تمهیدات لازم و اقدامات احتیاطی در آستانه فصل سرما ابلاغ شد

تمهیدات لازم و اقدامات احتیاطی در آستانه فصل سرما ابلاغ شد

رییس سازمان مدیریت بحران کشور طی نامه‌ای به استانداران و روسای شورای هماهنگی مدیریت بحران استانهای سراسرکشور بر فکر کردن تمهیدات ضروری و اقدامات احتیاطی در آستانه فصل سرما تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار فارس، اسماعیل نجار بیان داشت: با توجه به آمدن فصل سرما و تکثر وقوع حوادث طبیعی ارتقاء آمادگی استان ها به منظور مقابله با هرنوع حادثه احتمالی در اولویت کاری سازمان قرار گرفته است.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به پاکسازی معابر و آبراهه ها نقل کرد: اصلاح پل های کم ارتفاع در شهرها و تمهیدات ضروری در کلکسیون درون شهری بالاخص مسیل ها و رودخانه های داخل شهرها توسط  شهرداری ها صورت می گیرد.    

نجار پیش گیری از ساخت و ساز در حریم رودخانه ها و جابجایی منازل ساخته شده در حریم و شناسایی دست اندرکاران متخلف در این ارتباط را به مراجع قضایی خواستار شد.

رییس شورای هماهنگی مدیریت کشور در بخش دیگری از نامه خود بر تامین انرژی، ذخیره سازی امکانات و سوخت نکته نیاز کشور در بخش های گوناگون، بویژه پیش نگاه کنی ذخیره سوخت مایع کافی در نیروگاه ها تاکیر کرده است تا در صورت افزایش مصرف گاز طبیعی در سایر بخش ها تداوم تولید نیروگاه ها میسر شود.

معاون وزیر کشور با اشاره به آمادگی ادارات جهاد کشاورزی اضافه کرد: پیشنهادهای بموقع به کشاورزان و باغداران در جهت استفاده بهنگام از سیستم های گرمایشی مخصوص باغات بمنظور پیش گیری از سرمازدگی و آمادگی در خصوص جلو گیری و مهار امراض مسری در فصول خنک در کاهش خسارات نقش می دارد.

وی به ضرورت آمادگی شعب جمعیت هلال احمر و اتخاذ تدابیر ضروری در خصوص معضلات احتمالی ناشی از بارشها بویژه در بخش امداد و نجات، تجهیز پایگاه های امدادی و اسکان اضطراری اشاره کرد و نقل کرد:آمادگی کامل جهت پایش و پیش نگاه کنی های بهنگام بارش ها و فراهم آوردن تجهیزات و تمهیدات نکته نیاز نکته انتظار است.

وی تاکید کرد: تشکیل جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران استان ها در زمینه برنامه ریزی، تعامل بین سیستم های خدمات منتقل کن، مدیریت واحد و آمادگی حداکثری دستگاه در فصل سرما و مجهز نمودن خود به ملزومات و امکانات نکته نیاز باید در دستور کار استانداران، فرمانداران و بخشداران سر تا سر کشور قرار گیرد.

*****************************************

تهیه شده توسط : سهراب ه.

اجتماعی در بخش اخبار سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

من و دل گر فدا شديم چه باک ««« »»» غرض اندر ميان سلامت اوستتمهیدات لازم و اقدامات احتیاطی در آستانه فصل سرما ابلاغ شد


TT / 50 --- TP / 14%

گردآوری شده توسط : سهراب ه.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : لازم
برچسب ها : سرما , آستانه , احتیاطی , ابلاغ , تمهیدات

مطالب مرتبط