تناقض منافع بازیگران باعث پیچیده تر شدن وضعیت منطقه شده/ شکل گیری مفهوم "اشغال تروریستی"

تناقض منافع بازیگران باعث پیچیده تر شدن وضعیت منطقه شده/ شکل گیری مفهوم "اشغال تروریستی"

معاون وزیر امور خارجه تحولات جاری منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا را پرشتاب و عمیق آگاهی داشت و اضافه کرد: تناقض منافع هنرپیشگان گوناگون باعث پیچیده‌تر شدن حالت جاری در منطقه شده است.

به گزارش «نسیم آنلاین»، "فرناندو ژوزه مارونی دی آبرو" معاون وزیر خارجه کشور برزیل در امور خاورمیانه و آفریقا که برای رایزنی اطراف تحولات منطقه به تهران مسافرت کرده است، با جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و مکالمه کرد.

معاون وزیر خارجه کشور برزیل با اشاره به روابط کشورش با بیشتر هنرپیشگان منطقه غرب آسیا تاکید کرد ایران هنرپیشگی اصلی و در بر می داری اهمیت ژئوپولتیک در منطقه می باشد و تقویت همکاری و رایزنی ها با تهران برای کشور برزیل حائز اهمیت است.

معاون وزیر خارجه کشور برزیل با تاکید بر ضرورت کشف کردن راه حل سیاسی برای بحرانهای منطقه گفت: گرچه کشور برزیل از منطقه دور است اما آمادگی دارد به کشف کردن راه حل سیاسی برای معضلات منطقه یاری رساند.

معاون وزیر امور خارجه ایران نیز در این دیدار تحولات جاری منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا را پرشتاب و عمیق آگاهی داشت و اضافه کرد: تناقض منافع هنرپیشگان گوناگون باعث پیچیده تر شدن حالت جاری در منطقه شده است.

جابری انصاری با اشاره به رشد پدیده تروریسم در منطقه و دنیا و بوجود آیی مفهوم تازه ای تحت عنوان "اشغال تروریستی" بیان داشت برخی هنرپیشگان استفاده ابزاری از تروریسم را در دستور کار خود گذاشته اند غافل از این که تروریسم در یک نقطه محدود نمانده و گروههای تروریستی پروژه های خود را دارند که عارضه های منفی آن دامنگیر کشورهای حامی تروریسم هم خواهد شد.

معاون وزیر امورخارجه اضافه کرد: ایران در سیاست خارجی خود برای کشور برزیل اهمیت ویژه ای قائل است و در این چارچوب آمادگی داریم در خصوص مسائل منطقه ای و نگاه کن المللی رایزنی و تبادل نظر مشترک داشته باشیم.

جابری انصاری گفت رویارویی های جاری در منطقه، سیاسی و قابل حل است و نه مذهبی - طائفه ای. اما برخی اصرار دارند با تبلیغات دروغین و ارائه عکس و تصویر طائفه ای از بحران، اهداف و منافع تاکتیکی خود را دنبال کنند، در حالی که نتیجه چنین سیاستی، تبدیل اختلافات و رویارویی های موجود در منطقه به بحران های حل ناشدنی می باشد.

****************

تهیه شده توسط: پوران ذ.

سیاسی در بخش سايت سرزه

بیت انتخابی از دیوان حافظ :

گر جان بدهد سنگ سيه لعل نگردد ««« »»» با طينت اصلی چه کند بدگهر افتادتناقض منافع بازیگران باعث پیچیده تر شدن وضعیت منطقه شده/ شکل گیری مفهوم "اشغال تروریستی"


TT / 76 --- TP / 21%

گردآوری شده توسط : پوران ذ.
تاریخ گردآوری : 2016-10-19
در دسته بندی : اشغال
برچسب ها : تناقض , تروریستی , مفهوم , منافع

مطالب مرتبط