتر از یک میکرومتر دارد، از این کاغذ الکترونیکی می شود برای ساخت تلویزیون ها و گوشی هایی به نازکی کاغذ در آینده بهره گرفت.
این صفحه نمایش قابل انعطاف با انعکاس نور، رنگ های بسیاری به اندازه یک صفحه نمایش ال.ایی.دی تولید می کند اما خلاف صفحه اکرانهای ال.ایی. دی، در محیط های روشن نیز کارایی دارد.
محققان تاکنون چندین پیکسل از این ماده را ساخته و امتحان کرده اند، و گرچه هنوز آماده بهره برداری نیست اما می گویند که احتمالا به زودی محصولی با این صفحه نمایش به بازار عرضه می شود.
محققان دانشگاه فناوری چالمرز خلال فعالیت برای گذاشتن پلیمرهای رسانا روی نانوساختارها، به مخلوط ساخت این صفحه الکترونیکی دست کشف کردند.
این ماده نازک و قابل انعطاف برای مهار جذب و انعکاس نور بر توانایی پلیمرها تکیه دارد.
این پلیمرها سطح ماده را پنهان میکنند و با هدایت سیگنال های الکترونیکی در سر تا سر صفحه نمایش، تصاویری با وضوح بالا تهیه میکنند.
نتایج این مطالعه در مقاله ای در مجله Advanced Materials انتشار داده شده است؛ به نقل کرده محققان این کاغذ الکترونیکی شبیه یک تبلیت 'کیندل' است با این تفاوت که به انرژی بسیار کمتری نیاز دارد.
این کاغذ الکترونیکی مانند یک صفحه نمایش متعارف روشن نمی شود بلکه نور خارجی را که آن را روشن می کند، منعکس می کند.
بنابراین برخلاف صفحه اکرانهای استاندارد ال.ایی.دی که در تاریکی خوب ترین کارایی را دارند، این کاغذ الکترونیکی در محیط پرنور هم خوب فعالیت میکند.

**همچنين مي توانيد براي مشاهده مطالب مرتبط به بالای مطلب رجوع کنيد**

نگارش: سپند ا.

سخت افزار در بخش کامپیوتر , اینترنت و موبایل سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

چاک خواهم زدن اين دلق ريايی چه کنم
««« »»»
روح را صحبت ناجنس عذابيست اليم

آیا تلویزیون ها و تلفن همراه های آینده به نازکی کاغذ می شوند

TT / 34 — TP / 13%

نظر دهید